WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Земельний кадастр і аналіз використання земель Королівської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

Земельний кадастр і аналіз використання земель Королівської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

механічним складом ґрунтів, крутизною схилів, еродованістю, кам'янистістю, заболоченістю, засоленістю, кислотністю, забрудненням продуктами хімізації сільського господарства, включаючи радіонуклідне; характеристику кормових угідь, класифікацію населених пунктів за функціональним призначенням та їх земель за інженерно-геологічними умовами, рівнем забезпеченості соціальною, інженерно-транспортною та природоохоронною інфраструктурою і інше. Це дуже обширна інформація, збір якої на даний час в Україні не забезпечується навіть на землях сільськогосподарського призначення і на землях населених пунктів.
Дані якісного обліку земель служать базою для проведення бонітування ґрунтів, дані якого набирають актуальності при переході до нових форм господарювання на селі. Критеріями бонітування ґрунтів є їх природні діагностичні ознаки: глибина гумусового горизонту, вміст гумусу в орному шарі, вміст фізичної глини. При цьому враховують ознаки, що негативно впливають на родючість ґрунтів. Останній раз бонітування ґрунтів в Україні проводилось у 1993р. в двох аспектах: як земельне - за основними природними властивостями, які характеризують ґрунти як природно історичне тіло, що задовольняє середні потреби всіх сільськогосподарських культур у поживних речовинах і волозі в конкретних умовах повітряного, теплового і водного режимів; та як часткове. Часткове бонітування ґрунтів проведене за природними властивостями, які найбільш тісно корелюють з урожайністю озимої пшениці, озимого жита, вівса, соняшника, цукрових буряків, картоплі та льону. Ці дані бонітування мають різне застосування, так, наприклад, дані загального бонітування застосовуються при визначенні грошової оцінки, а часткового бонітування - при розміщенні сільськогосподарських культур на відповідних ґрунтах, при плануванні урожайності, орендної плати тощо.
Економічна оцінка земель, в залежності від мети і завдань, також поділяється на загальну і часткову. Загальна оцінка проводиться за результатами господарської діяльності, а часткова - за ефективністю вирощування сільськогосподарських культур зокрема.
Загальна оцінка проводиться за трьома показниками: вартістю валової продукції, окупністю затрат та диференціальним доходом; часткова економічна оцінка - за урожайністю, окупністю затрат.
2 ХАРАКТЕРИСТИКА ОБ'ЄКТУ
Королівська сільська рада розташована на південному заході України, в південно-східній частині Івано-Франківської області, недалеко від р. Прут ( ліва притока р.Дунай), на Передкарпатській височинній фізико-географічній області та Зовнішніх Карпатах. Місцезнаходження села: 48,5 пн.ш., 25,1 сх.д., 243 м над рівнем моря. Рельєф Королівки рівнинно-терасний, загальний похил поверхні на Схід. Село має налагоджений зв'язок (залізничний, автомобільний) з іншими містами України і за кордоном. Село знаходиться на відстані 50км. по залізничній та 60км. по шосейній дорозі від обласного центру м. Івано-франківськ, на відстані 235км. від м. Львів та відстані 615км. від столиці м. Київа. На території сільської ради розташований один населений пункт с. Королівка. В селі Королівка проживає 1030 жителів, є 330 двори, площа населеного пункту склада 469,50га. Клімат території сільської ради характеризується сприятливими умовами протягом усіх сезонів. Помірно континентальний, вологий клімат прохолодний влітку та м'який взимку є дуже сприятливим для господарської діяльності населення. Середня тривалість безморозного періоду становить 160-165 днів, вегетаційного - 210-220 днів. Початок весни припадає на початок другої декади березня, а початок зими на третю декаду листопада. Тривалість зимового періоду 109 днів. Промерзання ґрунту за зимовий період коливається від 10 до 83 см і в середньому становить 38 см. ..Працездатне населення здебільшого зайняте в сільськогосподарському виробництві. Кількість осіб, включених в розрахунок середньої земельної частки становить 83чоловік, з них: працюють в сільському господарстві - 27, працюють у соціальній сфері на селі - 9 та інші особи - 47. Проект роздержавлення і приватизації земель передбачає передати у власність громадян землі СГТзОВ " Корнич", які розташовані в межах Королівської сільської ради. Складання такого проекту передбачає визначення земель, що не підлягають роздержавленню і приватизації, які входять до складу СГТзОВ " Корнич".
Таблиця 2.1.
Склад угідь земель державної і приватної власності громадян.
Назва угідь Площа, га
с. Королівка
Рілля
220,54
Пасовища
38,36
Під дорогами, проїздами і прогонами 19,54
Під болотами
1,8
Під водою
6,6
3
Під чагарниками
8,88
Під вулицями, площами
18,05
Під кладовищами 1,5
Інші 1,84
Всього 304,97
Заклади науки, освіти і культури,
охорони здоров'я (громадська забудова) 8,82
Промисловість і транспорт 40,37
Разом земель державної власності 222,80
Землі приватної власності громадян 197,05
Загальна характеристика складу угідь Королівської сільської ради приведена в таблиці 2.2
Таблиця 2.2 Склад земельних угідь сільської ради
Назва угідь
Площа, га
Закріпле-них земель, %
Сільськогосподарські угіддя:
267,51
56,98
в т.ч. рілля 220,54
46,97
багаторічні насадження 8,1
1,73
пасовища 38,36 8,17
Інші землі
201,99 43,02
Всього
469,50 100,0
На території сільської ради проживає 1030 чоловік, в тому числі працездатних - 648 чоловік, з них працюють в сільському господарстві - 27 чоловік. З урахуванням кількості населення і рівня механізації сільськогосподарських робіт СГТзОВ " Корнич" буде забезпечена виробничими ресурсами в достатній мірі.
Господарські двори розміщені біля населеного пункту, забудовані капітальними приміщеннями. Місця, на яких вони розміщені відповідають організаційно-господарським, санітарно-гігієнічним і протиерозійним вимогам.
Навколо виробничих центрів встановлені санітарно-захисні зони, в межах яких забороняється будівництво жилих будинків, дитячих установ, спортивних споруд, парків, посадки плодово-ягідних дерев та ягідників, а також вирощування овочевих культур.
Санітарно-захисні зони і режим використання в них земель визначено будівельними нормами.
Найважливішим елементом інженерної інфраструктури в агрофірмі є шляхова мережа, яка представлена шляхами загального користування та внутрігосподарськимишляхами.
Шляхи державного підпорядкування з твердим покриттям зв'язують населений пункт та СГТзОВ" Корнич" з обласним центром, а також з районним центром м. Коломия, де знаходяться основні пункти здачі сільськогосподарської продукції та одержання вантажів для СГТзОВ.
Внутрігосподарська мережа шляхів представлена магістральними та польовими шляхами, які з'єднують населені пункти з полями сівозмін, обслуговують сільськогосподарські виробничі процеси, перевезення добрив, насіння, урожаю, переміщення сільськогосподарських машин і механізмів.
Крім шляхової мережі інженерна інфраструктура в СГТзОВ " Корнич" представлена державними лініями електропередач, лініями зв'язку та радіопередач. Частина з

 
 

Цікаве

Загрузка...