WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Створення планів і карт засобами ГІС - Реферат

Створення планів і карт засобами ГІС - Реферат

карт ні чим не відрізняється від будь-якого іншого матеріального виробництва і основане на обробці топопланів, топокарт, планшетів та статистичних матеріалів, а також за даними дістанційного зондування землі.
Контроль якості ведеться за допомогою GPS забезпечення, перевірки за аналогами та автоматизованого контролю, а також на основі редакційно-супроводжувальної роботи.
При цьому важливо додержання положень державної нормативної бази та організації відновлення та доповнення цифрових карт.
При доповненні цифрових карт виникає необхідність користатися матеріалами, створеними в різних системах, наприклад MapInfo і ArcView. Перенос цифрових матеріалів з однієї системи виконується по визначеній процедурі і вимагає наступної обробки інформації. У деяких випадках можлива втрата деякої частини інформації через несумісність по окремих розділах.
Організація збереження ЦК
Системи збереженняцифрової інформації.
Як під час використання, так і в інший час цифрова інформація вимагає організації її збереження цих матеріалів. Як правило, ця організація аналогічна роботі звичайних архівів.
Технічне забезпечення, при цьому, складається з програмних засобів і апаратних. Програмні засоби включають системи відображення, обробки і збереження цифрової інформації сучасні моменту створення цієї інформації.
Типовий набір програмних засобів:
ГІС
Система керування
БД
Засобу конвертування даних
Операційна система
Драйвери пристроїв
Засобу перегляду даних (Вьюеры)
Апаратні засоби - це комп'ютерні системи які забеспечують роботу програмних засобів.
Типовий набір апаратних засобів:
Комп'ютер
Засіб введення інформації
НМГД (накопичувачі на гнучких дисках),
CD-ROM
відображення - дисплей, принтер/плоттер
збереження - НМЖД (нагромаджувачі на твердих дисках), стриммеры, CD-ROM
Адаптери - сполучні кабелі і пристрої.
Усі засоби повинні містити описи й інструкції з користування.
Фактор часу
Однією з найбільших проблем при збереженні цифрових карт є дуже швидка модернізація обчислювальних систем і тому збереження на термін більш 5-10 років вимагає власної системи змісту раритетної техніки. Ще одна проблема - необхідність використання адаптерів для застосування старих систем разом з новими. Чим більше період часу з моменту створення цифрових матеріалів, тим витрати на їхнє збереження і підтримку вище.
Економіка і менеджмент при використанні ЦК
Економічна оцінка рентабельності використання цифрових карт проводиться ще на етапі підготовки їхнього виробництва. Рентабельність може бути отримана шляхом прямої реалізації цифрових карт та їхній складових, а також за рахунок використання їхній у комерційних ГІС чи інших інформаційних системах. Деяку частину доходу приносить обслуговування і доповнення цифрових матеріалів під час використання. Менеджмент припускає участь висококваліфікованих фахівців, що здійснюють реалізацію, підтримаю під час використання і своєчасне відновлення цифрових карт. На всіх етапах діяльність персоналу, що працює з цифровими матеріалами, визначається на основі технологічних і інших інструкцій.
Бізнес планування при використанні ЦК.
Бізнес-планування виробляється у випадках залучення інвесторів для участі у виробництві і використанні цифрових картографічних матеріалів.
Основними розділами бізнес-плану є:
-опис проекту із указівкою юридичних, адміністративних, організаційних і виробничих основ
-розгорнутий опис цифрових картографічних матеріалів
-виробничий план
-аналіз ринку
-стратегія маркетингу
-фінансовий план з описом декількох прогнозів по використанню і реалізації цифрових карт
-власні засоби
-аналіз ризиків
Захист інформації при використанні, передачі і збереженні ЦК
Сучасні обчислювальні системи відрізняються високою надійністю, однак захищати інформацію від руйнування і втрати приходиться не тільки засобами самих обчислювальних систем, але і додатковими технічними і системними засобами.
Основу програмного методу захисту інформації складають системи резервування. Надійніше всього резервування виробляється на носії, що не залежать від стану засобів зчитування - це стрімери, CD та елементи флеш-пам'яті.
Системи захисту при передачі цифрових матеріалів
Основним методом передачі інформації на відстань, у даний час, є передача по засобах ІНТЕРНЕТ та ІНТРАНЕТ. В ІНТЕРНЕТ засоби захисти закладені з самого початку та з кожним днем ці засоби доповнюються новими. Класифікуються системи захисту за методом передачі на відстань інформації.
Сигнал який передається несанкційовано перехоплюється досить просто, тому дуже важливо організувати системний захист засобами кодування.
При збереженні інформації на перший план виходять не технічні, а системні засоби. До них можна віднести, спеціальну процедуру обмеження доступу до інформації, або повний її перенос в організовані місця збереження /архіви, сховища й ін. /
Захист авторських та інтелектуальних прав
Практика захисту авторських і інтелектуальних прав на Україні проходить період становлення, у той час, коли в розвитих країнах доход від використання цих прав представляє основну частину компаній і приватних осіб. Законадавство України має ряд законів, які ці права захищають. У законі про авторське право і суміжні права комп'ютерні програми і бази даних відносяться до різних категорій. Авторське право не вимагає обов'язкової реєстрації відповідного підтвердження. Автору досить сповістити про свої права знаком копірайта, надати при цьому своє ім'я й і рік створення.
Цифрові карти застосовуються у галузях:
Видобування корисних копалин - моніторинг гірничих підприємств, контроль за видобутком корисних копалин
Промислового виробництва - проектування підприємств, проведення розрахунків, аудит та моніторинг
Будівельній індустрії - проектування комунікацій
Економіці - проведення експертних оцінок, маркетингове планування, менеджмент
Адміністративному управлінні облік, адмін. підпорядкування,
інформаційне забезпечення виборних кампаній, консалтінг, управління територіями
Екології - вирішення завдань при надзвичайних ситуаціях, екологічний моніторінг
Інтернет - Інтернет-сервери, пошук місцезнаходження та маршрутирізація.

 
 

Цікаве

Загрузка...