WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Експертна грошова оцінка земельних ділянок в м. Коломиї - Дипломна робота

Експертна грошова оцінка земельних ділянок в м. Коломиї - Дипломна робота

іншими типами нерухомості. Перевагою методу співвіднесення є відносні простота його застосування, що дозволяє використовувати цей метод для експрес-оцінки земель різного функціонального призначення в межах населеного пункту, спираючись лише на дані про ціни продажу, чи розміру оренди, які склалися на вторинному ринку конкретних типів нерухомості.
Висновок щодо оцінної вартості земельної ділянки ґрунтується на результатах порівняльного аналізу її оцінки за різними методичними підходами.
Експертна грошова оцінка земельної ділянки проводиться в такій послідовності :
- збирання інформації, необхідної для проведення оцінки;
- визначення ефективного використання земельної ділянки;
- вибір та обґрунтування методичних підходів оцінки;
- визначення варіантів значення оцінної вартості земельної ділянки за обраними методичними підходами та прийняття кінцевого значення оціночної вартості;
- складання та затвердження звіту про експертну грошову оцінку;
- подання звіту на експертизу до органу Держкомзему.
Методичні підходи, які застосовуються при експертній оцінці є розвитком основних напрямків нормативної грошової оцінки.
Якщо нормативна грошова оцінка в першу чергу оперує з рентними доходами від земельної ділянки, включаючи групу коефіцієнтів, які відображають вплив на вартість ділянки групи найважливіших рентоформуючих факторів, то експертна грошова оцінка розглядає можливість найефективнішого комерційного використання конкретної земельної ділянки з усіх факторів, що впливають на економічну ефективність комерційного використання ділянки як основного ресурсу для здійснення комерційної діяльності.
2.ОБ'ЄКТ, МЕТА, ЗАВДАННЯ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ
2.1. Характеристика об'єкту вимушувань
Місто Коломия має власну розвинуту та багатофункціональну містоутворюючу базу і виступає центром місцевої, районної та міжрайонної системи розселення, розміщене на інтенсивній автомагістралі і залізниці, що з'єднують міста Івано-Франківськ і Чернівці. Із регіональних факторів місця розташування (адміністративний статус, статус курорту, зона радіоактивного забруднення, приміська зона великих міст) для Коломиї характерний один - місто обласного підпорядкування, районний центр, центр міжрайонної системи розселення.
За період з 1995 по 1999 рік чисельність населення м. Коломия збільшилась на 0,8 тис.чол. і на 01.01.1999 рік складала 67,7 тис. чол. Територія міста становить 4149 га.
Земельна ділянка №2, що пропонується до продажу на конкурентних засадах розташована на окраїні міста Коломия, Івано-Франківської області, за адресою вул. Карпатська, 121 - Ланчинська.
Ділянка має правильну геометричну форму чотирикутника. Ділянка пропонується до продажу із земель запасу Коломийської міської ради. На земельній ділянці №2 сільськогосподарські угіддя становлять 460 м.кв. в тому числі рілля - 460 м.кв. Ділянка межує:
з північне - східної сторони - вул. Карпатська; з східної сторони - ділянка № 1, що пропонується до продажу; з південне - західної сторони - землі Коломийської міської ради; з північно - західної сторони - діл. №3, що проектується до продажу Рельєф - рівнинний. Форма володіння землею - державна власність.
Земельна ділянки підприємця Гладуняка О.Д. розташована в серединній 'зоні міста Коломия, Івано-Франківської області, за адресою вул. Валова, 36.
Ділянка має неправильну геометричну форму. Трав'яний покрий відсутній, під проходами, проїздами, площадками - 795,0 кв.м., під будівлями і спорудами - 1160,9 кв.м.
Ділянка межує:
з північної сторони вул. Валова,
з східної сторони - вул. Шухевича,
з південної сторони - землі Коломийської міської ради;
з південно-західної сторони - Квітковий ринок
з північно-західної сторони - землі гр. Кривий Р.І. Рельєф - рівнинний. Форма володіння землею - оренда.
Таблиця 1
Експлікація земельних угідь
№ п/п Загальна площа, м.кв Забудовані землі
В тому числі
Всього Під будівлями В т.ч. капітальна забуд. Під проїздами, проходами, площадками Під земель-ними і насад-женнями Рілля Інші
1 2138 2138 1160,9 1160,9 977,1 - - -
2 460 460 - - - - 460 -
2.2. Мета завдання досліджень
Метою досліджень було провести експертну грошову оцінку земельних ділянок, розташованих в різних частинах м. Коломия та прослідкувати, які фактори найбільше впливають на їх оцінну вартість.
До завдань досліджень входило:
- опрацювати законодавчо-нормативіні акти в сфері грошової оцінки земель;
- оволодіти методиками нормативної та експертної грошової оцінки земель населених пунктів;
- провести опис місця розташування об'єктів вишукувань;
- зібрати вихідні дані для проведення експертної грошової оцінки;
- обґрунтувати вибір методичних підходів до проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок;
- встановити оцінну вартість 2-х земельних ділянок в м. Коломиї;
- виявити фактори, які найістотніше впливають на оцінну вартість земельних ділянок у м. Коломиї.
?
2.3. Методика вишукувань
2.3.1.Аналіз найкращого та найбільш ефективного використання
земельної ділянки
Аналіз ефективного використання земельної ділянки передбачає встановлення економічно цільного та прибуткового використання ділянки за цільовим призначенням без погіршення її якісних та еколого-естетичних характеристик із дотриманням вимог обтяжень та обмежень.
Аналіз найкращого та найбільш ефективного використання дозволяє визначити те використання, якому відповідає максимальна вартість об'єкту.
Найкраще та найбільш ефективне використання земельної ділянки повинне відповідати 4 критеріям:
o законодавче дозволене;
o фізично можливе;
o економічно виправдане;
o забезпечувати максимально можливий прибуток.
Законодавчо дозволене використання
Згідно, існуючого архітектурно-планувального зонування міста земельні ділянки використовуються для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
Відповідно до Земельного кодексу та Українського класифікатора цільового використання землі (УКЦВЗ) та у відповідності функціональному зонуванню земельні ділянки за основним призначенням відносяться до категорії земель житлового будівництва 1.1.8.
Існуючі обмеження - заборона на зміну цільовоговикористання земельних ділянок, зовнішнього виду нерухомого майна, реконструкції або знесення будинків, будівель та споруд без погодження встановленому порядку.
Згідно з законодавчими документами про виділення земельної ділянки вищенаведений варіант використання на дату оцінки є кінцевим і в подальшому іменується "дозволеним використанням". Отримання дозволу на інші види використаний ділянки уявляється можливим, але пов'язаним з певними грошовими та часовими затратами.
Фізично можливе використання
Це таке можливе використання, яке відповідає розміру, формі і ландшафту земельної ділянки, також враховує наявність комунікацій або можливість їх прокладання.
Земельні ділянки, що розглядається, мають розмір 0,2000га.; їх форма -багатокутник та чотирикутник. Рельєф ділянки рівнинний, інженерно-геологічні умови нормальні, стояння ґрунтових вод більше 3 м.
В районі

 
 

Цікаве

Загрузка...