WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Техніка безпеки при проведенні геодезичних робіт у містах, на дорогах, мостах, тунелях, при будівництві гідроспоруд - Реферат

Техніка безпеки при проведенні геодезичних робіт у містах, на дорогах, мостах, тунелях, при будівництві гідроспоруд - Реферат

рулонні синтетичні матеріали, слоїсті паперові плити і т.п., що виділяють в повітря шкідливі хімічні речовини, які перевищують межу припустимої концентрації.
Кількість шкідливих хімічних речовин в приміщеннях з ПК не повинно перевищувати концентрації, вказані з переліком "Припустимі концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі населених місць" № 3086.
Робочі місця з ПК повинні розташовуватись від стіни з віконними отворами на відстані не менше 2,5 м, від інших стін на відстані -2м, відстань між робочими столами повинна складати не менше 2,5 м.
Основним обладнанням робочого місця оператора (користувача) ПК є дисплей, клавіатура, принтер, робочий стіл, стілець (крісло), допоміжний пюпітр.
При розташуванні елементів робочого місця слід приймати до уваги:
- робочу позу оператора (користувача) ПК;
- простір для розміщення оператора (користувача);
- можливість огляду елементів робочого місця;
- можливість огляду простору за межами робочого місця;
- можливість здійснення записів, розміщення документації та інших матеріалів, що використовуються оператором (користувачем) .
Взаємне розміщення елементів робочого місця не повинно перешкоджати здійсненню всіхнеобхідних рухів і пересувань для експлуатації П ; сприяти режиму праці та відпочинку, зменшенню стомлення оператора (користувача).
При використанні допоміжних застосувань під дисплей, слід передбачати можливість переміщування останнього відносно вертикальної вісі в межах 30 градусів (вправо-вліво).
Для забезпечення точного і швидкого зчитування інформації площину екрану дисплея слід розміщати в оптимальній зоні інформаційного поля в площині перпендикулярній нормальній лінії погляду оператора (користувача), який знаходиться в робочому положенні. Припускається відхилення від цієї площини - не більше ніж 45 градусів; припустимий кут відхилення лінії погляду від нормальної - 30 градусів.
Екран дисплея ПК повинен знаходитись від очей оператора (користувача) ПК на відстані 500 мм.
Клавіатуру слід розташовувати так , щоб на ній було зручно працювати обома руками. Від краю стола на відстані 100-300 мм з боку оператора (користувача) ПК. Кут нахилу до панелі клавіатури повинен бути в межах від 5 до 25 градусів.
Принтер слід розташувати у зручному для оператора (користувача) положенні так, щоб максимальна відстань до клавіш управління принтером не перевищувала довжину витягнутої руки .
Конструкція робочого столу повинна забезпечувати можливість оптимального розміщення на робочій поверхні пристроїв, які використовуються з урахуванням їх кількості та конструктивних особливостей (розмір дисплея, клавіатури, принтери, ПК та ін. ) і характеру роботи, що виконується .
Висота робочої поверхні стола повинна регулюватися в межах 680-800 мм , а якщо це можливо , висота вибирається рівною 725 мм .
Крісло повинно забезпечувати користувачу відповідно характеру та умовам праці фізіологічне раціональну робочу позу та забезпечувати тривале підтримання основної робочої пози в процесі праці.
Поверхня сидіння повинна бути плоскою, передній край - заокругленним. Слід передбачити можливість зміни кута нахилу поверхні від 25 градусів вперед до 25 градусів назад.
При експлуатації ПК необхідно дотримуватися правил особистої гігієни.
У випадку аварії або виникнення пожежі, працівник зобов'язаний здійснити заходи по їх усуненню чи ліквідації, якщо це не загрожує його життю або життю оточуючих .
Вимоги безпеки перед початком роботи.
Оглянути місце роботи. При необхідності, навести на ньому порядок переконатися, що відсутні зайві речі, всі пристрої та блоки ПК під'єднанні до системного блоку за допомогою з'єднань кабелів , згідно монтажної схеми.
Перевірити:
- справність з'єднань кабелів енергоживлення та блоків пристроїв;
- відсутність зламів та пошкоджень ізоляції проводів живлення;
- відсутність відкритих струмопровідних частин в пристроях ПК. Підготувати робоче місце для роботи з дисплеєм:
- відрегулювати сидіння робочого крісла на оптимально зручну висоту;
- розмістити крісло і пристрій для відображення інформації так, щоб кут зору на екрані складав 25 градусів, а відстань до екрану 600-800 мм ;
- прийняти міри , щоб при нормальному освітленні робочого місця прямі потоки світла не потрапляли на екрани.
Легесенько протерти зволоженою серветкою клавіатуру (для зменшення рівня статичної електрики) , зовнішню поверхню екрану дисплея.
Освітлення приміщення зробити зручним для роботи (в сонячні дні регулювати жалюзями, занавісками або іншими сонцезахисними пристроями) .
Перед вмиканням штепсельної вилки кабеля електроживлення в розетку 220V переконатись в тім, що всі вимикачі мережі на всіх пристроях ПК знаходяться в положенні "вимкнено", а корпуси пристроїв "заземлені" (занулені).
Вимоги безпеки під час роботи
Не залишати в працюючому стані ПК і його пристрої без нагляду .
Під'єднувати і від'єднувати з'єднання кабелів пристроїв ПК тільки при вимкненій напрузі електромережі.
Подавати напругу на пристрої та окремі блоки ПК тільки після ретельної перевірки надійності кріплення провідників заземлення (занулення), справності кабелів і з'єднань мережі електроживлення.
Якщо при вмиканні на екрані дисплея не з'явиться ніякої інформації (екран пустий) або в центрі екрану висвічується яскрава біла полоса, необхідно вимкнути його і сповістити про несправність.
При виявленні запаху горілого в пристроях ПК, слід негайно вимкнути апаратуру, повторно не вмикати і звернутись до фахівця з технічного обслуговування ПК.
Для профілактики порушень і підтримання працездатності оператора (користувача) ПК керівником повинні вводитись додаткові регламентовані перерви для відпочинку.
В період роботи за дисплеєм слід передбачати через кожні 40-45 хвилин 3-4-хвилинні перерви. Середня сумарна тривалість роботи з дисплеєм на протязі дня не повинна перевищувати 4.00 години , а за тиждень - 20.00 годин .
Сумарну тривалість роботи (4 години) доцільно поділити на 2 частини і працювати по 2 години і першу і другу половини робочого дня. При використанні захисного екрану або дисплеїв з пониженим випромінюванням , час роботи з дисплеєм може бути збільшено.
Кількість опрацьованих символів (або знаків на дисплеї) не повинно перевищувати

 
 

Цікаве

Загрузка...