WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Техніка безпеки при проведенні геодезичних робіт у містах, на дорогах, мостах, тунелях, при будівництві гідроспоруд - Реферат

Техніка безпеки при проведенні геодезичних робіт у містах, на дорогах, мостах, тунелях, при будівництві гідроспоруд - Реферат

30 тис. За 4 години роботи.
З метою зменшення негативного впливу монотонності доцільно застосувати черговість операцій вводу обміркованого тексту і числових даних (зміна змісту робіт) , черговість редагування текстів і вводу даних (зміна змісту і темпу роботи) і т.п.
В період виконання робіт у оператора (користувача) ПК значно зменшується загальна активність при локальній напрузі рук . Для підтримання загального тонуса м'язів , а також профілактики кістково-м'язових порушень під час перерв рекомендується здійснювати гімнастичні вправи . Для рук слід проводити спеціальні вправи. Періодично рекомендується виконувати комплекс вправ для очей.
При виникненні у працюючих з ПК зорового дискомфорту та інших не благодійних суб'єктивних відчуттів, не звертаючи уваги на дотримання санітарно-гігієнічних, ергономічних вимог , режимів праці та відпочинку слід застосовувати індивідуальний підхід в обмеженні часу роботи з ПК і корегування тривалості перерв для відпочинку або проводити зміну діяльності на іншу , непов'язану з використанням ПК .
Операторам (користувачам) ПК з високим рівнем напруженості під час регламентованих перерв і в кінці робочого дня необхідне психологічне розвантаження в спеціально обладнаних приміщеннях (кімнатах психологічного розвантаження).
Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
При аварії електричних мереж або електрообладнання ПК від струмів короткого замикання (КЗ), і як наслідок можливість виникнення пожежі оператор (користувач) зобов'язаний :
- негайно зупинити роботу ;
- покинути небезпечну зону і прийняти міри , попереджуючі подальший розвиток аварії (від'єднати електроенергію шляхом вимкнення рубильника або пакетного вимикача на електрощиті приміщення, а у випадку пожежі і вентиляцію.
Повідомити керівника управління про випадок, також керівника структурногопідрозділу на території якого сталася аварія.
При нещасних випадках надати першу (долікарняну) медичну допомогу потерпілому :
- при враженні електрострумом , якщо потерпілий дихає рідко і судорожно або у нього відсутні ознаки життя (не прослуховується дихання , відсутній пульс , розширені зірниці очей) здійснити штучне дихання "рот-в-рот" і непрямий масаж серця (при цьому необхідно організувати виклик швидкої допомоги) ;
- при пораненні - наложити стерильну пов'язку ;
- при кровотечі - рану закрити стерильною пов'язкою і притримати її 3-5 хвилин . Якщо кровотеча зупинена , пов'язку закріпіть бинтом ;
- при переломах , ударяннях, вивихах і розтягненнях забезпечити спокійне та зручне положення пошкодженої частини тіла , у всіх випадках після надання першої медичної допомоги потерпілого спрямуйте в медичний пункт або викликати лікаря.
Охорона праці і здоров'я.
З метою уникнення перевантаження організму робочий день користувача ПК повинен проходити у раціональному режимі праці та відпочинку , який передбачає дотримання регламентованих перерв, їх активне проведення, систематичне проведення виробничої гімнастики, рівномірний розподіл завдань.
Розумна організація праці.
1. Загальний час роботи з відеотерміналом не повинен перевищувати 50 % тривалості робочого дня. Якщо виконання роботи пов'язане тільки з використанням комп'ютера , то при неможливості зміни діяльності необхідно робити 10-15 хвилинну перерву через кожну годину , для малоінтенсивної роботи такі перерви слід робити через дві години . Кількість мікропауз (до 1 хвилини) слід визначити індивідуально.
2. Форми та зміст перерв можуть бути різними: виконання альтернативних допоміжних робіт , які не вимагають великого напруження , приймання їжі та інше . На початку перерв виконується гімнастика для очей , під час однієї з перерв рекомендується проведення загальної гімнастики.
3. Виконання фізичних вправ з нормативним навантаженням протягом робочого дня рекомендується індивідуально , залежно від відчуття втоми . Гімнастика повинна бути спрямована на корекцію вимушеної пози , покращення кровообігу , часткову компенсацію дефіциту рухливої активності.
4. Місцеве освітлення регулюється таким чином , щоб світло падало на книгу або на вихідний документ без відсвічування подразнюючим відбитком на екрані комп'ютерів.
5. Вимагайте штори або драпіровку . Якщо світло з вікна відбивається на екрані комп'ютера або зовнішнього освітлення різко відрізняється від внутрішнього, зашторюйте вікна.
6. Піднімайтеся і проходьтесь час від часу. Потягніться - це збереже вашу бадьорість.
Профілактичні заходи.
Вправи : прості виробничі вправи допоможуть Вам уникнути втоми, дратівливості і болю у м'язах і у суглобах .
Дихальна розминка : виконайте шість глибоких вдихів через ніс і шість видихів через рот.
Біль у плечах: випряміть руки в сторони і виконайте кругові рухи вперед, потім назад . Опустіть руки . Потім повторюйте вправу 3 рази .
Потягування : сидячі на стільці, витягніть руки вгору якнайвище. Потім упустіть їх і знову потягніться вгор .
Зап'ястя : поставте лікоть на стіл, випрямивши руку з витягнутою кистю. Іншою рукою , захопивши пальці кисті, починайте обережно відводити їх назад. Пробути в такому положенні 5 секунд . Повторити вправу , змінивши руки .
Вправи для очей : тренуйте очі в процесі роботи за комп'ютером . Час від часу дивіться із сторони в сторону. Покрутити очима за годинниковою стрілкою , а потім проти годинникової стрілки, щоб зменшити напругу. Поморгайте . Постарайтеся посилено, щоб Ваші очі не сльозилися . Давайте можливість Вашим очам відпочити . Закрийте очі і прикрийте їх долонями рук . Побудьте в такому положенні хвилину.
Робіть перерви в першій і другій половині дня .
Вимоги безпеки при закінченні роботи.
Встановити в положення "вимкнено" всі вимикачі пристроїв з якими працювали , а також перемикачі на електрощитах .
Від'єднати штепсельні вилки від розеток електропостачання.
Вимкнути вентиляцію.
Привести в порядок робоче місце. Екран дисплея обтирати від пилу не менше одного разу за зміну. Прибирання пилу з апаратури здійснювати при вимкненому електроживленні
При експлуатації ПК в декілька змін оператор (користувач) зобов'язаний передати ПК змінщику, повідомивши йому про всі неполадки , що мали місце в проведеній зміні.

 
 

Цікаве

Загрузка...