WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Створення планів і карт засобами ГІС - Реферат

Створення планів і карт засобами ГІС - Реферат

методології, так і основним методом цифрової картографії є класифікаційна система з неї починається цифрова карта. Класифікатор - це закон, за яким надалі будуються всі процедури і подальший розвиток.
Класифікаційні системи
Для вирішення задач за державними замовленнями, або з допомогою цифрових карт створених при державній підтримці використовується класифікатор розроблений Департаментом геодезії, картографії та кадастрів Міністерства екобезпеки та ресурсів України.Головний розділ цього класифікатора для карт місцевості масштабів 1:1000000, 1:500000, 1:200000 зветься "Базовим сегментом" і містить:
- математичні елементи планової і висотної основи
- рельєф суші
- гідрографію
- населені пункти
- промислові, народногосподарські та соціально-культурні об'єкти
- транспортну мережу
- рослинний покрив і ґрунти
- політико-адміністративний устрій
Класифікатор цифрової карти ESRI DCW масштабу 1:1000000 включає дані про:
- політичних кордонах і береговій смузі
- населених пунктах
- залізницях
- гідрографії
- рельєфі
- рослинному покрові
- аеродромній мережі
- місця розміщення культурних пам'ятників
- транспортній мережі
Державне науково-виробниче об'єднання "Картографія" у своїй карті міста Києва містить такі класи об'єктів:
Будівлі
Адреси
Квартали
Вулиці
Зелені зони (парки, лісопарки, сади)
Водойми
Ріки, струмки
Канали
Станції метро
Залізничні станції
Залізниці
Адміністративні округи
Спортивні споруди
Мости
Одна з провідних організацій по впровадженню цифрових карт на Україні НВЦ "Геодезкартінформатика" у головний розділ класифікатора включає 28 типів об'єктів.
Методи кодування даних
Можливими методами кодування даних є: скорочення текстових термінів, цілочисельна десяткова, символьна і змішана чисельно-символьна ідентифікація. Реалізовані в сучасних системах керування базами дані можливості опису полів даних довгими іменами в різних кодуваннях дозволяють застосовувати прямі записи типу "автомобільна дорога шосейна". При скороченні текстових термінів на російській чи українській мові домогтися сприятливості в ідентифікаторах складно. Трохи простіше цього домогтися в скороченні назв на англійській мові.
Цілочисельна десяткова ідентифікація дуже зручна для агрегування даних і визначення деяких зв'язків між даними, але без супровідних описів важко сприятлива. Символьна і змішана числено-символьна ідентифікація мало чим відрізняються друг від друга й останнім часом застосовуються менше.
Позначення інформаційних структур
Позначення, застосовувані для інформаційної структури цифрової карти повинні бути невідривно пов'язані із суттю об'єкта який описується і термінами, застосовуємими в галузі, у який використовується карта.
Топологічні взаємини між об'єктами цифрової карти
Топологічні, тобто просторові відносини між об'єктами ЦК є відокремлюючею рисою від інших інформаційних систем. Вони реалізуються через зв'язки та процедури.
Масштаб ЦК
Теоретично цифрова карта не має масштабу, тобто об'єкти зображуються в дійсних розмірах, а збільшення або зменшення зображення ведеться засобами комп'ютера. У дійсності цифрові карти виконуються відповідно з вимогами до карт із фіксованим масштабом.
Масштабні ряди цифрових
Цифрові карти масштабу 1:10000, 1:2000, 1:500 застосовуються для планів міст, промислових і видобувних підприємств.
Карти масштабу 1:1000000, 1:500000, 1:200000 використовуються для зображення територій континентів, окремих держав і адміністративних складових державні устрої.
Цифрові карти масштабом 1:1000000 і 1:3000000 застосовуються як оглядові на території континентів і увесь світ.
Похідні масштаби карт застосовуються для спеціальних рішень на окремі ділянки територій.
Оцінка точності при відображенні просторових даних
Точність цифрових матеріалів повинна відповідати задачам, які розв'язуються за допомогою цифрових матеріалів. Контрольованим параметром при виготовленні ЦК є відхилення взаємного розташування об'єктів.
На приклад для карт масштабу:
у плані по висоті
1:200000 180 15-50 (на в гірській місцевості)
1:500000 450 25-100
1:1000000 900 50-200
Подробиця відображення об'єктів повинна також відповідати точності. Для об'єктів зображуваних ламаними лініями кількість вузлів у межах допуску не повинне бути надлишковим. Для полігональних і крапкових об'єктів необхідно робити деякі узагальнення.
Методи і процедури переходу від одного масштабу до іншого
Перехід від одного масштабу до іншого може вироблятися як автоматично, так і вручну. Як правило, коректним є метод переходу від карт великого масштабу до карт дрібного масштабу. Основною процедурою, при цьому, є - генералізація. У рідких випадках, допускається перехід від деяких матеріалів карт дрібного масштабу до карт великомасштабним. Абсолютно точним такий перехід є для крапкових об'єктів. У ГІС при переході від одного масштабу до іншого може бути реалізована спеціальна процедура, по якій не відображаються окремі елементи.
Генералізація
Генералізація або розвантаження карт від надлишкових елементів для вузлів лінійних і полігональних об'єктів припускає зменшення їхньої кількості без втрати характеру відображення. Об'єкти, карти, чиї розміри порівнянні з припустимою точністю карти необхідно або знімати, або узагальнювати.
Проекція
Карта є площинним зображенням об'єктів які розташовані на кулі. Процедура переходу від кулі до площини називається проєціюванням. Відома велика кількість методів проєціюванням, що є стандартною процедурою сучасних ГІС. Для картографічних матеріалів на територію України часто використовується еквідістантна конічна проекція Красовського за якою:
центральний меридіан - 32,5 градуса,
стандартні паралелі - 46,7 і 53,3 градусів.
При роботі з цифровою картою, у першу чергу, необхідно з'ясувати, у якому вигляді зберігатися інформація, а якщо необхідно - зробити проєціювання.
Одиниці виміру
Вихідна цифрова картографічна інформація зберігатися в градусній мері, а при проектуванні в метричній чи іншій системі виміру відстаней.
Виробництво цифрових карт
Виробництво цифрових

 
 

Цікаве

Загрузка...