WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Паливні корисні копалини: нафта, газ, вугілля, сланці, торф - Курсова робота

Паливні корисні копалини: нафта, газ, вугілля, сланці, торф - Курсова робота

способом порушується структура порід, воно сприяє інтенсивному вивітрюванню, розвитку тріщинуватості, порушенню гравітаційної рівноваги, зміні гідрогеологічних умов. Кар'єри змінюють природні фізичні поля та ландшафти місцевості, утворюючи антропогенні ландшафти. Отже, виникає ціла низка техногенно-зумовлених геодинамічних процесів: зсуви, осідання територій, ерозія, осипи, заболочування.
І щоб на допускати цього треба: в шахти, де видобуто майже все вугілля засипати пусту породу з териконів, це запобігатиме осіданню ґрунту; ставити сучасну техніку, щоб зменшити забруднення ґрунтів, вод, повітря; метан, який міститься в пластах можна спалювати; використані кар'єри засіяти рослинами, зробити їх рекреаційною зоною, щоб природа могла відновити це місце; у місцях, де торф майже весь добутий, можна сіяти зернові культури, овочі і дерева, утворювати ставки, де розводити рибу, водоплавних птахів, бобрів, нутрій та інших цінних тварин.
5.3ЕКОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ ГОСПОДАРСЬКОГО ВИКОРИСТАННЯ
ГОРЮЧИХ КОПАЛИН
Усі каустобіоліти дуже широко використовуються в житті людини, але їх
використання не завжди добре впливає на природу.
Як відомо основна частина цих копалин йде на спалювання на електростанціях, котельнях, ДВЗ, в побуті викидаючи при цьому в атмосферу багато шкідливих речовин, серед яких: сажа, вуглекислий і чадний газ, оксиди сірки, важкі метали. Це призводить до появи смогу над великими містами, до так званого парникового ефекту, коли вуглекислий газ утримує тепло Сонця, що може викликати глобальне потепління, до кислотних дощів, коли газуваті кислотні оксиди сполучаються з водяною парою в хмарах, і коли випадають дощі, в них є дуже велика кількість кислоти, яка "спалює" рослини, отруює ґрунт водоймища.
Нафтовий танкер
Але не меншшкідливими є продукти переробки цих копалин. Наприклад, відпрацьовані нафтові масла, оливи становлять велику загрозу, бо дуже часто їх можуть зливати в каналізацію. При переробці нафти і вугілля можуть утворюватись багато отруйних речовин, яких не переробляють, а просто кудись захоронюють без якоїсь техніки безпеки.
Крім того, багато копалин втрачаються при транспортуванні. Вони засмічують землю, море, річки. Особливої шкоди може завдати пролита нафта в морі чи океані. Адже сучасний супертанкер бере на борт до 500000 тонн і аварія на судні призведе до катастрофічних наслідків. Нафтова плівка розливається по величезній площі, закриваючи сонячне світло, необхідне водоростям. Птахи й риби, в'язнучи в шарі нафти, гинуть від отруєння, задухи чи голоду. Страждає вся фауна і флора на забрудненій території. До такого ж самого ефекту призводить не дотримання екологічної безпеки на нафтових платформах в морі.
А щоб запобігти цьому та зменшити вплив цих факторів на природу треба освоювати альтернативні види енергії (вітру, сонця, припливів та відпливів, геотермальну), які зможуть знизити потребу в органічному паливі (бо їх вистарчить ненадовго; нафти на 42 роки, газу - на 53 роки),оскільки основна частина горючих корисних копалин йде для спалювання, і тим самим знизити викиди отруйних газів, які призводять до парникового ефекту та кислотних дощів. На діючих станціях котельнях треба поставити ультрасучасні системи очищення та фільтрації диму після спалювання. Шкідливі продукти переробки - навчитись їх нейтралізувати та переробляти. Покращити умови транспортування цих копалин. Змусити США підписатися під Кіотським протоколом, згідно з яким країни, що підписалися під ним, зобов'язані зменшити кількість викидів в атмо- та гідросферу (бо частка викидів США становить 25%). Відновлювати ландшафти на місці видобутку паливних та й простих копалин.
В купі усі ці заходи допоможуть відновити баланс і гармонію між людиною та природою. Природа не буде мститися людині всякими стихійними лихами, землетрусами, повенями, а вона в свою чергу буде раціонально використовувати природні ресурси.
ВИСНОВКИ
Отже, паливні корисні копалини відіграли і відіграють дуже важливу роль в житті суспільства та кожної людини зокрема.
З давніх-давен ці копалини людина використовувала у своїх побутових цілях, але в дуже малих кількостях. З розвитком науки, промисловості та техніки потреба в них різко зросла. А саме в таких галузях народного господарств: в енергетиці, транспорті, важкій та легкій промисловості і в побуті. На даний час ні один процес виробництва не проходить без продуктів переробки горючих корисних копалин. А щоб задовольнити потребу в цих породах людство винайшло багато способів добування і переробки. Для покращення продуктів переробки людина була змушена більше дізнатися про їхнє утворення, походження, залягання, фізичні та хімічні властивості. І в результаті цих досліджень вона класифікувала їх.
Але жодна діяльність, яка є результатом видобування і використання паливних копалин не проходить без негативних наслідків. І щоб їх не допускати та запобігати їм, потрібно: освоювати нові екологічно безпечні способи добування, переробки, альтернативні джерела енергії та нові методи нейтралізування шкідливих речовин після спалювання.
У цій роботі я намагався розкрити роль, суть і природу цих корисних копалин: використання, добування, утворення, їхні властивості, історію відкриття, а також екологічні наслідки при застосуванні та використанні. А чи вдалося досягти цієї цілі - судити Вам.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Велика енциклопедія школяра.
2. Енциклопедія - Геологія.
3. Братичак М.М., Гринишин О.Б . Технологія нафти і газу.
4. Рудько Г.І. Техногенно-екологічна безпека геологічного середовища.
5. Енциклопедія Захоплююча подорож навколо світу.
6. Ковальов Н.К. Зарождение нефтяной промишлености Прикарпаття.
7. Немцов В.П. Открытие и начало разработок угольных месторожде- ний.
8. Ребрик Б.М. . "У колыбели горного дела".
9. Підручник з хімії для 10 класу.
10. Терпигор'єв А.М . Богатства земних недр.
11. Ладін В.Г. . Гірнича справа: видобувні, підривні роботи.
12. Кравцов А.І. Горючие полезные ископаемые, их поиски и разведка.
13. Земляк К.П. Чудесний камінь.
14. Свинко Й.М. , Сивий М.Я . Геологія.
15. Колтовський Г.Г . Что такое нефть и как ее искать.
16.Смирнов А.В . Озерні сапропелі.
17. Брод І. , Єременко Н. Тайни нефти.
18. Шолина І.Т. Як утворилась нафта, кам'яне вугілля та горючі сланці.
19. Жемчужников Ю. Кам'яне вугілля.
20. Квасниця І.Ю. , Глібов І.О. , Федик І.І . Історико-краєзнавчі нариси з
краєзнавства: Львівська область.
21. Войлошников В.Д. Мир полезных ископаемых.
22. Буклет ВАТ "Львівський дослідний нафтомаслозавод.
23. Інтернет-адреси: www.lib.ru
www.ukrreferat.com

 
 

Цікаве

Загрузка...