WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Інвентаризація житлового фонду - Реферат

Інвентаризація житлового фонду - Реферат

рівні цоколя, з метою обчислення забудованої площі і вище цоколя - по тілу стін будівлі для обчислення площі будівлі, її частин і прибудов.
Виступаючі частини стін (пілястри, розкріпки)товщиною до 10см і шириною до 1 м не заміряються І на абрис не заносяться. Всі решту виступів у будівлях заміряються, наносяться на абрис і включаються в загальну кубатуру будівлі.
При обмірі будівель по периметру необхідно враховувати виступаючі окремі частини будівлі, залежно від призначення, матеріалу стін, їх висоти. Розміри на плані потрібно проставляти так, щоб при оцінці не було затруднень у визначенні кубатури будівлі.
Вимірювання при інвентаризації будівлі виконуються сталевою тасьм'яною рулеткою При вимірюваннях висот можна користуватись складними нівелірними рейками. Зовнішній обмір будівлі виконується обов'язково вище цоколя на рівні віконних пройомів з точністю до 1см. Кінцевою точкою обміру лінії (стіни) вважається: кут будинку, виступ більше ніж 0,40 м; прибудова - сіни, тамбур, веранда тощо; згин горизонтальної лінії стши. Для визначення прямокутності будівель і для спрощення викреслювання планів будівель непрямокутної форми додатково вимірюють діагоналі в трьох приміщеннях першого поверху будівлі, де наявна непрямо-кутність. Якщо є можливість, то вимірюють діагоналі або роблять засічки зовні будівель.
У будівлях прямокутної форми обов'язково вимірюють діагоналі в усіх кутових приміщеннях першого поверху і в решти приміщеннях залежно від конфігурації будівлі в кількості, достатній для правильної побудови плану. Діагоналі рекомендується заміряти у великих приміщеннях. Обмір приміщень непрямокутної форми виконується, як правило, впритул до стін, оскільки у протилежному випадку скласти точно план і підрахувати правильно площу стає неможливим.
При зніманні будівель визначають товщину всіх стін і переділок. Товщина стін і переділок у будівлях, які не мають отворів, визначається за зовнішнім розміром, який береться між осями суміжних отворів (частіше віконних), шляхом віднімання двох внутрішніх розмірів, які беруться від осей отворів до стіни, товщину якої потрібно визначити. Круглі печі і колони заміряються і зав'язуються по паралельних дотичних до кругу, в абрисі вказуються їх діаметри.
При обмірі багатоповерхових будівель Із вікнами одного розміру по ширині, розташованими на всіх поверхах по одних вертикальних осях, знімання місця розташування вікон виконується тільки на першому поверсі. Вікна, розташовані не по одній осі. або вікна різних розмірів по ширині заміряються (прив'язуються) на кожному поверсі окремо всередині будівлі.
Для будівель, збудованих на основі типових проектів, виконується обмір технічного підвалу, першого І типового поверхів, а також приміщень наступних поверхів, на яких встановлена невідповідність приміщенням типового поверху.
Внутрішній обмір приміщень виконується з точністю до 1см по всьому периметру стін на висоті 1.10-1.20 м від підлоги, з одночасним обміром дверей, печей, виступів І решти елементів, із дотриманням наступних обов'язкових правил:
o дверні і віконні отвори заміряються по світлу (по завісах);
o обмір печей і кухонних вогнищ виконується по їх горизонтальному перерізі на рівні плити і по висоті - від підлоги до верху самої печі.
o в об'єм печей і кухонних вогнищ не включаються димові труби, фундаменти, зарубки від перекриття до стелі тощо;
o при обмірі сходових кліток, крім самого приміщення, заміряються площадки і в абрисі вказується кількість сходинок і напрямок підйому маршів;
o у випадку, якщо стіни обшиті панеллю або облицьовані плиткою, виконується подвійний обмір по панелях або облицюванні і вище їх, по стінах. При облаштуванні панелей вище зросту людини, заміряється товщина обшивки або облицювання,
o санітарно-технічне обладнання - водопровідні крани (включаючи пожежні), раковини, унітази, опалювальні колонки не обміряються, а тільки прив'язуються для наступного нанесення умовними знаками на план;
o усі виступи печей, димоходів, вентиляційних коробів, стін, перегородок, ніш тощо розміром більше від трьох сантиметрів підлягають занесенню в абрис і обміру.
Після закінчення робіт по зніманні будівель необхідно перевірити відповідність даних зовнішньому і внутрішньому розмірам будівлі. Для цього підраховується сума розмірів приміщень, товщина стін і перегородок. Теоретично, при правильному зніманні, зовнішній обмір і сума внутрішніх обмірів (разом із товщиною стін) повинні бути рівними, але на практиці у зв'язку з неточністю обміру одержуємо нев'язку. Допустима нев'язка обчислюється за формулою:
Nд=±0,75K (3.1)
де К - кількість внутрішніх розмірів, товщина стін і переділок.
Фактична нев'язка визначається за формулою:
Nф=LH-LВ (3.2)
де LH - сума зовнішніх розмів стіни будівлі.
LB - сума внутрішніх розмірів, товщин стін і переділок.
Фактична нев'язка не повинна перевищувати допустиму.
У випадку недопустимої нев'язки виконавець робіт зобов'язаний провести контроль зовнішніх, внутрішніх розмірів і товщини стін та переділок, після чого виправити розміри в абрисі.
Виправлення розмірів в абрисі виконується перекреслюванням олівцем неправильного і написанням зверху правильного розміру. Неправильно нанесені розміри виправляти забороняється.
Допустима нев'язка при складанні плану розподіляється пропорційно на всі кімнати, тобто на відстань між стінами і переділками.
При обмірних роботах у натурі складаються абриси (ескізи) на земельну ділянку з нанесенням усіх наявних будівель, споруд, огорож, внутрідворових замощень і меж видів угідь (двір, сад. город, зелені насадження тощо).
В абрисі показуються номер будівельного кварталу, номер житлового будинку (будівлі), найменування вулиці, прізвище власника (фондоутримувача), документ, що підтверджує власність, дати знімання, контролю та підписи виконавців.
В абрисі скорочено вказують поверховість і призначення будівель, матеріали стін, порядкові літери будівель і споруд, найменування угідь. Цифри і умовні позначення на ескізі показуються дрібним, чітким почерком, без підкреслювань і без затемнення креслень, а в разі необхідності - з виносками на поля креслення. Абрис земельної ділянки рекомендується робити в такому розмірі і з таким розрахунком, щоб усі проміри, надписи і цифрові дані були розбірливі і щоб було видно, до якого проміру відноситься кожна цифра або надпис. Абриси складаються на всі земельні ділянки, які входять у склад кварталу (району), або на кожну земельну ділянку окремо.
Абриси рекомендується складати в спеціальних журналах. Листи в журналі абрисів повинні бути пронумеровані. На титульному листі журналу підписується номер журналу, прізвище виконавця робіт (який веде абрис), найменуванняі адресу виконавця, час початку і кінця робіт по зніманню в даному журналі. На першому листі журналу абрисів складається заголовок, в якому перелічуються найменування вулиць, провулків або частин їх, замальованих у даному журналі, з зазначенням номерів сторінок, на яких розміщені ці абриси. В журналі абрисів відводиться сторінка для

 
 

Цікаве

Загрузка...