WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Інвентаризація житлового фонду - Реферат

Інвентаризація житлового фонду - Реферат

прибудова у вигляді майданчика під дахом, що підтримується стовпами. Тераси бувають в один або декілька поверхів і з'єднуються дверима з приміщеннями житлового будинку.
Еркер - напівкруглий, трикутний або гранчастий засклений виступ у стіні житлового будинку. Часто робиться по висоті фасаду в декілька поверхів.
Лоджія - приміщення в об'ємі житлового будинку, відкрите Із зовнішньої сторони (замість зовнішньої стіни - колонада, аркада або парапет). Лоджія служить критим балконом або входом.
Приміщення - внутрішня ізольована частина будівлі, відокремлена від Інших суміжних приміщень стінами без отворів або глухими переділками, яка мас самостійний вихід на вулицю, у двір, коридор загального користування або на сходову клітку.
Приміщення, як і будівлі, по своєму призначенню поділяються на житлові і нежитлові.
До житлових приміщень відносять: житлові будинки, квартири, кімнати. Житлова кімната - частина квартири, гуртожитку, відокремлена від інших приміщень (кімнат) переділками, призначена для проживання, відпочинку, позашкільних занять (у гуртожитках, дитячих будинках тощо).
В житлову квартиру, крім житлових кімнат, входять: коридори, коли, кухні, вбиральні, ванни, кладові, внутрішні тамбури, передні (прихожі).
Коридор, як частина приміщення, є засобом сполучення з іншими кімнатами в приміщенні, незалежно від ширини і освітлення повинен враховуватись як нежитлове приміщення.
Прихожою (передньою) вважається частина приміщення, яка має безпосередній вихід на сходи, коридор загального користування тощо. Якщо передня розгороджена глухою переділкою, то приміщення відгородженої частини передньої з вікнами у зовнішній стіні взнається житлового кімнатою.
Кімната - кухня з окремим входом, а також приміщення, яке складається з однієї кімнати з окремим виходом, враховуються як окремі приміщення (квартири).
Приміщення, розгороджені перегородками не до стелі, враховуються і обміряються як окремі кімнати.
Загальна площа:
o в квартирних будинках - сума площ усіх житлових і підсобних приміщень, включаючи площу вбудованих шаф, внутрішньоквартирних коридорів і шлюзів;
o у гуртожитках - сума площ житлових кімнат, підсобних приміщень, включаючи площу вбудованих шаф і шлюзів - передніх при житлових кімнатах, приміщень культурно-побутового і медичного обслуговування.
Житлова площа - сумарна площа житлових кімнат.
У загальну площу не входить площа:
o сходових кліток;
o зайнята виступаючими конструктивними елементами і опалювальними печами;
o прибудованих неопалювальних приміщень (терас, веранд, балконів, лоджій), а також неопалювальних мансард і мезонів;
o окремо збудованих літніх кухонь, бань, сараїв, бесідок тощо;
o дач, садових будиночків і інших, пристосованих для тимчасового проживання (вагонів, землянок і ін.).
Засклені балкони і веранди, які не мають приладів опалення, в загальну площу не включаються і у загальну кубатуру не вводяться.
Площі аркових пройомів включаються в площу приміщення, починаючи із ширини 2 м. Площі ніш включаються в площу приміщень при висоті ніш від підлоги 1,8 м і більше.
У будівлях, зайнятих під гуртожитки, часто зустрічаються приміщення їдалень, буфетів, клубів, читалень тощо. Ці приміщення повинні бути віднесеш до відповідного типу (торгових, культурно-просвіт-них і інших приміщень), їх найменування і площі повинні бути виписані на план і в експлікацію.
До житлового фонду відносять також бараки і малоцінні будівлі.
Барак - одно-або двоповерхова будівля, призначена для проживання, із загальною кухнею і. санітарним вузлом, як правило, дерев'яна, розрахована на короткий термін служби, 10-20 років.
Малоцінні будівлі - житлові будники із збірнощитових і каркасно-засипних конструкцій.
2. Вимоги по інвентаризації будівель і споруд
При наявності даних геодезичного знімання кварталів, плани кварталів і присадибних ділянок складаються шляхом знімання копії з планшетів Із наступною коректурою цих планів на місцевості [15,16]. При відсутності картографічних матеріалів знімання повинно бути виконане інструментальне за допомогою геодезичних приладів.
Знімання фасадів кварталів, як і знімання забудованих територій з точок знімальних ходів, виконується:
o методом абсцис і ординат (методом перпендикулярів);
o методом засічок;
o полярним методом (застосовується рідко, при великій віддаленості контурів від знімальних ходів).
Ці методи особливо часто застосовуються при зніманні внутріквартальної ситуації.
Всі лінійні проміри повинні виконуватись Із точністю до 0.01 м. Помилка вимірювання, тобто розходження між двома вимірами, не повинні перевищувати:
o для меж ділянок і промірів при зніманні ситуації - 10 см для ліній до 20м:
o 1/200 (0,5%) - для ліній понад 20 м, але не більше ніж 100 см для довжин 200м;
o для будівель - 2 см для ліній до 6 м і 1/200 (0,5%) для ліній понад 6 м/
Заокруглень у розмірах лінійних промірів не допускається. Межі ділянки проміряють по всій довжині, а у випадку, коли межі забудовані і не дають можливості цього зробити, вздовж ліній необхідно робити додаткові проміри частинами або повністю паралельно межі.
Коли земельна ділянка має в натурі закриті фізичні межі огорожі, будівлі і інші споруди (і відкриті) канави, межові знаки, віхи тощо, лінійні вимірювання виконуються по осьових лініях огорожі. розташованих між ділянками, і по зовнішній стороні огорож, які виходять на вулиці, проїзди, майданчики тощо.
У разі відсутності знаків (закритих або відкритих меж), без яких складно встановити точно межі земельних ділянок, рекомендується керуватись усією сукупністю обстановки, а також опитуванням користувачів обстежуваної ділянки і сусідніх ділянок, встановлюючи межі умовно, про що робиться відповідний запис в абрисі.
Проміри меж ділянок виконуються в певному порядку, починаючи з лицевої сторони ділянки, дальше рухаючись .як правило, зліва направо і обходячи поступово всі межі ділянки по периметру до вихідної точки, з одночасним заміром будівель і споруд, розташованих на межах ділянки, Будівлі, розташовані всередині ділянки, а також межі угідь обмірюються в останню чергу.
При обмірних роботах на ділянці слід взяти всі необхідні розміри засічок, створів, діагоналей, які визначають конфігурацію ділянки. напрямок згинів кутів меж угідь та положення на ділянці будівель і споруд.
Різко виражені точки ситуації /будівель/ можуть служити вихідними пунктами, від яких, шляхом лінійних засічок, визначаються точки ситуаційних контурів /саду, двору тощо /.
Обміряються і заносяться на абрис усі будівлі постійного типу, зв'язані з землею фундаментами або стовпами, а саме:
o основні будівлі (житлові будинки),
o будівлі службового призначення: сараї, конюшні, навіси, підвали, вбиральні ін.;
o дворові споруди: огорожі, паркани,колодязі, сміттєві ями. тротуари, замощення, фонтани, бесідки тощо.
Не підлягають зніманню будівлі переносні, тимчасового характеру, збудовані із малоцінного матеріалу. Всі будівлі або прибудови слід обміряти по периметру на

 
 

Цікаве

Загрузка...