WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Водно-болотні угіддя Косівщини. (науковий реферат) - Реферат

Водно-болотні угіддя Косівщини. (науковий реферат) - Реферат

Зіняків Верх (Сопка) на висоті 400 м н.р.м. Озеро майже округлої форми, берегова лінія дуже звивиста з великою кількістю мілких заплав. Ця берегова мілководна
зона дуже заросла очеретом та рогозою. Південна частина озера, що розташована по терасі в бік ріки - мілкіша, бо має більшу площу зарослі. Північна, що примикає до схилу на якому збереглися сліди зсуву 15 річної давності більш стрімко занурюється вглиб, так як площа заросту тут незначна. Сам схил слабо заліснений, в його східній частині над озером збереглися сліди більш давнього зсуву. Під дерновим шаром окрім глин трапляються тонкі шари гіпсу.
Площа водного дзеркала ЗО тис. м2, глибина 10 м. В озері водиться риба. Об лаштовані два містки для рибалок. Дно не досліджене, тому в ньому не купаються. Можливо це пов'язане з відсутністю твердого берега через замулення та заростання берегової лінії по всьому периметру. Не спостерігається джерел, що живлять озеро, як і відсутній витік з нього. Територія на якій розташоване озеро належала виробничому об'єднанню "Гуцульщина", тому близько до південного берега знаходяться промислові будівлі. В східній частині житлові будівлі віддалені на 100 м.
Можливо озеро було солоним і опрісніло. Являє собою добрий пункт короткочасного перебування водоплавної птиці. Технічно не використовується.
Озеро є джерелом зсувних процесів, що загрожують приватним житловим забудовам, тому обов'язково має підлягати детальному вивченню і моніторингу.
Стави
Рельєф передгірної височинної частини району сприятливий для будівництва ставів. За матеріалами обстежень на території району знаходиться 83 ставки різної величини, загальною площею біля 105 га. Найбільший ставковий комплекс збудований у долині річки Волійця - 7 ставів, загальною площею ЗО га. Також 7 ставів але меншої площі побудовані на річці Цуханів. Два великі стави площею 4 і 5 га побудовані на річці Чернятин. Площа двох ставів на річці Насарат становить 10 га. Інші стави мають незначну площу. Багато копаних ставів є у Рожнові, на Вербівці, у Кобаках, на околиці Косова. Характеристика найбільших ставкових комплексів подається нижче.
Ставки долини річки Рибниці.
Річка Рибниця при виході з гір тече по добре виробленому широкому (місцями до 1,5 км) руслі. Мандруючи, ріка залишила стариці, болота. З початком активного господарського освоєння долини ріку зрегулювали поздовжньою дамбою і колишні стариці були частково вирівняні, а частково перетворені в малі ставки. Таких ставків є близько 15 на протязі 17 км від с. Старий Косів до кінця с. Рожнів, їх було б значно більше та поглиблення русла ріки за останні десятиліття, як природною ерозійною діяльністю самої ріки, так і з поглибленням її русла внаслідок господарського відбору руслового гравію обезводнили деякі ставки. Як приклад, зарослий лучною рослинністю комплекс ставів (4шт.) в с. Вербовець. Більшість з нині діючих ставків - приватні. Невеликі, від 100 м2 до 500м2 використовуються для розведення риби. Ці ставки відвідуються дикими водоплавними птахами. Як приклад, 2 ставки в заплаві річки Рибниці за селом Вербовець збудовані при будівництві дамби, їх площа 3000 м і 13200 м . Живлення ґрунтове, вода прозора. Глибина 1,5 м. Водне дзеркало верхнього ставка частково заросло рогозою. Береги покриті галечником, зарослі вербами. Є риба. Відстань до людського житла 400м.
пасовища
Ставки на потоці Чернятин
Комплекс ставів знаходиться в Покутському передгір'ї Хімчинського ландшафтного району. В руслі потоку Чернятин, між двома пологими схилами хребтів (380 м).
