WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Основи містобудівного кадастру - Реферат

Основи містобудівного кадастру - Реферат

інформацію про власників, їх юридичну адресу та місцезнаходження об'єктів, схеми і плани мереж, каталог координат вузлів мереж, їх технічний стан, а також ряд інженерно-технічних показників, які характеризують дану мережу.
Для водопровідної мережі вказують тип водогону, загальні та зосереджені витрати води (л/с), тиск (кПа), кількість споживачів, а також, для окремих вузлів, загальні витрати коди (л/с) Поряд з цим для ділянок водопровідної мережі наводять дані про протяжність водогону (м), діаметр (м) і матеріал труб, глибину залягання (м), ухил, режим роботи, шляховийвідбір (л/с) і технічний стан, який характеризується процентом зношення.
Особливістю показників каналізаційної мережі є те, що тут наводять усі ті ж параметри, що й для водогону, крім шляхового відбору, але вказують шляховий приплив стоку (л/с), заповнення колектора та швидкість руху води в колекторі (м/с).
Для газової мережі вказують ті ж дані, що й для попередніх об'єктів, за винятком тих параметрів, які характеризують особливості об'єкту газової мережі: наводять дані про шляховий відбір газу на ділянці (куб м/год) у вузлах газової мережі - загальні витрати на вході та виході (куб. м/год) тиск на вході й виході (мПа).
Особливими показниками характеризують теплову мережу. Для неї, як і для попередніх об'єктів, наводять дані про власника, його поштову і юридичну адресу, форму власності, тип мережі та її місцезнаходження, протяжність, діаметр, матеріал труб, глибину залягання, ухил, процент зношення, режим роботи, шляховий відбір (Вт), спосіб прокладки, наявність антикорозійного внутрішнього й зовнішнього покрить і способи його нанесення, а для вузлів мережі вказують загальні витрати тепла (Вт) та гарячої води (л/с), тиск (Па), кількість споживачів.
Характерними показниками енергомережі є й протяжність, тип прокладки, переріз кабелю (кв.мм), марка кабелю, матеріал кабелю (проводу), матеріал опори, глибина залягання кабелю, процент зношення, напруга (кВ). активний опір (Ом). Для вузлів вказують навантаження (кВт) та кількість споживачів.
Одним з важливих об'єктів кадастру є вулично-шляхова мережа. Для даного типу об'єктів приводять дані щодо власника та його юридичну адресу, форму власності, тип і назву елемента вулично-шляхової мережі. У відомостях про ділянку даної мережі вказують її місцезнаходження, протяжність, матеріал покриття, категорію, ширину в червоних лініях та проїжджої частини (м), тип поперечного профілю, процент зношення, пропускну здатність (од./год.), вид відводу поверхневих вод (дощова каналізація, поверхневий відвід), наявність і вид освітлення /відсутнє, одностороннє, двостороннє ./. В відомостях про вузли приводять загальну площу (м2) матеріал покриття, процент зношення та пропускну здатність. Кінцевим документом для вулично-дорожньої мережі є каталог координат її вузлів.
7. Автоматизована інформаційна система містобудівного кадастру
Неперервне зростання об'ємів інформації, пов'язаної із процесом управління міським господарством, збільшення попиту на містобудівельні дані, викликаного, зокрема, розвитком нових економічних відносин, що виявляється у розширенні ринку нерухомості, обумовлює необхідність створення автоматизованої інформаційної системи містобудівельного кадастру (АІС МБК).
Основними передумовами створення такої системи є:
o складність керування розрізненими і незв'язаними підрозділами міського господарства, що належать різним відомствам, які, керуючись відомчими інтересами, працюють не завжди узгоджено, виконують свої конкретні завдання традиційними методами;
o приналежність окремих видів інформації до різних відомств, різні методики збору, обробки і представлення інформації, складність доступу до неї. специфічність окремих видів інформації, громіздкість і об'ємність представлення даних;
o зростання об'ємів інформації у різних галузях міського господарства, необхідність їх комплексної, системної обробки при прийнятті управлінських рішень, для задоволення попиту споживачів і управлінських структур.
Основою створення автоматизованої інформаційної системи МБК є комп'ютерні технології, які розширюють не тільки технічні можливості, але й забезпечують структурованість і уніфікацію збору, обробки даних та оперативність одержання результатів.
Автоматизована інформаційна система містобудівельного кадастру відноситься до просторової АІС. що здійснює обробку, зберігання і видачу інформації про об'єкти, які пов'язані у просторовому відношенні. Ця система включає семантичні (опис об'єктів та їх характеристики), графічні і топологічні (положення об'єктів або їх елементів один щодо іншого) дані [6].
АІС МБК повинна відповідати певним вимогам:
o можливість поступлення інформації про різні об'єкти міського середовища та їх зміни в просторі і часі, використання обліково-довідкових даних;
o збір вихідної інформації для формування баз даних шляхом обробки існуючих картографо-геодезичних матеріалів і використання матеріалів знімань та інвентаризації;
o обмін інформацією з існуючими базами даних та введення її з різних носіїв;
o забезпечення оперативності обробки інформації та видачі її відповідно із запитів споживачів (органи управління, комунальні служби, підприємства, фірми, громадяни);
o забезпечення управління великою кількістю просторво-індексованих даних.
Основна функція АІС МБК - автоматизація процесів збору, обробки й видачі Інформації про об'єкти міського середовища для потреб управління і прийняття рішень з питань міського господарства та соціально-виробничої сфери.
Збір інформації для АІС МБК здійснюється наступними засобами І способами:
o обробка існуючих планово-картографічних матеріалів;
o використання матеріалів аерофото- та наземних знімань;
o використання даних обслідувань та інвентаризації об'єктів;
o використання обліково-довідникових даних;
o отримання інформації з інших банків даних на відповідних носіях.
Існуючі плани і карти різних масштабів, особливо великих, використовують тією чи іншою мірою, трансформуючи їх у цифровий вигляд за допомогою сканерів або дігітайзерів, з подальшим редагуванням у відповідному просторі.
Для одержання об'єктивної та оперативної Інформації проводять великомасштабні аерофотознімання, на невеликих ділянках проводять наземні знімання. Обробка аерофотознімків на сучасних стереоліриладах з підключенням комп'ютерів дозволяє оперативно обробляти інформацію і з високою точністю проводити інженерні розрахунки.
Інформацію про інженерні об'єкти, стан і обіг нерухомості вивчають шляхом обслідувань та проведення їх інвентаризації. Земельні ділянки можуть бути інвентаризовані в процесі обробки аерофото- чи наземних знімань. Житловий фонд та об'єкти нерухомості підлягають безпосереднім обмірам. Для використання цих даних в АІС їх необхідно

 
 

Цікаве

Загрузка...