WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Техніка безпеки при проведенні геодезичних робіт у містах, на дорогах, мостах, тунелях, при будівництві гідроспоруд - Реферат

Техніка безпеки при проведенні геодезичних робіт у містах, на дорогах, мостах, тунелях, при будівництві гідроспоруд - Реферат

завдання заводу замовлення на виготовлення суцільнозварних мостових ферм. Виконуючи ці роботи, геодезична бригада неодноразово робить переправи з берега до опор, піднімається по сход на опори, працює на них.
Верхні площадки мостових опор звичайно бувають вузькі (1,5-2,0 м), тому на площадках необхідно ставити тимчасового поруч для запобігання випадків падіння з опор.
Вертикальні підземні сходи на опорах повинні мати огородження у виді дог (кілець) з подовжніми зв'язуваннями і бути випробувані на підйом вантажу масою 200 кг, а також надійно закріплені в бетон опори. При підйомі по драбині руки робітниківповинні бути вільні. У рюкзаку за спиною вантаж не повинний перевищувати 5 кг. Прилади й устаткування на площадку опори варто піднімати канатом.
Геодезичне обслуговування будівельно-монтажних робіт зі зборки й установки пролітних будівель моста передбачає розбивку тимчасових опор і риштовання, спостереження за осіданням їх, виміру при зборці і монтажі ферм, контрольні виміри при пересуванні пролітних будівель, контрольні виміри зрушень і прогинів ферм. Виконання вимірів на висоті дозволяється тільки при страховці працюючих ланцюгом запобіжного пояса.
Для проведення вимірів з ферм моста необхідно заздалегідь зробити надійні і міцні підмости, що забезпечують безпеку роботи. Технік і робітники повинні працювати на мосту в рятувальних жилетах і застрахованими застережним поясом до конструкції моста. При виконанні вимірів узимку по льоду попередньо вимірюють товщину льоду в декількох місцях по створі, паралельно осі моста, вище на 20 м, і визначають грузопідйомність льоду і надійність його (див. § 48) .
При мостовому будівництві геодезистам доручається вивчення зимового режиму руки І ледостава: спостереження за змінами товщини льоду, виміру місць І розмірів ополонки, спостереження за рухом льоду. Для виміру товщини льоду користаються спеціальною рейкою з укосиною, що дозволяє виключити надлишок намерзання льоду на краю лунки.
Правила техніки безпеки при роботі з ПК.
Працівники допускаються до самостійної роботи після проходження інструктажу на робочому місці по даній професії, стажування та придбання навиків безпечних методів праці.
Вибираючи приміщення для розміщення робочих місць з ПК необхідно приймати до уваги, що вікна можуть відображати сонячні проміння на екранах дисплеїв, тим самим викликати значну осліпленість у працівників, які знаходяться перед ними, особливо влітку та сонячні дні.
Приміщення з ПК повинні мати природне та штучне освітлення. При незадовільному освітленні знижається продуктивність праці оператора (користувача) ПК, невиключно захворювання короткозорістю, швидким стомленням .
Розташування робочих місць оператора (користувача) ПК повинно відповідати вимогам Держстандарту 22269-76 "Робоче місце оператора. Взаємне розташування елементів робочого місця".
Не допускається розташування робочих місць з ПК в підвальних приміщеннях.
Робочі місця з ПК при виконанні творчої роботи, яка вимагає значної розумової напруги або високої концентрації уваги, слід ізолювати одне від одного перегородкою висотою 1,5-2,0 м .
Робочі місця з ПК рекомендується розташовувати в окремих приміщеннях. У випадку розміщення робочих місць з ПК в залах або приміщеннях де наявні небезпечні шкідливі виробничі фактори, їх необхідно ізолювати в кабінети з природнім освітленням і організованим обміном повітря.
Площа на одного працюючого за ПК повинна складати не менше 6,0 м2, об'єм - не менше 20 м3.
Неприпустимо розташування ПК , при якому працівник знаходиться обличчям або спиною до вікон кімнати чи до задньої частини ПК, в яку вмонтовані вентилятори.
Приміщення з ПК для операторів (користувачів) повинні бути ізольованими від шуму.
Система освітлення повинна задовольняти наступні вимоги:
1.Освітленість робочого місця повинно відповідати характеру роботи зору, який визначається трьома параметрами; об'єктом розрізнення - найменшим розміром об'єкту на дисплеї ПК; фоном, який характеризується коефіцієнтом відображення; контрасту яскравості об'єкту і фону;
2.Необхідно забезпечити достатньо рівномірний розподіл яскравості на робочій поверхні дисплея , а також в межах середовища, що оточує;
З.На робочій поверхні повинні бути відсутні різкі тіні;
4.В полі зору не повинно бути прямої або відображеної блискучості (підвищеної яскравості сяючих поверхонь , що викликають осліплення);
5.Розмір освітленості повинен бути постійним у часі.
По відношенню до отворів світла, робочі місця слід розташовувати на відстані не менше 2,5 м до них; щоб світло падало на робоче місце збоку, переважно з лівого.
Штучне освітлення в приміщеннях з ПК повинно здійснюватись системою запального освітлення. У випадках переважної роботи з документами (рукописні, друковані тексти і т.п.) рекомендується застосовувати системи комбінованого освітлення (до загального освітлення додатково встановлюються світильники місцевого освітлення). Місцеве освітлення призначено для освітлення зони розташування документів.
Штучне освітлення повинно забезпечувати на робочих місцях з ПК освітленість не нижче 400-500 лк.
В якості джерела світла при штучному освітленні рекомендується застосовувати люмінесцентні лампи. При обладнанні відображеного освітлення у виробничих і адміністративних приміщеннях можуть використовуватись металогалогенні лампи до 250 Вт.
Припускається застосування ламп накалювання в світильниках місцевого освітлення.
Для загального освітлення слід використовувати світильники наступних класів світлорозподілу: П - прямого світла; Н - переважно прямого світла; В - переважно відображеного світла.
Застосування світильників без розсіювачів і екрануючих решіток забороняється.
Для попередження засліпленості світильник місцевого освітлення повинен мати глибокі відображувачі з непросвітлюваного матеріалу або скла молочного кольору . Захисний кут відображувача, який вказує міру прикриття яскравих частин лампи від очей , повинен бути не менше 40 градусів .
Світлий і особливо блискучий одяг працюючих не бажані; всі матеріали , що прикрашають приміщення і робочі місця повинні бути матові в цілях зменшення коефіцієнту відображення.
Забороняється застосовувати для прикраси інтер"єру приміщень з ПК деревостружкові плити, миючі шпалери, плівчасті і

 
 

Цікаве

Загрузка...