WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Інвентаризація житлового фонду - Реферат

Інвентаризація житлового фонду - Реферат

записів порівнянь рулеток і мірних стрічок з нормальними мірами. Таке порівняння робиться щомісячно. При роздільному зніманні абриси проїздів і абриси внутріквартальної ситуації можна вести у різних журналах. Всі контури ситуацій замальовуються в абрис у довільному масштабі. Замальовки і записи цифрових даних повинні бути чіткими. Прямі лінії викреслюються під лінійку, криві контури - старанно від руки. Ведення абрису хімічним олівцем не допускається.
При веденні абрису застосовуються, по можливості, умовні знаки, прийняті для складання планів відповідного масштабу. Крім умовних знаків, контури ситуацій І споруд при необхідності доповнюють пояснюючими надписами. При наявності предметів. призначення яких виконавцю невідоме, в абрисі дається короткий їх опис Межі в абрисі між земельними ділянками показують потовщеними лініями або виділяють іншим способом (стрілками тощо). При ведені абрису потрібно дотримуватись послідовності замальовок, щоб при складанні плану по абрису не доводилось витрачати час на пристосування до даного абрису. Необхідно, щоб надписи розташовувались дуже близько до контурів, але разом з тим, щоб було повністю зрозуміло, до якої лінії або точки відноситься написане число.
При ведені абрису неминучі виноси окремих деталей і підписів. Такі виноси необхідно зробити так, щоб при складанні планів за абрисом не виникало сумнівів, до якого місця відносяться винесена деталь або підпис.
Рекомендується при великому завантаженні абрису і необхідності у виносках та пояснюючих надписах одну сторінку журналу використовувати для абрису, а іншу сторінку (на звороті) для виносок і підписів та пояснень до абрису Можна використовувати на абрисі штрихову будівель: для дерев'яних будівель - косі штрихи, для кам'яних - хрестоподібні. Кожна будівля в абрисі повинна бути занумерована порядковим номером (арабськими цифрами). Перший номер присвоюється основній будівлі, розташованій по фасаду ділянки. Крім того, при викреслюванні будівель, в абрисі показуються скорочено їх поверховість, матеріал стін, призначення. Абриси а основним матеріалом для складання плану.
Після виконання робіт по зовнішньому обміру будівлі виконується складання абрису на внутрішні приміщення. Абрис складається зразу на всі приміщення або поступово, одночасно з виконанням обміру окремих приміщень. В обох випадках складання абрису повинно починатись із замальовки внутрішніх капітальних стіп, переділок, печей, а потім решти елементів: дверей, сходів, сходинок, ніш. арок, санітарно-технічних пристроїв тощо. Для полегшення робіт по складанню абрисів потрібно використовувати наявні проекти будівель, які інвентаризуються.
Абрис ведеться на бланках встановленої форми. Для будівель, довших ніж 15-20 м. коли абрис плану будівлі не можна розмістити на бланку встановленої форми, дозволяється виконувати абрис іншого формату. Залежно від величини будівлі формат такого абрису повинен бути 20x20 см. 40x20 см і більших розмірів, але кратних формату 20x20 см. З лівої сторони абрису залишається поле 2-3 см для підшивки, в заголовку додається адреса, № будинку.
Абрис будівлі складається без масштабу, проте бажано дотримуватись масштабу в межах від 1:100 до 1:200. Абрис складається чорним олівцем з допомогою косинця і лінійки, в абрисі вказуються всі частини будівлі в плані і по мірі обміру проставляються їх розміри. В тих випадках, коли в абрисі неможливо показати всі частини будівлі і записати виразно всі проміри, допускається збоку, на чистому полі абрису, робити виноску і викреслювати в більшому масштабі потрібний вузол плану і проставляти необхідні розміри. Всі цифри в абрисі проставляються в двох напрямках: по горизонталі зліва направо, по вертикалі - знизу догори. Розмір цифр в абрисі рекомендується для всіх записів однаковий, висота їх допускається 2-2,5 мм.
При обмірі багатоповерхових будівель абрис складається на кожний поверх, починаючи з підвального і закінчуючи останнім поверхом або мезоніном, мансардою, світлицею В будівлях типового будівництва в абрис вносяться обміри технічного (підвалу), першого і типового поверхів, а також приміщення наступних поверхів, в яких встановлена невідповідність аналогічним приміщенням типового поверху.
Послідовність складання абрису і обмір будівлі наступні:
o зарисовування контуру зовнішніх капітальних стін будівлі, стін прибудов, сходів, а також віконних і дверних отворів по всьому зовнішньому периметру стін або частково,
o обмір з одночасним послідовним записом розмірів, починаючи від одного з зовнішніх кутів будівлі до початку і кінця віконних та дверних отворів або їх осей, початку і кінця. архітектурних виступів, колон по всьому периметру стін основної будівлі та прибудов, У тих місцях, де обмір по всьому периметру стін недоступний через прилягаючі до них стіни сусідніх будівель, він може бути проведений по стриху будівлі або довжина стіни може бути визначена шляхом сумування внутрішніх промірів приміщень і товщини стін.
При обмірі дерев'яних будівель, кути яких зрубані "в чашку" з випуском кінців брусів (пластин), необхідно ці випуски із довжини і ширини виключити.
Не підлягають обміру і внесенню в абрис зовнішні виступи - пілястри до 10 см. Виступи більше ніж 10 см. а також сходинки сходів вносяться в абрис І обміряються.
Початкова точка обміру будівлі в абрисі позначається нулем. Цифри, які вказують початок і кінець віконних і дверних отворів, виступів, сходів, записуються в абрисі перпендикулярно по відношенню до викреслюваної стіни. Виправлення розмірів в абрисі виконується шляхом перекреслювання олівцем неправильного і написання зверху правильного розміру.
Список літератури
1. Возняк Р.П., Магазинщиков Т.П Земельний кадастр в городах. Львів, 1989,92с.
2. Волосецький Б. Аналіз впливу технологічних і економічних параметрів на особливості геодезичного забезпечення кадастрових робіт. Геодезш. картографія і аерофотознімання, 58. Міжвідомчий наук-техн. зб. Львів. 1997, с. 55-57.
3. Волосецький Б. Оцінка впливу економічних параметрів на точність геодезичних вимірювань при кадастрових роботах, зб. Geodezja inzynieryjna і katastr w gospodarce narodowej. Lvvow -Rzeszow, 1998, c. 19-22.
4. Волосецький Б. Про точність кадастрових планів, зб, Геомошторинг - 99, Львів, 1999, с. 89-92.
5. Волощук М., Перович Л. Організаційна концепція ведення агроеколопчнгого моніторингу. Геодезія. картографія іаерофотознімання, 58. Міжвідомчий наук.-техн. зб.. Львів. 1997. с. 43-47.
6. Гладкий В М, Спиридонов В.А., Городской кадастр и его картографо-геодезическое обеспечение. М.: Недра, 399.1, 252 с.
7. Гнаткович Д.І., Сохнич А.Я., Столярчук Ю.Д. і ін.Земельно-правовий процес приватизації земельних ділянок в містах : Львів, 1997. с.90.
8. Гусаков В.. Валетта У., Нудельман В. і ін. Довідник регулювання використання І забудови територій населених пунктів (зонінг). - К 1996.
9. Державні будівельні норми України. - К.: Держбуд. 1997.
10. Драттковський О.І., Іванова І. Практикум з оцінки міських земель. -К.:УАДУ, 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...