WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Все про Японію - Реферат

Все про Японію - Реферат

японців робив Вам сприяння, то після повернення до України відправте лист із вдячністю.
Проте існує і деяка специфіка в поводженні японців. Наступні нескладні правила можуть придатися людині, яка відправляється в Японію в перший раз.
Вітання
Незважаючи на те, що традиція кланятися при зустрічі все ще дуже поширена в Японії, бізнесмени при знайомстві часто жмуть один одному руки. Японці не чекають від Вас уклонів, однак невеликий нахил голови прийдеться досить до речі.
Візитні картки
Зустрічі в Японії дуже часто починаються з обміну візитними картками. Тому для спілкування з японцями дуже важливо обзавестися такою карткою, особливо тим, хто займається бізнесом. На візитній картці повинне бути зазначене ім'я, посада, робоча адреса, номери телефону і факсу, адреса електронної пошти, бажано на російській і англійській мовах.
Ніколи не пишіть на чужій візитці і не кладіть її у внутрішню кишеню, тому що це буде проявом неповаги.
Яке місце зайняти
І в японському будинку, і в конференц-залі почесне місце, як правило, знаходиться подалі від дверей поруч з токонома (стінною нішею із сувоєм і іншими прикрасами). Гість може зі скромності відмовитися сісти на почесне місце. Навіть якщо через це виникне невелика затримка, краще поступити так, щоб потім про Вас не говорили як про нескромну людину. Перш ніж сісти, треба почекати поки сяде почесний гість. Якщо ж він затримується, то усі встають по його прибутті.
Прийняття рішень
Існує думка, що на зборах японці приймають дуже мало рішень. Процес ухвалення рішення може затягтися, але зате реалізується воно, як правило, дуже швидко. Не випливає засмучуватися, що на це іде багато часу, і квапити японських партнерів із прийняттям рішень.
Прийнявши, нарешті, рішення, японець обов'язково чітко про це скаже. Якщо конкретної відповіді нема, значить рішення ще не прийняте. Якщо Ви погано зрозуміли відповідь, яку дають Вам японці, найкраще уточнити, що мається на увазі.
Якщо японець зрозумів суть Вашої пропозиції, то він може сказати: "Зрозумів". Але це зовсім не виходить, що він згодний з цією пропозицією.
Неформальне спілкування
Японські будинки звичайно невеликі, тісні і знаходяться далеко від центру міста, тому японці рідко запрошують гістя додому, а воліють розважати їх у ресторані. Коли Ви підносите подарунок, добре знову виявити скромність, сказавши що-небудь начебто: "Вибачите, що це така дрібниця" або: "Можливо подарунок Вам не сподобається".
Коли приходять гості, їм обов'язково пропонують яке-небудь частування. Навіть якщо людина з'явилася зненацька, йому звичайно запропонують перекусити, нехай навіть це буде всього лише чашка рису з маринованими овочами і чай.
Якщо Вас запросили в ресторан японського типу, можуть виникнути непередбачені ситуації, з яких пригласивший із задоволенням допоможе Вам знайти гідний вихід. Наприклад, розповість, коли і де потрібно знімати взуття. Зовсім не обов'язково сидіти в японській манері, піджавши під себе ноги. Більшість японців, так само як і європейці, швидко утомлюються від цього. Чоловікам дозволяється схрещувати ноги, до жінок же виявляють більш тверді вимоги: вони повинні сидіти, піджавши ноги під себе, або ж, для зручності, зрушивши їх набік. Іноді гістю можуть запропонувати низький стільчик зі спинкою. Витягати ноги вперед не прийнято.
Як поводитися за столом
Коли Вам пропонують який-небудь напій, потрібно підняти склянку і дочекатися, поки його не наповнять. Рекомендується робити відповідну послугу своїм сусідам.
Коли Ви користуєтеся за столом паличками, варто уникати наступних речей:
" не можна їх схрещувати або встромляти в рис (це асоціюється зі смертю);
" не слід рухати їжу по тарілці і тарілку по столі;
" не можна розмахувати або вказувати паличками на кого-небудь або що-небудь.
Основи формування легітимності влади в Японії
Влада і народ: проблема взаємодії, і вплив етнопсихологічних особливостей на процес легітимації политичної системи.
Теоретичний аналіз легітимності влади; співвідношення легальності і легітимності влади, зокрема в Японії.
Легітимність - це процедура суспільного визнання будь-якої дії, діючої особи, явища чи факту. Легітимна влада характеризується як правомірна та справедлива. Легітимність пов'язана з вірою біль-шості населення в те, що чинний устрій є найкращим для даної країни. Розроблена М.Вебером концепція трьох ідеальних (чистих) типів легітимності виокремлює раціональну, традиційну та харизматичну легітимність, виходячи з особливостей джерела влади. Варто одразу зазначити той момент, що усі ці типи в більшій або меншій мірі знаходять своє місце в Японії:
владна система цієї країни склалася історично і більшість її інститутів функціонує на засадах традиційності (що характеризує традиційну легітимність);
владна система сприймається як єдине ціле, як єдиний захисник, в якого вірять і довіряють, вона керує порядком і протистоїть хаосу (ця ознака відповідає харизматичному типу);
владна система функціонує у розвинутій правовій державі із сформованою законодавчою базою та діючими нормами права (що є ознакою раціональної легітимності).
В.М. Якушик виокремлює "види легітимності, які розглядаются як важливі та однопорядкові, проте в теоретичному плані як другорядні у порівнянні з ознаками, що є основою для розрізнення типів легітимності. У рамках теоретико-методологічного підходу, пов'язаного із сприйняттям запропонованої М.Вебером типології легітимності, види легітимності можуть виокремлюватися
виходячи з різниці в природі (онтології) носіїв влади - конкретних суб'єктів політичної системи чи частин механізму держави, функціонування яких оцінюється більшістю населення як правомірна, тому авторитетна діяльність. Тут можна говорити не лише про легітимність політичної системи вцілому (Д.Істон) чи держави, але і про легітимність влади:
1)голови держави;
2)парламенту та його органів;
3)уряду та його складових;
4)верховного суду та судейського корпусу вцілому тощо;
виходячи із специфіки територіальної сфери функціонування органів влади, можна виокремити легітимність:
1)наднаціональних;
2)загальнонаціональних (центральних);
3)регіональних;
4)місцевих органів влади;
виходячи з особливостей соціально-стратової сфери сприйняття конкретної влади як законної, існують різні види легітимності для різних:
1)класів і класоподібних соціальних прошарків;
2)етнічних і культурно-національних груп;
3)регіональних спільнот тощо" .
Фактично майже всі вказані види легітимності задіяні владою мають місце у японському суспільстві. Інша річ, що їх ролі і вплив різняться між собою. Проте домінуючими залишаються раціональний та традиційний типи, видлегітимності загальнонаціональних органів влади, політичної системи вцілому для усіх соціальних прошарків японського суспільства.
Легітимація - це процес, за допомогою якого певна соціальна система, держава, політична влада, її структури тощо набувають властивості легітимності. Ця властивість є багатогранною за змістом і виражає слушність, виправданість, закономірність,

 
 

Цікаве

Загрузка...