WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Земельний кадастр і аналіз використання земель Королівської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

Земельний кадастр і аналіз використання земель Королівської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

функціональних зон і зон особливого режиму використання на земельній ділянці та прилеглих ділянок, відомість площ, експлікація будівель і споруд);
- документи і матеріали, що складаються з технічних характеристик об'єктів і нерухомого майна, розміщених на земельних ділянках;
- документи і матеріали, які містять відомості про економічні характеристики земельної ділянки і тісно пов'язаного з нею нерухомого майна (результати оцінки, відомості про податки, платежі, пільги тощо).
Кадастрова справа ідентифікується тим же номером, що й земельна ділянка. Земельну ділянку наносять на черговий кадастровий план із зазначеним кадастровим номером, наданим їй в процесі кадастрових зйомок. Дані про нерухомість, яка тісно пов'язана із земельною ділянкою, одержують інвентарний номер майнового об'єкта, наданий внаслідок підготовки відповідної технічної документації спеціалізованими організаціями або установами із зазначенням номерів правовстановлювальних документів на конкретні об'єкти нерухомості Підставою для реєстрування будь-якої земельної одиниці, незалежно від її адміністративного підпорядкування, є документи єдиного для держави зразка, серед яких: державний акт на право власності; державний акт на право постійного користування землею та договори оренди землі.
Відповідно до "Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю і право постійного користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі", затвердженої наказом Держкомзему України від 29.02.2000 р. №27, для того, щоб відбувся факт реєстрації, виконують комплекс забезпечувальних робіт, внаслідок яких бланки документів наповнюються конкретним змістом і перетворюються на повноцінні документи, які реєструються у відповідних Книгах записів реєстрації.
Спираючись на матеріали цієї інструкції, в опрацюванні державних реєстраційних документів доцільно виділити чотири основні етапи:
1) підготовчі роботи;
2) визначення меж земельної ділянки на місцевості;
3) заповнення бланків державних актів і договорів;
4) реєстрація і видача документів.
Виконавши комплекс робіт, здійснюється запис документів у відповідній Книзі записів реєстрації.
Відповідно до вказівки Держкомзему України від 1.08. 2002р. №24 запроваджено форми Книги у складі:
Книга 1 - Книга записів реєстрації державних актів на право власності на землю громадян;
Книга 2 - Книга записів реєстрації державних актів на право власності на землю юридичних осіб;
Книга 3 - Книга записів реєстрації державних актів на право постійного користування землею;
Книга 4 - Книга записів державної реєстрації договорів
оренди землі.
Внесення відомостей до Поземельної книги здійснюється після внесення запису про земельну ділянку до відповідних Книг записів реєстрації державних актів на право приватної власності на землю та право постійного користування нею, договорів оренди землі.
Поземельна книга, відповідно до вказівки Держкомзему України №11 від 20.03.2002 р. "Про запровадження форми Поземельної книги та порядку її ведення", містить всі необхідні правові, територіальні, кількісні та якісні дані і є єдиним джерелом офіційної земельно-кадастрової інформації, що гарантується державою фізичним та юридичним особам.
До складу Поземельної книги входять:
- опис земельної ділянки (об'єкта реєстрації);
- опис будівель і споруд на земельній ділянці;
- кадастровий план земельної ділянки;
- опис правових документів земельної ділянки та об'єктів нерухомості;
- інформація щодо власника (користувача) земельної ділянки;
- опис правового режиму на земельній ділянці та об'єкта
нерухомості.
Номер Поземельної книги відповідає кадастровому номеру земельної ділянки.
3.5 Облік кількості і якості земель
Використання землі як природного ресурсу - специфічна особливість сільськогосподарського виробництва, в результаті якого створюються продукти харчування, тобто основні матеріальні блага для суспільства Кабінетом Міністрів України від 12 січня 1993 року у відповідності до положення про порядок ведення державного земельного кадастру вказується, що облік кількості земель ведеться за власниками землі і землекористувачами, в тому числі і фермерами. При розробці проекту роздержавлення і приватизації земель необхідне уточнення масивів сільськогосподарських угідь, виділених для розміщення фермерських господарств з врахуванням існуючої дорожньої мережі та іншої інфраструктури, особистих підсобних господарств, індивідуальної забудови, урочищ природоохоронних територій, сінокосіння та випасання худоби.
При обліку кількості земель виділяють: землі в межах населеного пункту; землі за межами населеного пункту; землі за категоріями; за формами власності, зрошувані та осушувані землі; землі, що надані в тимчасове користування, в тому числі на умовах оренди.
За дорученням Кабінету Міністрів, Державним комітетом по земельних ресурсах за участю ряду відповідних міністерств і відомств в 1993 році розроблено та погоджено з Міністерством статистики форму щорічного звіту про наявність всіх земель та розподіл їх за землекористувачами,власниками землі та угіддями, а також форми звітів про наявність і розподіл зрошуваних і осушуваних земель. Відомості про власників землі і землекористувачів, із зазначенням загальної площі, подаються в розрізі, за категоріями земель, за угіддями, наближеному до світової системи земельного обліку. Наближена класифікація земель до світової системи обумовлюється тим, що з набуттям Україною статусу самостійної держави в ній почалися демократичні перетворення на шляху до ринкової економіки. Це привело до змін у виробничих відносинах, в тому числі і земельних. Якщо раніше панувала виключно державна власність на землю, то земельним законодавством України передбачено рівноправне існування всіх форм власності на землю (державної, колективної та приватної).
Враховуючи зміни у формах господарювання та власності на землю, створення нових селянських спілок, кооперативів, фермерських господарств та проекти формування території сільських (селищних) рад, виникає необхідність поновлення раніше розроблених проектів землеустрою з контурно-меліоративною організацією території.
Згідно статті 19 Земельного кодексу України, землі за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії:
1) землі сільськогосподарського призначення;
2) землі житлової та громадської забудови;
3) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення;
4) землі оздоровчого призначення;
5) землі рекреаційного призначення;
6) землі історико-культурного призначення;
7) землі лісового фонду;
8) землі водного фонду;
9) землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
Земельні ділянки кожного категорії земель, які не надані у власність або користування громадян чи юридичних осіб, можуть перебувати у запасі.
Облік кількості земель відображає відомості, які характеризують кожну земельну ділянку за площею та складом угідь.
В таблиці 3.5.1. показана площа

 
 

Цікаве

Загрузка...