WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Великі географічні відкриття - Реферат

Великі географічні відкриття - Реферат

миль, іронія полягала в тому, що дійсна відстань складала 210 градусів кожен з яких мав розмір 60 морських миль, тобто вся відстань складала 12 600 морських миль, але Колумб був переконаний, що згідно святим писанням, 6/7 Землі суша.
У 1484 році Колумб зі своїм планом звернувся до португальського короля Жуана ІІ. Для здійснення свого плану Колумб просив три каравели з річним запасом провіанту, і ставив такі умови: титул дворянина, звання віце-короля всіх відкритих земель, яке буде передавати у спадок і десяту частину всіх прибутків. Спеціальна комісія призначена королем визнала план нездійсненним та фантастичним. В цей же час померла дружина Колумба, і він переїхав до Кастилії, до міста Палос, де звернувся до герцога Медінаселлі, який відразу погодився надати кілька суден за умови що Колумб дістане згоду королеви Ізабелли.
У травні 1486 року Колумб потрапив на аудієнцію до Ізабелли, яка створила спеціальну комісію для перевірки плану. У грудні 1486 року комісія відхилила цей план. Церковники заявили що неможливо пливти туди де закінчується білий світ і починається пекло. Науковці заявили що відстань вказана Колумбом нереальна, в багато разів применшена, і між іншим були праві. Влітку 1487 року Колумб одружився вдруге, а в наступному році нагадав про свої плани Жуану ІІ і несподівано отримав запрошення в Лісабон, але в цей час повернувся БартоломеоДіаш і король втратив інтерес до Колумба. Невдачею завершилась і його подорож по Європі. Франція, Англія та Генуя відхилили його плани. У 1490 році іспанська комісія знову відхилила його план як хибний, і лише 2 січня 1492 року королівська рада визнала план реальним і відхилила його. Причиною стали умови Колумба які він в свій час пропонував португальському королю.
Врятував ситуацію арагонський банкір Сантанхель, який слушно заявив що щоб отримати титули та звання Колумб має досягнути свого, а якщо досягне то винагорода буде невеликою. У квітні 1492 року Колумб отримав дворянство і став іменуватися дон Кристобаль Колон і вирушив до Палоса. Але тут виникли проблеми. Ніхто з моряків не хотів вирушати в "Море Пітьми". Лише погроза королівської влади накласти на місто величезний штраф дозволила Колумбу вербувати добровольців в міській в`язниці. Вдалося й знайти кораблі, брати Пінсони надали свої кораблі "Нінья" та "Пінта", а Хуан де ла Коста свою каравелу "Санта-Марія", яка стала найбільшим кораблем експедиції водотонажністю 130 тон.
Тривали складності з набором екіпажу. Навіть злочинці не дивлячись на величезну винагороду відмовлялися покидати в`язницю. З`явилися чутки що Колумб продав душу дияволу, пообіцявши затягти в безодню християнські душі. Нарешті вдалося набрати 87 чоловік.
2 серпня 1492 року моряки провели день в молитвах у монастирі. На ранок 3 серпня каравелли вийшли в море. 6 вересня кораблі покинули Канарські острови і відправилися на захід. 17 вересня на кораблях відбувся бунт який ледве вдалося придушити. 9 жовтня Колумб був вимушений пообіцяти якщо за три дні вони нічого не знайдуть то вони повернуть назад. В ніч на 12 жовтня вахтовий матрос "Пінти" Родріго Тріана помітив землю. Було рівно дві години ночі. Відбулося найвизначніше відкриття в історії людства.
ІІІ. Колонізація Америки
Колонізація Америки розпочалася відразу ж після її відкриття. Вже Колумб висаджуючись на Антільських островах встановлював на березі хрест і проголошував ці землі власністю короля Іспанії. Після відплиття Колумб залишив частину екіпажу затонувшої "Санта-Марії" на острові Еспаньйола (Гаїті) побудувавши там форт Навідад (Різдво). Колумб думав що це Японія і дав колоністам завдання вимінювати золото. Після прибуття в Іспанію він написав королям листа в якому говорив таке: "Їх високості можуть бути певні, що я надам їм стільки золота, скільки потрібно, якщо їх високості сприятимуть мені своєю милістю, і зовсім незначною допомогою. Крім золото вони матимуть прянощі, бавовну - і стільки скільки забажають... Я також надам їм алое і рабів, скільки буде потрібно і скільки мені накажуть відправити"[6]. У цьому листі вказані всі плани іспанців щодо нових земель. Коли до Навідаду приплила друга експедиція Колумба, то знайшла спалений форт і трупи колоністів. Колоністи вели себе за відсутності Колумба як зграя злочинців. Грабували навколишні племена, викрадали жінок та дівчат, поки не набрели на войовничого касіка Каонабо. Його воїни напали на Навідад, легко взяли форт, так як іспанці постійно влаштовували оргії. Відразу ж Колумб організував криваву каральну експедицію. Почалася колонізація островів Карибського моря. Колонізація велась вогнем та мечем, і вона призвела до повної загибелі корінного населення. Ідальго що прибували з Іспанії не бажали заводити господарство, займаючись лише грабунком. Населення Антільських островів масово винищувалось та закабалювалось в рабство. Його вистачило лише на 20 років після чого довелося завозити чоршкірих рабів. Ідальго не сиділося на місці, розграбувавши один острів, вони перебиралися на інший. Після усунення Колумба від справ в Америку ринулась маса авантюристів, хоча траплялися серед них і вчені. Один з них - людина ім`я якої дістав весь континент, Амеріго Веспуччі, який відправився в Америку в складі експедиції Охеди. Всього Веспуччі прийняв участь у чотирьох експедиціях, висловив думку що це не Азія а новий континент, і докладно описав свої подорожі. А тим часом ситуація в колоніях була дуже тяжкою. Золота на Антільських островах було мало, ідальго швидко спускали свої плантації, індіанські раби швидко вимирали. На Еспаньйолі довелося ввести заборону залишати острів боржникам. На одній з каравел що прямувала на материкову колонію (нині Панама) виявили одного з ідальго-боржників по фамілії Васко Нуньєс де Бальбоа. По дорозі ідальго підняв на кораблі бунт, а дібравшись до колонії захопив там владу, і організував експедицію для пошуку Тихого океану. 1 вересня 1513 року двісті конкістадорів вирушили в безсмерття. Лише 29 вересня кілька десятків солдатів перетнувши Панамський перешийок, дісталися Тихого океану. Пограбувавши місцевих індіанців, експедиція повернулась в колонію, де Бальбоа заарештували як заколотника та стратили. Але його приклад не зупинив інших шукачів пригод.
18 лютого 1517 року сто конкістадорів на трьох каравелах під командуванням Ернандеса де Кордови відправились в експедицію та відкрили державу Майя. Але до майя дійшли чутки про колонізацію Куби, і вони напали на висадившихся іспанців. Лише вбитими експедиція втратила сімдесят чоловік.
У квітні 1518 року до Юкатану вирушила нова експедиція у складі двухсотсорока чоловік на чотирьох каравеллах під командуванням Хуана Гріхальви. Експедиція просунулась

 
 

Цікаве

Загрузка...