WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Все про Японію - Реферат

Все про Японію - Реферат

першому етапі він припускає протягом 2001 р. вийти на темпи приросту ВВП у 2%. На цьому ж етапі влада має намір проводити таку фіскальну і грошову політику, що дозволила б позбутися пресингу дефляції.
На другому етапі (2001-2002 ф. рр.) після того, як економіка повернеться на шлях самодостатнього розвитку, уряд повинен відійти від практики стимулювання економіки за допомогою фіскальних методів.
На третьому етапі (2003-2008 ф. рр.) буде проводитися нейтральна грошова політика для того, щоб дати уряду можливість реструктурувати свою дефіцитну систему фінансів. З цією метою план передбачає скорочення держвитрат і продаж значної частини держвласності.
З метою пожвавлення ділової активності в промисловості країни, наприкінці 1998 р. Міністерство зовнішньої торгівлі і промисловості (МЗТП) Японії розробило заходи під назвою "Основні напрямки пожвавлення ділової активності в промисловості Японії", що були затверджені в січні 1999 р. Заходи МЗТП включають основні напрямки та створення нових видів діяльності і робочих місць.
Соціальная система та її вплив на ставлення до влади.
Видатне економічне зростання Японії супроводжувалося цілою низкою проблем, таких як зайва концентрація населення в міських зонах, зниження його чисельності в сільських зонах, погіршення екологічної ситуації. Назріла нагальна потреба поліпшення системи соціального забезпечення і розширення капіталовкладень у соціальну сферу.
У сферу даної діяльності входять різноманітні перерахування з бюджету на програми допомоги населенню, особливо бідним, соціальні страхові програми, медичне обслуговування населення, фонди захисту від безробіття. Соціальна допомога надається тим, хто не може самостійно заробляти на життя. Соціальне страхування підрозділяється на такі види: медичне, пенсійне, по безробіттю. Медичне страхування здійснюється з тих кощтів, що відраховуються від зарплати і коштів, що виділяються державою. Пенсійна система заснована на національній страховій програмі, що обов'язково поширюється на кожного члена суспільства. Для захисту від безробіття існує спеціальна страхова система, крім цього державою при сприянні підприємців створюються нові робочі місця.
Забезпечення великої кількості населення різноманітними видами соціального страхування є одним із проявів легітимації влади. До цієї ж категорії можна віднести і пенсійне забезпечення по старості. Важливим компонентом загальної системи соціального захисту людини у сучасній Японії є також забезпечення добробуту осіб похилого віку, інвалідів і малолітніх дітей. Страхування здоров'я являє собою ще один компонент загальної системи соціального захисту людини в сучасному японському суспільстві, воно торкається інтересів усіх без винятку прошарків суспільства. Даний аспект являє собою процес легітимації, що оснований на "прагматичному підпорядкуванні". Люди бачать, що робить для них держава, бачать реальну допомогу і захист і саме в силу цього вони визнають ту владу, що піклується про них.
Японія повинна адаптувати свою індустріально-господарську систему до змін, що відбуваються у світовій економіці. При цьому необхідно прагнути досягнення цих цілей:
1) стабілізації цін із забезпеченням стабільних темпів розвитку економіки і проведення реформи в структурі зайнятості, щоб скорегувати дисбаланс попиту і пропозиції робочої сили;
2) поліпшення умов життя і гарантія їхньої стабільності можуть бути досягнуті шляхом модернізації системи соціального забезпечення, надання житла з поліпшеними умовами, проведеня екологічних захисних заходів, розширення соціальних капіталовкладень;
3) стабільного постачання населення дешевими продуктами харчування, зберігання природних і економічних ресурсів, перехід до економічної та індустріальної структури, що базується на високих технологіях, розвиток сільських районів для більш рівномірного розподілу промисловості і населення, забезпечення прогресу науки і техніки в інтересах довгострокового економічного розвитку і стабільності;
У стабільності суспільства гарантія легітимності.
Зміцнення легітимності за допомогою прийняття рішень у військовій сфері.
"Японія за своєю військовою могутністю вже займає перше місце серед неядерних держав світу і постійно нарощує зусилля в сфері свого військового будівництва" .
На противагу тим, хто виступав за повну вестернізацію Японії під гасло "Піти з Азії, ввійти в Європу", Японія фактично пішла шляхом "Наздогнати Європу, не йдучи з Азії" .
Конституція Японії декларувала відмову на "вічні часи" від війни, а також від погроз застосування збройної сили як засобу розв'язання міжнародних суперечок" (Ст.9). Для досягнення цієї мети Японія зобов'язувалася не створювати сухопутні, військово-морські і військово-повітряні сили, так само як і інші засоби ведення війни. Всупереч Конституції 1947 р., незабаром після її прийняття під найменуванням "сили самооборони" були створені сучасні армія і флот. Будівництво ЗС країни розвивається на підставі прийнятих у 1996 р. "Основних напрямків національної оборони" і буде здійснюватися по лінії удосконалення організації і поліпшення тактичного оснащення. Такий підхід до гарантування безпеки є і у сучасній концепції "Комплексного забезпечення національної безпеки Японії", розробленої її правлячими колами в 70-х роках. Вона спрямована на об'єднання і підпорядкування інтересам безпеки зусиль нації в економічній, політичній, ідеологічній, правовій, дипломатичній і військовій сферах, а також приділяє особливу увагу таким сферам життєдіяльності суспільства, як культура, освіта, інформатика й екологія. У опублікованому Інститутом комплексних досліджень "Номура" доповіді "Стратегія до XXI сторіччя "Як перебороти кризу розвитку нації" у цьому зв'язку підкреслюється, що у вузькому сенсі слова національна безпека передбачає використання збройних сил у якості головного засобу захисту держави. Проте в широкому сенсі слова - це є діяльність уряду в таких сферах, як ідеологія, економіка, міжнародні стосунки, військове будівництво, тобто усе, що спрямовано на запобігання або ослаблення всіляких погроз розвитку нації зсередини і ззовні.
Метавлади - створити військовий ресурс для забезпечення необхідної безпеки збігається з метою представників найбільших концернів, що одержують величезні підряди на будівництво. У результаті задоволені усі: владна еліта, що гарантує військову безпеку країни в цілому і себе особисто; глави компаній, забезпечені замовленням, що гарантує стабільне зростання прибутку; робітники, забезпечені роботою в сферах, пов'язаних із ВПК. Як засіб для вирішення різноманітних геополітичних завдань, сили самооборони являють собою один із ресурсів легітимації влади.
Подальша актуализація проблеми зміцнення безпеки визначена перегонами озброєнь, що зростає усюди в світі. Влада Японії буде змушена піти на прискорення темпів своєї мілітаризації, отже, і збільшення витрат на військові потреби на шкоду зростанню капіталовкладень у цивільні галузі економіки, а також на соціальні потреби при населенні, що швидко старіє. У цих умовах Японія змушена вирішувати у XXI сторіччі споконвічну дилему "гармати або масло".

 
 

Цікаве

Загрузка...