WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Основи містобудівного кадастру - Реферат

Основи містобудівного кадастру - Реферат

які мають прямокутну форму, обчислюються множенням довжини на ширину.
Площі будівель, які мають непрямокутну форму, обчислюються на основі відповідних геометричних формул. На прямокутні кімнати листи підрахунку площ не складаються, площа підраховується на плані й абрисі і виписується на план. Виписка формул для підрахунку площ кімнат і окремих приміщень непрямокуної форми, а також тих. які мають велику кількість пілястрів, ниш, виконуєтьсяна полі або на звороті абрису будівлі.
При складанні формул підрахунку площі непрямокутної кімнати (приміщення) план кімнати розбивається на найпростіші геометричні фігури (прямокутники, трапеції, прямокутні трикутники тощо), відсутні на плані й абрисі розміри для складання формули визначаються з плану.
Житлова площа квартирних будинків і гуртожитків визначається як сума площ житлових кімнат без урахування площі вбудованих шаф.
Загальна площа квартирних будинків визначається як сума площ усіх житлових і підсобних приміщень квартир, включаючи площу вбудованих шаф, вкутріквартирних коридорів і шлюзів.
Загальна площа гуртожитків визначається як сума площ житлових кімнат, підсобних приміщень, включаючи площу вбудованих шаф, шлюзів та передніх при житлових кімнатах і приміщень культурно-побутових призначень та медичного обслуговування.
В квартирних будинках і гуртожитках площа літніх приміщень (балконів, лоджій, терас) у загальну площу квартир і гуртожитків не включається, а вказується в проектах окремо. В техніко-економічних показниках проектів квартирних будинків повинна бути приведена загальна площа по будинку в цілому, яка включає загальну площу квартир і площу літніх приміщень, яку визначають відповідно до понижуючих коефіцієнтів:
o лоджії, які розміщаються повністю в габаритах будинків - 0.5;
o лоджії, які виходять повністю або частково за габарити будинків, тераси і балкони із боковими екранами - 0,25;
o звичайні виносні балкони - 0,25.
В площу приміщень також включають:
o площу ніш заввишки 1,8 м і більше;
o площу підлоги під маршем всередині квартирних сходів, при висоті від підлоги до низу виступаючих конструкцій маршу 1,6 мі більше;
o площу, зайняту виступаючими конструктивними елементами І опалювальними печами, а також ту, яка знаходиться в межах дверного отвору, в площу приміщень не включають.
Дані про площу квартир (приміщень), попередньо виписаних на план, сумують по будівлі і записують у відповідний розділ інвентаризаційної форми. Одночасно підраховується і записується в цей же розділ кількість квартир (приміщень), кількість житлових кімнат Закріплення тушшю даних про площі приміщень дозволяється тільки після перевірки і виправлення можливих помилок.
Одночасно з інвентаризацією будівель беруться розміри, необхідні для визначення об'єму будівель: висота і розміри по зовнішньому контуру стін. При визначенні будівельного об'єму необхідно керуватись наступним:
o об'єм будівлі з горищним перекриттям визначається як добуток площі на висоту будівлі, причому висоту потрібно рахувати від рівня чистої підлоги першого поверху до верху горищного перекриття;
o в об'єм будівлі без горищного перекриття визначається як добуток площі вертикального поперечного перерізу будівлі на довжину. Площа вертикального перерізу визначається по обводу зовнішньої поверхні стін, по верхньому окресленню покрівлі і по рівню чистої підлоги першого поверху, а довжина будинку - шляхом замірювання відстані між зовнішніми поверхнями торцевих стін на рівні першого поверху вище цоколя;
o об'єм будівлі повинен вираховуватись окремо по частинах, якщо ці частини сильно відрізняються одна від одної за конфігурацією або за конструктивним вирішенням.
У разі окремого обчислення об'єму будівлі стіна, яка розмежовує частину будівлі, відноситься до тієї частини, в якої конструкція або висота стін відповідає конструкції або висоті розмежовуючої стіни.
В загальний об'єм будівлі включають:
o об'єм тамбурів і інших частин будівель, які виступають за зовнішнє окреслення даху;
o об'єм мансард, світлиць, мезонінів.
При криволінійному окресленні перекриття мансарди, мезоніна, світлиці потрібно приймати середню висоту.
Об'єм підвалу або напівпідвалу визначається як добуток площі горизонтального перерізу будівлі на рівні першого поверху, вище цоколя будівлі, на висоту, заміряну від рівня чистої підлоги підвалу (напівпідвалу) до рівня чистої підлоги першого поверху.
Прибудови одного ж і того ж призначення та ч одного і того ж матеріалу, що й основна будівля, включаються в об'єм основної частини будівлі. Прибудови, які не відповідають цим вимогам, обміряються і враховуються самостійно. Ніші і лоджії з об'єму будівлі не виключаються. При визначенні будівельного об'єму житлових будинків і гуртожитків технічні поверхи (котельні, майстерні тощо) повинні включатись в об'єм будівлі. В об'єм будівлі не включаються: об'єм відкритих балконів, об'єм отворів і горища, які використовуються для технічних цілей.
Об'єм будівлі, яка складається з частин одного призначення, матеріалу ниш, конструкцій різної висоти при однаковій поверховості або при різній поверховості, але оцінюваних по ціннику по одній і тій же оцінній нормі, потрібно визначити як суму об'ємів складових частин.
Пояски, пілястри, напівколонії і подібні архітектурні деталі, які не збільшують об'єм будівлі, в її об'єм не включаються. Еркери (закриті балкони) і переходи включаються в об'єм будівлі і оцінюються разом із основного будівлею. Висота їх визначається як різниця висот від землі до верху перекриття еркера (або переходу) і до нижньої площини еркера (або переходу). Лоджії і ніші у зовнішніх стінах не виключаються з об'єму будівлі.
Проїзди у будівлях не виключаються з об'єму будівель, якщо по висоті проїзди не входять у межі 2-го поверху. Вищі проїзди включаються в об'єм будівель у розмірі 50% об'єму (у світлі).
На інвентаризаційному плані великих багатоповерхових будинків на майданчику сходової клітки біля вхідних дверей у квартиру (приміщення) проставляється її номер, а на чистому полі плану на відстані 5-10 мм від креслення проставляються номери квартир (приміщень) і дробом - житлова і загальна площа кожної квартири або площа основного призначення І загальна площа вбудованих приміщень.
На інвентаризаційному плані проставляються номери житлових і нежитлових приміщень. Така нумерація необхідна при складанні листів підрахунку приміщень непрямокутної форми, складної конфігурації тощо, а також при складанні листів підрахунку експлікацій повністю на всі будівлі. Нумерація житлових і нежитлових окремих кімнат виконується арабськими цифрами окремо по кожній квартирі (приміщенню) по годинниковій стрілці, починаючи від входу.
6. Структура даних про інженерно-технічні мережі
Відомості про інженерно-технічні мережі включають

 
 

Цікаве

Загрузка...