WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Земельний кадастр і аналіз використання земель Королівської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

Земельний кадастр і аналіз використання земель Королівської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

змін.
Переваги для України полягають, насамперед, у можливості використання наявного обладнання без обов'язкового придбання нового, такого як ЕОМ та тотальні станції. Наявні людські ресурси в Україні (як правило, групи з трьох геодезистів) мають у більшості випадків підготовку та досвід роботи зі стандартним обладнанням і за загальновживаною методикою, що скорочує потребу у витратах на підготовку фахівців. Хоча між районами є певні відмінності щодо наявності у них матеріальних ресурсів для проведення геодезичних вишукувань, в основному вони мають можливості для проведення зйомок за традиційного технологією.
Недоліки полягають у тому, що проведення зйомок та обробка даних навіть по невеликих територіях забирають дуже багато часу, що призводить до великих витрат робочої сили на одиницю території та обмежує загальні обсяги робіт, які можна здійснити за певний проміжок часу. Часто виникають проблеми з прив'язкою до існуючої мережі, яка ще повністю нерозгорнута на території. Обробка геодезичних даних для складання карт та звітів при підготовці даних для складання державних актів як правило здійснюється в ручну або, у кращому випадку, автоматизовано частково. Оскільки під час традиційної зйомки географічні координати автоматично не встановлюються, є потреба в юридичному описі меж, який часто можна тлумачити по-різному.
Ідентифікаційний (унікальний) номер наноситься на індексну карту, яка дозволяє землевласникам визначити місцезнаходження своєї ділянки стосовно інших. Індексні карти повинні складатись як основа для кадастрової інформації та ефективного комплексного обліку екологічних й інших даних.
Для базових карт найдоцільніше використовувати масштаб 1: 2000, а в окремих випадках 1:1000.
При розробці системи кадастрової зйомки слід враховувати:
" методи позначення меж на місцевості і збереження цих позначень;
" яке ставлення населення до меж і хто відповідає за збереження межових знаків;
" хто і на основі яких критеріїв приймає рішення про прийняття результатів зйомки;
" які стандарти щодо точності повинні бути встановленні і які методи контролю за їх дотриманням повинні прийматись;
" які методи збереження і пошуку даних зйомки і чи можуть польові записи землевпорядників розглядатись судами як доказ;
" чи підлягають збереженню мікрофотокопії даних кадастрової зйомки поряд із правовими документами;
" правовий статус планів у межах реєстрацій земельних ділянок;
" обмеження, які регулюють максимальні і мінімальні розміри земельних ділянок.
3.2 Кадастрове зонування
3.2.1 Встановлення місця розташування обмежень щодо використання земель
З прийняттям Земельного кодексу України однією із складових частин державного земельного кадастру є кадастрове зонування. Кадастрове зонування включає встановлення
" місця розташування обмежень щодо використання земель;
" меж кадастрових зон та кварталів;
" меж оціночних районів та зон;
" кадастрових номерів.
У наш час відбувається інтенсивний процес створення, вдосконалення і освоєння норм і правил земельних відносин нового типу, які базуються на державній, комунальній та приватній власності на землю, чіткому обліку земельних ділянок і прав на них, а також захисті прав власників і користувачів земельних ділянок. Земельну ділянку можна купити, продати, подарувати, заставити, внести в статутний капітал, здати в оренду. Такі операції з земельними ділянками набувають масового характеру, що вимагає забезпечення юридичної повноти прав на них, повноти опису самої ділянки, її правового статусу, в тому числі обмежень, пов'язаних з їх використанням.
Обмеження прав власників землі і землекористувачів щодо використання земельних ділянок у господарській діяльності і обтяження їх правами інших осіб виникають, як правило, у зв'язку з тим, що ці землі знаходяться в середині або примикають до територій і об'єктів, які особливо охороняються, або розміщені поблизу шкідливих виробництв чи в зонах перспективної забудови, розвіданих корисних копалин, торфу і підземних вод, або на них прокладено різні комунікації.
Відповідно до ст. 91 і ст.96 Земельного кодексу України власники земельних ділянок і землекористувачі зобов'язані забезпечувати використання їх за цільовим призначенням; додержуватися вимог законодавства про охорону довкілля; не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів і дотримуватися правил добросусідства та обмежень, пов'язаних з встановленням земельних сервітутів та охоронних зон; зберігати геодезичні знаки, протиерозійні споруди, мережі зрошувальних і осушувальних систем.
Наявність обмеження земельної ділянки щодо її використання в господарській діяльності спричиняє обмеження прав власника землі або землекористувача щодо розпорядження нею. Можливе також надання права обмеженого використання земельної ділянки або її частини іншим громадянам і юридичним особам для визначення дозволених цілей у порядку встановлення земельного сервітуту. В умовах функціонування різних форм власності на землю, різкого збільшення кількості власників земельних ділянок, складної економічної системи, права обмеження, щодо користування земельною ділянкою, необхідно будувати на правовій основі, яку потрібно розвивати і вдосконалювати.
Державна реєстрація земельних ділянок і прав на них у складі державного земельного кадастру сьогодні є єдиним доказом існування зареєстрованого права, яке може бути оскаржене тільки в судовому порядку.
Обмеження прав на земельну ділянку - це встановлення обмеження на використання власності земельної ділянки або її частини в порядку передбаченому законом або договором.
Земельним Кодексом України ст..90, 91, 95, 96 встановлено права і обов'язки власників земельних ділянок і землекористувачів. Статті 162, 163, 164 визначають норми охорони земель.
Обмеження прав на земельну ділянку. Право на земельну ділянку може бути обмежено законом або договором шляхом встановлення:
а) заборони на продажу в оренду (суборенду);
б) умови прийняття спадщини тільки визначених спадкоємцем;
в) заборони на провадженняокремих видів діяльності;
г) заборони на зміну цільового призначення земельної ділянки, ландшафту та зовнішнього вигляду нерухомого майна;
д) умови додержання природоохоронних вимог або виконання визначених робіт; умови надавати право полювання, вилову риби, збирання дикорослих рослин на своїй земельній ділянці в установлений час і в у установленому порядку;
є) інших зобов'язань, обмежень або умов.
Обмеження використання земельної ділянки підлягають державній реєстрації і діють протягом терміну, встановленого законом або договором.
Охоронні зони створюються:
а) навколо особливо цінних природних об'єктів, культурної спадщини, гідрометеорологічних станцій з метою охорони і захисту їх від несприятливих антропогенних впливів;
б) уздовж ліній зв'язку, електропередач, земель транспорту, навколо промислових об'єктів для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобігання ушкодження, а також зменшення їх негативного впливу на людей та довкілля, суміжні землі. Правовий режим земель охоронних зон визначається

 
 

Цікаве

Загрузка...