WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Інвентаризація житлового фонду - Реферат

Інвентаризація житлового фонду - Реферат


Реферат на тему:
Інвентаризація житлового фонду
Інвентаризація виконується з метою:
o вияснення наявності, складових і стану житлового фонду;
o визначення вартості житлових будівель, необхідної для встановлення розмірів амортизаційних відрахувань, визначення розмірів податку;
o встановлення величини страхування.
Дані інвентаризації є основою для внесення змін в інформацію про житловий фонд (первинну облікову документацію, статистичну і бухгалтерську звітність).
Інвентаризація житлового фонду складається з основного обстеження, що полягає в початковому суцільному обліку і оцінці, та поточній реєстрації наступних інвентаризаційно-оціночних змін.
При виконанні інвентаризації слід дотримуватись такої послідовності робіт:
o складання списку і встановлення інвентаризаційної нумерації житлових будівель;
o вивчення матеріалів попередніх обстежень, які мають відношення до інвентаризації, вивчення господарських книг;
o складання кошторису на виконання робіт;
o розподіл обстежуваної території на переписні райони і на переписні ділянки;
o підбір, підготовка і випробування інструкторського і реєстраторського персоналу (ознайомлення з інструкціями і виконання пробних робіт);
o обстеження в натурі, проведення необхідних вимірів, заповнення форм, складання схематичних креслень земельних ділянок і будівель та експлікацій до них;
o виконання оцінки будівель;
o перевірка виконаних робіт;
o прийняття виконаних робіт і занесення їх в опис інвентарних справ (на кожний житловий будинок заводиться окрема інвентарна справа).
1 Загальна характеристика інвентаризації житлового фонду
Для одержання даних про житловий фонд, його кількісний та якісний склад, правовий і юридичний статус, вартісні характеристики, кількість проживаючих громадян і т.п. проводиться державний облік будинків, квартир та інших житлових приміщень. Державному обліку підлягають усі житлові будинки і приміщення в інших будівлях, що призначені для постійного проживання, а також службові житлові приміщення і гуртожитки. Житлові будинки і приміщення в інших будівлях включаються в склад фонду після прийняття їх в експлуатацію державною приймальною комісією. реєстрації і технічної інвентаризації. [15].
Не враховуються в складі житлового фонду дачі, літні садові будиночки, інші будівлі і приміщення, які призначені для сезонного тимчасового проживання. В житловий фонд не входять нежитлові приміщення в житлових будинках, що призначені для торгових, побутових та інших потреб непромислового характеру.
Розрізняють житлові і нежитлові будівлі. Житлова будівля - будинок постійного типу, який розрахований на довгий термін проживання. Нежитлова будівля - будинок, призначений для виробничих, торговельних, культурно-просвітніх, лікувально-санаторних, комунально-побутових, адміністративних та інших потреб.
Будівля - окремий будинок, що складається з однієї або декількох частин, які становлять одне ціле.
На земельній ділянці будівлі поділяються на основні і службові.
Основною називається будівля, яка серед інших є головною за функціональним призначенням, за капітальністю побудови й архітектурними ознаками. На одній земельній ділянці може бути одна або більше основних будівель.
Службовою є будівля, яка по відношенню до основної має підпорядковане, другорядне значення. При технічній Інвентаризації внутрішні приміщення службових будівель не обміряються і не враховуються До службових приміщень відносять гаражі, сараї, навіси, дворові потреби тощо.
Дворовими спорудами називають будівлі допоміжного, господарського призначення: колодязі, огорожі, ворота, дворові покриття тощо.
Прибудовою називається частина будівлі, розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін, яка є допоміжною по відношенню до будівлі і має з ним одну (або більше) загальну капітальну стіну. Прибудови у переважній більшості мають внутрішнє сполучення з основною будівлею. До них потрібно відносити: прибудовані кухні, житлові прибудови, сіни, тамбури, веранди тощо.
Всі прибудови поділяються на опалювані і неопалювані. Загальна площа приміщень в опалюваних прибудовах враховується у складі житлового фонду.
Житловий будинок - будівля, яка має поштовий номер, уся або не менше ніж половини загальної площі якої призначені для постійного проживання, розташована на земельній ділянці з усіма розташованими на ній допоміжними будівлями і елементами благоустрою.
Поверхи житлових будинків залежно від їх розташування по відношенню до позначки тротуару або замощення вважаються:
- надземними - при позначці підлоги приміщень не нижче від позначки тротуару або замощення;
- цокольними (напівпідвальними) - при позначці підлоги приміщень нижче від позначки тротуару або замощення, але не більше ніж на половину їх внутрішньої висоти;
- підвальними - при позначці підлоги приміщень нижче від позначки тротуару або замощення більше ніж на половину висоти цих приміщань;
- мансардними - при розташуванні приміщень в об'ємі горища, при цьому площа горизонтальної частини стелі приміщень повинна бути не менша від половини площі підлоги, а висота стін до низу похилої частини стелі не менша ніж 1,6м.
Слід зауважити, що позначка тротуару або відмостки визначається в середньому по часткових (окремих) позначках на кутах будівлі, а при значному нахилі ділянки - окремо для кожної частини будівлі.
Поверховість житлового будинку визначають по кількості надземних поверхів.
При визначенні поверховості, в кількість надземних поверхів включають цокольні поверхи, верх перекриття яких розташований вище від рівня тротуару не менше ніж на 2 м.
Першим надземним вважається поверх, підлога якого знаходиться не нижче від рівня спланованої землі (замощення чи тротуару). Якщо окремі частини житлового будинку мають різну кількість надземних поверхів, його поверховість визначається по найбільшій кількості поверхів будівлі.
Розрізняють такі елементи будівель:
Мезонін - надбудова, що здіймається над загальним дахом житлового будинку, яка по площі є меншою ніж нижче розташований поверх.
Мансарда - приміщення, розташоване на горищі, об'єм якого утворений схилами, високого даху.
Світличка - приміщення, вбудоване в габарити горища без змін конфігурації покрівлі. Світлиці переважно складаються з однієї кімнати.
Антресоль - площа, яка займає верхню частину об'єму приміщення житлового будинку, призначена для збільшення його загальної площі, розміщення допоміжних складських і інших приміщень.
Веранда - відкрите або засклене неопалюване приміщення, прибудоване до житлового будинку або вбудоване в нього, а також збудоване окремо від нього у вигляді легкого павільйону.
Вестибюль - приміщення перед входом у внутрішні частини житлового будинку, яке призначене для приймання і розподілення потоків відвідувачів.
Тамбур - прохідне приміщення для входу в житловий будинок, в якому зовнішні і внутрішні дверівідкриваються послідовно і перешкоджають проникненню в приміщення холодного повітря ззовні.
Тераса - холодна

 
 

Цікаве

Загрузка...