WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Земельний кадастр і аналіз використання земель Королівської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

Земельний кадастр і аналіз використання земель Королівської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

них розміщена вздовж узбіччя існуючих доріг, а частина пересікає орні масиви, що в деякій мірі ускладнює проведення механізованих сільськогосподарських робіт.
Для збереження і нормального утримання повітряних ліній електропередач вздовж них встановлені охоронні зони по обидві сторони від крайніх проводів, а саме, для ліній електропередач 35 кв - 15 м.
З метою створення найкращих умов для постійного росту урожайності сільськогосподарських культур і систематичного підвищення родючості ґрунтів, під кожне із угідь відведено земельні ділянки, які по своїх природних властивостях найбільш відповідають культурам відповідної сівозміни або угіддям.
На території сільської ради нараховується 201,99 га інших несільськогосподарських угідь.
Під заболоченими землями знаходиться 1,8 га, які неможливо осушити через те, що відсутній водоприймач.
Для випасу худоби індивідуального сектору виділено 38,36 га пасовищ.
3 ІСНУЮЧИЙ СТАН ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ
3.1 Кадастрові зйомки
Для гарантування точності геодезичних робіт по визначенню та відновленню меж, як правило, вводиться положення про кадастрові зйомки. В ньому визначаються методи проведення кадастрової зйомки, а також ті норми, яких треба дотримуватись. У положенні про кадастрові зйомки визначаються необхідні рівні кваліфікації для того, кому буде дозволено їх виконувати.
Враховуючи, що землеустрій здійснюється державними землевпорядними організаціями, спеціалісти приватних організацій можуть залучатись до проведення таких робіт тільки після одержання відповідного дозволу. Перевірка їх кваліфікації організовується органами Держкомзему України. Положення, які регулюють видачу ліцензій, застосовуються до окремих спеціалістів, а не до організацій по проведенню землевпорядних робіт.
У країнах Європейського союзу від спеціалістів, які надають будь-які види послуг офіційним органам в рамках союзу, вимагають надання гарантій якості. Такий підхід слід застосувати стосовно ліцензування приватних суб'єктів підприємницької діяльності для проведення робіт по кадастровій зйомці. Відповідно до гарантій якості необхідно документально підтвердити всі операційні процедури, з тим щоб на кожному етапі виконання робіт, певні спеціалісти відповідали би за якість виконаних робіт. Це один із елементів загального процесу управління якістю, який повинен забезпечити достовірність земельно кадастрової інформації і задовольнити вимоги замовників.
Методи проведення зйомки встановленні положенням про інвентаризацію земель у населених пунктах, а кінцеві технічні вимоги викладаються в технічному завданні на виконання робіт по кадастровому землеустрою. Разом з тим необхідне положення про кадастровий землеустрій, яке повинно:
- визначити взаємовідносини між фізичними і юридичними особами при встановленні меж відповідно до Земельного кодексу України;
- забезпечити гнучкість при погодженні питань, пов'язаних з володінням землею і власністю на землю;
- дати перелік вимог до охорони офіційно встановлених межових знаків від знищення і прав доступу до них землевпорядників;
- визначити, хто може здійснювати кадастрову зйомку, встановити рівень кваліфікації для виконавців робіт та підприємств;
- вказувати норми в галузі кадастрової зйомки, які можуть бути прийняті, не вимагаючи застосування методів, за допомогою яких вони можуть бути досягнуті.
З правової точки зору є необхідним встановлення рівня кваліфікації для тих спеціалістів, які можуть проводити кадастрову зйомку. Також необхідно встановити правову відповідальність землевпорядників за виконану роботу і за наслідки помилок у вимірах в розрахунку на короткотермінову і довготермінову перспективу.
Це викликано тим, що незважаючи на гарантування державою якості робіт через сформовані законодавством вимоги, вона повинна для органу, на який покладено контроль за виконанням цих робіт, зарезервувати право переслідувати в судовому порядку землевпорядників або інших спеціалістів за допущенні ними грубі помилки.
Одним словом, спеціаліст землевпорядник або геодезист, який має офіційний дозвіл на виконання таких робіт, повинен дати гарантію від збитків, які можуть бути спричинені в результаті професійної діяльності, з метою захисту інтересів звичайних землевласників. Між землевпорядниками і їх клієнтами повинні існувати договірні відносини незалежно від того, є ці клієнти приватними особами чи державними організаціями.
Визначення правової відповідальності є важливою справою, оскільки контроль за якістю здійснюється на основі вибіркових перевірок. Але враховуючи, що такий підхід передбачає можливість пропуску методичних даних, рівень ризику і наслідки помилок повинні бути чітко визначенні з метою запобігання дорогим, непотрібним і які займають багато часу перевіркам даних кадастрових зйомок.
Кадастрову зйомку земель у тому вигляді, в якому вона існує на сьогоднішній день, стали застосовувати у Північній Америці наприкінці 7 століття як засіб створення та організації поселень у Новому Світі. Йшлося, в основному, про створення мережі опорних (кутових) точок, що встановлювалися з однаковими вимогами одна до одної, починаючи з певної точки. Всі наступні межі землеволодінь прив'язувались до цих початкових поворотних точок. Для цього потрібні точні вимірювання кутів та відстаней, оскільки межа прокладається від точки до точки вздовж периметра, повертаючи до початкового пункту. Початкова точка зйомки "прив'язується" до контрольної межі стосовно відстані та напрямку від цієї найближчої поворотної точки. В Україні у якості "контрольних меж" часто використовуються межі адміністративно-територіальних утворень, які стосуються державної геодезичної мережі.
Точні вимірювальні прилади, а також планіметричні та тригонометричні розрахунки дозволяють точно визначати розташування межі щодо поворотних точок та проводити розрахунок площі земельних ділянок. Оскільки всі визначені відстані та напрямки стосуються поворотної точки, і не є самі по собі географічними координатами, з юридичної точки зору необхідно додати текстовий опис фізичних особливостей меж та їх розташування. Крім того, складається план визначених меж земельних ділянок з прив'язкою до геодезичної мережі. На підставі одержаної інформації таопису майбутнього землевпорядники зможуть підтвердити дані зйомки. Ці матеріали є основним юридичним документом, що містить опис земельної ділянки, є складовою частиною кадастрової справи по виготовленню державних актів на право власності або користування землею і у них вносяться всі зміни стосовно земельної ділянки.
Основними інструментами для проведення геодезичної зйомки традиційною методикою є теодоліт з вертикальним кругом (для вимірювання кутів), мірна стрічка (для вимірювання відстаней). За останні роки прогрес у цій галузі призвів до появи приладів для вимірювання відстаней за допомогою світла (ЕОМ), цифрових систем зчитування і збереження інформації та до об'єднання функцій всіх інструментів у єдиному блоці - так звані "тотальні станції". Хоч ці нововведення значно розширили можливості традиційних методів зйомки, засадницькі принципи залишилися без

 
 

Цікаве

Загрузка...