WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Дорогоцінне каміння - Реферат

Дорогоцінне каміння - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"ДОРОГОЦІННЕ КАМІННЯ"
?
Дорогоцінне каміння - мінерали, які володіють красивим зовнішнім виглядом (як правило, тільки після шліфування і/чи полірування) і при цьому досить рідкі, що і зумовлює їх вартість. Їх широко використовують для виробництва ювелірних виробів. Багато видів дорогоцінних каменів можна виготовляти штучно (такі синтетичні камені коштують набагато дешевше). Менш рідкі мінерали часто називають напівкоштовними.
Ага?т, минерал, прихованокристалічний оксиду кремнію, головним чином тонковолокнистого халцедону. Ювеліри називають агатом халцедон без явної шаруватості, але з різними включеннями, що створюють конкретний малюнок: моховий агат, агат зірчастий і інші. Назва походить від реки Ахатес на Сицилії (можливо, сучасна Караби), інше тлумачення - від грецького "агатес" - щасливий.
Колір
Чергування сіро-блакитних і білих шарів. Якщо з білими шарами чергуються шари жовтий, червоний, бурий, чорний чи інший кольори, то такий різновид може мати власну назву.
Різновиду
" Агат бастіонний (шари утворять малюнок, що нагадує зображення бастіонів);
" Агат бразильський (з концентричними шарами);
" Агат очковий;
" Агат блакитний;
" Агат мохової (дендритовий);
" Агат дерев'янистий;
" Агат дисковий
" Агат зірчастий
" Агат іризуючий.
Історія каменю
З древніх часів використовувався для виготовлення прикрас, печаток, судин, а також як матеріал для вирізання зображень. Оброблений у формі ока, агат містився в очниці статуй і служив для відлякування чорних сил. У середні століття растертий з водою агат застосовувався у виді примочок при укусах змей і скорпионов. В часи Відродження в Италии вважався талисманом у майстрів. Самий великий виріб з агата зберігається в одному з музеїв Вени - це майже плоске блюдо діаметром 75див., вирізане з цільного каменю. Агат давно привертав увагу цінителів самоцвітів, знахарів і алхимиков. Плиний Старший вважав, що агат корисний при лікуванні укусів павуків і скорпионов, що ліки, що розтираються в агатових ступках, сприяють лікуванню хвороб і щасливому дозволу від тягаря. На його думку, носіння перснів з агатом додає людині красномовство і розум, сприяє відразі бур і допомагає спортивним успіхам атлетів, утихомирює гнів.
Лікувальні властивості
Знижує дію отрути. Дають хвор тримати ікладуть у рот, коли під час хвороби мучить неутолимая спрага. Допомагає при серцево-судинних захворюваннях. У лікувальних цілях агатовому намист рекомендується носити при тривалому кашлі, хворобах горла і зубів.
?
Смарагд - дорогоцінний камінь 1-го класу. Великі бездефектні смарагди густого тону вагою вище 5 каратів цінуються дорожче алмазу.
Є прозорим різновидом берилу Be3Al2SiO6, забарвлений в трав'янисто-зелений колір оксидом хрому Cr2O3.
Основні родовища ювелірних смарагдів знаходяться в Мусо (Колумбия), Трансваале (ЮАР) і на Урале (Россия).
Сапфір - мінерал сімейства корундів, дорогоцінний камінь. Хімічна формула Al2O3 (оксид алюмінію).Сапфіри мають дуже багату колірну гаму. Крім звичного нам синього кольору, зустрічаються екземпляри жовтогарячого, рожево-жовтогарячого, жовтого, зеленого і рожевого кольорів, а також безбарвні. Синій колір сапфіра обумовлений домішками титану і заліза матриці Al2O3. Сапфір характеризується твердістю і блиском. Блакитні сапфіри є самими коштовними представниками родини сапфірів.
Рубін (лат.rubens,rubinus-червоний) - дорогоцінний камінь із сімейства корундів. Рівень твердості складає 9. Червоне фарбування додають домішки хрому. Тільки червоні корунди називаються рубінами, всі інші варіації називаються сапфірами.
Родовища
Крім Антарктиди зустрічається на всіх континентах. Цінуються в основному азіатські рубіни. Головними країнами-експортерами рубінів є Мьянма, Таїланд і Шрі-Ланка. Користаються попитом також рубіни зі східної Африки, з таких країн як Кенія і Танзанія.
Застосування
" лазер
" прикраси.
Історія
Вважають, що рубіни добувалися вже в Бронзовому столітті у Бірмі. 2000 років тому рубіни цінувалися й в Індії і використовувалися як талісмани. Знали рубіни також древні єгиптяни, греки і римляни.
У 1800 в Європі відкрили спорідненість рубіну до сапфіра. У 1835 навчилися робити рубіни штучно.
Марновірство
У старовину рубіни вважалися як "камені життя і любові". Вважалося, що володіння таким каменем додає хазяїну більше влади, сміливості і достоїнства. Рубінами сподівалися захиститися від чорту і від чуми.
Використана література:
" Волошин М.І. У світі каменю. - М., 1990.
" Геологія.Мінералогія. - К.,1983.
" Енциклопедія юного хіміка. - М., 1989.

 
 

Цікаве

Загрузка...