WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Все про Японію - Реферат

Все про Японію - Реферат

поняття "іє" (будинок), або "іємото" (будинок як основа). Тлумачення терміна, природно, ширше, ніж "сім'я". Це скоріше можна назвати кланом. Архетип групової залежності "іє" походить від середньовічної системи "ітідзоку ро-то" (одна сім'я й орендарі).
Зазвичай поліція домовляється з ватажками таких груп, причому підтримує з ними настільки тісні стосунки, що час від часу навіть улаштовує зустрічі з керівництвом злочинних синдикатів на вищому рівні для розмежування території і встановлення неформальних правил гри. Але в основі цих стосунків лежить не корупція. Просто поліція переконана, що статистика злочинів, за якою оцінюється її робота, різко зросте, якщо вона відмовиться від співробітництва з верхівкою кримінального світу.
Проте, показовим прикладом, що характеризує делегітимацію влади, служить корупція, що невіддільна від кримінального і владного світів. "Фасад успіху в багатьох азіатських країнах прикриває наскрізь прогнилу систему кумівства і хабарництва. Ця система спотворює реальну картину на ринках товарів і кредитів, дезорієнтує підприємницьку ініціативу і регулюючу функцію уряду, бере на себе роль арбітра, розширюючи масив бідності і підвищуючи вартість бізнесу, особливо малого" .
Японія у сучасному технологічному просторі: політична легітимність та економічна ефектив-ність.
Технократична легітимація і її роль.
Технократична легітимація - це легітимація через адміністративну, економічну, військову, освітню і тому подібну діяльність влади. У цьому випадку легітимність влади знаходиться у прямій залежності від ефективності такої діяльності, кінцевим результатом якї є стабіль-ність у суспільстві та успішний розвиток усіх аспектів суспільного життя, участь громадян в управлінні, що створює ефект причасності людей до політики, що проводиться владою, дозволяє людям відчувати себе у певній мірі її суб'єктом. Під технократією розуміється влада, що знаходиться у руках професіоналів з метою якнайкращого використання результатів і можливостей ресурсів влади для її легітимації. Першопочатково ідеї технократії були висунуті американським соціологом Т.Вебленом.
У результаті зростаючої ролі держави в економіці легітимність влади визначається її економічною ефективністю. На кінець 80-х років базові технології розвитку суспільства були з'єднані з інформаційними; сформувалася якісно нова технологічна структура, як в економічній, так і в соціальній сфері. Головні цілі, на які орієнтовані японські індустріальні розробки на 2010-2020 рр. - це технічні засоби штучного інтелекту. Таким чином формується нова база технологічного розвитку: перехід від етапу автоматизації та інформатизації до етапу автоінтелектуалізації. "Японці все глибше визнають приналежність до "своєї" цивілізації, шукають причини свого економічного успіху саме у традиційних інститутах, а всі негативні наслідки, включаючи наркоманію, проституцію, порнографію (крім хіба-що корупції) пояснюють негативним впливом Заходу" .
Макроекономичні проблеми та їх вплив на легітимність влади.
"За даними Управління економічного планування ВВП країни у 1998 календарному році зменшився на 2,8%. У четвер-тому кварталі вказаного року ВВП зменшився на 0,8%, а це зниження триває вже п'ятий квартал підряд - свого роду рекордний показник за післевоєнний період".
Розвиток негативних тенденцій в економіці країни останніми роками і в першу чергу подальше зменшення внутрішнього та зовнішнього попиту на фоні напруги у кредитній сфері призвели до значного зменшення капітоловкладень і, як наслідок, до зменшення виробництва майже у всіх сферах японської промисловості. З другої половини 1998 р. у звітах провідних державних і приватних економічних організацій та інститутів при характеристиці ситуації у промисловості термін "застій" було замінено на "спад".
Спад приватного споживання.
Такий значний спад в економіці Японії у 1998 році став продовженям рецесії, що почалася у квітні 1997 року, коли уряд збільшив споживацький податок з 3% до 5%, разом с збільшенням тягаря медичних послуг та інших витрат у соціальній сфері, гроші на які йшли із сімейних бюджетів. Загальна атмосфера невпевненості населення у перспективах свого матеріального стану на фоні економічних труднощів значно зменшило приватне споживання протягом 17 міс. з 21, що пройшли з квітня 1997 р.
Спад ділової активності в Японії вплинув на діяльність японських компаній, що були змушені зменшувати ціни на свою продукцію, зменшувати зарплатню персоналу, кількість робочих місць і інвестиції в устаткування .
Напруга на ринку кредитних ресурсів посилюється величезним обсягом так званих "непрацюючих" чи "безнадійних" боргів, що з'явилися у провідних фінансових інститутів країни у період економіки " мильного пузиря " на рубежі 80-90-х рр. Формується новий підхід держави до банків. Розцінки на банківські кредити будуть встановлювати-ся по міжнародних конкурентоспроможних ставках. З 2000 року вартість капіталу для японських компаній буде дуже високою, що може призвести до підняття планки безробіття до 10%.
Фактором значного спаду в Японії стало запізнення з структурною перебудовою японських підприємств, що обтяжені зайвою і часто неефективною (із-за традиційних принципів пожиттєвого найму і руху по службовій драбині в залежності від трудового стажу) робочою силою, а також неприбутковими виробничими потужностями, які почали втрачати конкурентоспроможність порівняно із американськими та західноєвропей-ськими компаніями.
Потреба у реструктурізації сільського господарства вцілому, яке ще у 80і вичерпало ресурси "моделі розвитку, що наздоганяє", що характеризується екстенсивними метода-ми зростання.
Зростання безробіття, як дестабізуючого фактору.
"Повністю поховавши міф про пожиттєву працю людей на своїх фірмах, японські компанії підіймуть тепер рівень безробіття вище, ніж американці - більш ніж до 6 % за 2000 рік: вони зменшують кількість кадрів і здійснюють реформи своєї діяльності так само ефективно, як це робили американські фірми років десять тому" . "Рівень безробіття у березні 1999 р. досяг 4,6 %, але цей рекорд за весь післявоєнний час може бути побито, якщо виправдаються прогнози про те, що у 1999 ф.р. (закінчується у березні 2000 р.) по-казник безробіття зросте до 5%.
Кількість банкрутств японських компаній(рахуються компанії, що мають борги у розмірі 10 млн. ієн та вище) у 1998 р. збільшилася порівняно із 1997 р. на 17,1%. Це другий за рекордністю показник - за весь послявоєнний період".
Заходи влади щодо боротьби за укріплення технократичної легітимності.
Недивлячись на масу серйозних негативних тенденцій, що охопили японську економіку в останні роки, особливо в 1998 р., було б передчасним говорити про те, що в країні розвиваються необоротні господарські процеси. Фундаментальні основи економіки Японії, на яку припадає 14-15% ВВП світу, поки залишаються не порушеними серйозною ерозією.
Економічний план на (1999-2008 ф. рр.), розроблений за вказівкою прем'єр-міністра К.Обути їм же створеним консультативним органом за назвою Рада з економічної стратегії. План передбачає перебудову економіки і фінансової системи в три етапи.
На

 
 

Цікаве

Загрузка...