В комплекс входять два стави обладнані великими шлюзами та двома високими (до 4 м) дамбами. Берегами ставків слугують схили хребтів -південний заліснений аж до води, по північному проходить ґрунтова дорога, а схил займають ділянки лісу та фруктовий сад з пасовищем.
Загальна площа 9 га: верхній - 4 га, нижній - 5 га. Верхів'я обох ставів зарослі рогозою, вода мутна, так як схили долини складені піщано-глинистими породами. Розміщені вони на значній відстані від людських жител (до 3 км). Ставки приватні. Застосовуються для розведення риби.
Наявність великої відкритої водної площі в залісненій неглибокій долині створює чудову ландшафтно-рекреаційну місцевість, подобається це і диким водоплавним птахам.
Вище по течії потоку Чернятин (2 км) знаходяться два невеликих ставки 100 і 80 м, які використовуються для розведення риби та утримання водоплавної домашньої птиці.
Стави долини річки Рибниці між с. Вербовець та с. Рожнів
Ставки знаходяться в Покутському передгір'ї Хімчинського ландшафтного району на першій терасі долини р. Рибниці. З стави мають квадратну форму, всі береги штучні, глинисті, добре задерновані дамби. Між собою вони з'єднані трубами. Два верхніх стави менші за розмірами, зараз мілкі, маловодні, із значним заростом водного дзеркала рогозою та вербами, їх площа 23 400 м2 та 9600 м2. площа нижнього більша - 35700 м2. Рогозою заросла берегова смуга водного дзеркала. Живлять стави потоки Мельниця та Козаків, які є лівими притоками р. Рибниці.
Так як ставки значно віддалені від людського житла 700-1000 м тут постійно перебувають дикі водоплавні птахи: качки, чаплі.
Ставки села Слобідка.
Ставок знаходиться в Покутському передгір'ї Кобацького ландшафтного району на високій заплаві лівого берега р. Черемош в околицях с. Слобідка. Ставок влаштовано у старому галечниковому кар'єрі. Має видовжену, овальну форму. Береги галечникові, вода -прозора, дно вистилає водотривка опока. Водне дзеркало не заросле болотною рослинністю. Глибина 2-3 м. Береги густо зарослі вербово-вільховими чагарниками. Площа водного дзеркала 4500 м. Ставок безстічний, має ґрунтове живлення, тут водиться риба. Поруч, 5-10 м, знаходиться ще одне, мілке 0,5 м невелике пониження, дно якого повністю заросле рогозою і чагарниками, його площа 350 м.
Неподалік 50-100 м працює каменедробильна машина автодорожнього підприємства. В таких умовах відвідини даної акваторії дикими птахами навряд чи можливе.
Комплекс ставків на погоні Козаків в с. Вербовець.
Ставки знаходяться в Покутському передгір'ї Хімчинського ландшафтного району на високих терасах лівого берега р. Рибнині. Комплекс складається з 5 ставків послідовно з'єднаних шлюзами. З перших ставки знаходяться в долині потоку Козаків і облаштовані тільки поперечними дамбами, їх береги заліснені. Площа водного дзеркала відповідно становить 1950 м2, 3000 м2, 2700 м2. Тільки верхній з цих трьох має нормальний рівень води, два інших обміліли і мають великі зарості рогозу та верби, дамби частково розкопані..
Два нижніх ставки, що розташовані нижче за течією на високій терасі облаштовані краще. Вони знаходяться в приватній власності і використовуються для розведення риби, їх площа 3200 м2 і 2800 м2. вода тут мутна, глибина сягає 2,5 м.
В околиці села є ще 2ставки, що влаштовані на малих притоках потоку Мельниця. їх площа відповідно 3000м2 та 5000 м2. Враховуючи те, що схили пагорбів межиріч, на яких влаштовані ці ставки складені в основному глинисто-піщаними породами, їх вода як і в попередніх ставках - мутна.
Невелика віддаленість цих ставів від людського житла, а також

 
 

Цікаве

Загрузка...