WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Все про Японію - Реферат

Все про Японію - Реферат


Реферат з економічної географії
Все про Японію
Площа - 372 тис. кв. км.
Населення - 125 млн. чол.
Столиця - Токіо.
Японія - конституційна монархія. Сучасний державний устрій визначається конституцією 1947 року. В адміністративному відношенні Японія поділяється на 43 префектури (кен), три столичних округи - Токіо (столиця), Осака і Кіото ( стародавня столиця країни) і губернаторство Хоккайдо.
Геологічною основою кістяків японського архіпелагу є підвідні гірські хребти, що тягнуться дугою уздовж східного узбережжя Азії. Основна дуга складається з чотирьох островів: Хонсю, Кюсю, Сікоку і Хоккайдо. Територія островів знаходиться в сейсмічно активному регіоні, тому тут часто відбуваються землетруси. 3/4 території островів займають гори і місцевості з пересіченим рельєфом. На осторовах - більше ніж 2000 вулканів, серед них 40 діючих, у тому числі і Фудзи, що є символом Японії. Господарська діяльність зосереджена на порівняно невеликих по площі рівнинах, серед яких такі: на о. Хонсю - Канто (тут знаходиться столична агломерація), Ноби (агломерація Нагоя), Этіго; на о. Кюсю - Тікуго (міста, Фукуока і Кітакюсю); на Хоккайдо - Ісікарі.
Клімат: вся територія країни є під впливом мусонів. Літній мусон супроводжується опадами на східних схилах гір, а зимовий несе холодне повітря із Сибіру і є причиною сильних снігопадів на Хоккайдо і на узбережжі Японського моря. Навесні і восени приходять тропічні циклони. Навесні вони приносять теплі дощі, а із серпня по жовтень - тайфуни. Японія - зелена країна. Її гори на півдні покриті субтропічними, а в центральній частині - змішаними, на півночі - хвойними лісами. Але більшість лісів країни - штучного походження, а ландшафт дуже сильно змінився під впливом людини.
Населення: Територія Японських островів - одна з найбільше густо населених у світі. Велика частина населення розміщається на узбережжі. Системи розселення в зонах Токіо - Йокогама, Осака - Кобе - Кіото, Нагоя, північної частини Кюсю (Кітакюсю - Фукуока) являють собою великі багатомільйонні агломерації. У східній частині, від Токіо - Йокогоама до Осаки - Кобе знаходиться другий у світі за кількістю населення мегаполіс - Токайдо (більше ніж 65 млн. чоловік). Японці складають 99,4% населення, а також корейці, айни (аборигени Хоккайдо) і деякі інші.
Державною мовою є японська. Поширене також знання англійської і китайської. Писемність являє собою близько 5000 ієрогліфів (кандзі), є дві складові абетки - катакана і хіракана, у кожної 46 символів. Є латиниця, яка зветься ромадзи.
Релігії: основними є махаяна (північний буддизм) і сінтоізм.
Грошова одиниця - йена. 1$ приблизно дорівнює 100 йенам. Експортними є такі галузі: електромашинобудування, автомобілебудування, верстатобудування, радіоелектроніка, промислове устаткування і верстати. У міжнародному поділі праці спеціалізацією Японії є виготовлення наукомісткої і високотехнологічної продукції. Вона по праву вважається одним з лідерів у галузі цифрових технологій, а концерн SAMSUNG сьогодні складає серйозну конкуренцію США. Внутрішній ринок Японії ефективно закритий для иноземних товарів, що не заважає японцям бути світовими лідерами. Крім всього іншого, на долю Японії приходиться 6% імпорту і 10% експорту прямих закордонних інвестицій світу.
Традиційна їжа - риба, рис, морепродукты. Традиційне питво - саке (рисова горілка), зелений чай, рисовий відвар.
Найбільш розповсюдженими видами спорту є як не дивно бейсбол, сумо, карате.
Національна символіка Японії
Походження назви "Японія" прямує до далекого історичного минулого. Великий мандрівник Марко Поло територію, на якій розташована сучасна японська держава, називав словом "Ципан-го", причому за основу, імовірно, брав китайське слово "Жи-бень-го", що означає Східна імперія. Японці, що протягом своєї історії дуже багато чого запозичали в китайців, вимовляли відповідні китайські ієрогліфи як "ніфон", а потім почали вимовляти як "Ніппон". Спочатку японці вживали це слово як назву найбільшого острова, а потім стали позначати цим словом групу островів, згодом - і всю державу. Свою країну японці називають "Дай Ніппон", що означає "країна висхідного сонця".
Прапор Японії
Державний прапор Японії пофарбований у білий колір - символ світу, спокою і безпеки. Червоне коло на прапорі зображує висхідне сонце, що символізує владу імператора. Прапор прийнятий у 1870 році.
Герб Японії
Державний герб Японії являє собою зображення квітки хризантеми з 16 пелюстками. Квітка хризантеми є національною квіткою японців, на Гербі він символізує висхідне сонце. По японських повір'ях, число 16, рівне числу пелюстків на квітці хризантеми, має магічне значення .
Гімн Японії
Слова Державного Гімну Японії взяті з античної поеми. Музику написав Хіроморі Хаяши. Гімн прийнятий у 1893 році.
Транслітераціне читання Гімну
Ki-mi-ga-yo o wa Chiyoni yachiyoni
sazare ishi no iwa o to narite
Koke no musu made
Англійський переклад Гімну
Thousands of years of happy reign be thine;
Rule on, my lord, till what are pebbles now
By age united to mighty rocks shall grow
Whos venerable sides the moss doth line.
Другий варіант перекладу
May the reign of the Emperor continue for a thousand, nay,
eight thousand generations and for the eternity that it takes for
small pebbles to grow into a great rock and become covered with moss.
Переклад Гімну на українську мову
Прав, імператор,
Тисячу, чи вісім тисяч
Поколінь, поки
Мох не прикрасить скелі,
Що виросли з щебеню.
Переклад Гімну на російську мову
Правь, император,
Тысячу, восемь ли тысяч
Поколений, пока
Мох не украсит скалы,
Выросшие из щебня.
Зрозуміло, що чим більше текст, тим більше ідей може утримуватися в Гімні. Але може бути Ваш критерій якості - стислість? Тоді гімн Японії повинен одержати вищі оцінки.
Японський етикет
Етикет - це насамперед гарні манери
Японці ввічливі і стримані люди. Правила етикету для них дуже важливі, як і для інших народів світу. Японці не розраховують на те, що усі будуть дотримувати їхні звичаї, однак, якщо Ви постараєтеся додержуватися японської манери поводження, вам будуть дуже вдячні. У той же час досить просто поводитися чемно і дотримувати звичайні правила спілкування, прийняті в Україні.
Наприклад:
" Домовляйтеся про зустріч заздалегідь (не слід вимагати аудієнції негайно).
" На зустріч приходьте вчасно (японці дуже педантичні в цьому питанні).
" Якщо Ви не можете прийти на обід (або на інший захід), обов'язково попередите про це.
" Якщо, подзвонивши по телефоні, Ви помилилися номером, потрібно вибачитися.
" Під час зустрічі або наради дайте співрозмовникові висловитися, а не говоріте увесь час один. Думайте про час інших і намагайтеся, щоб зустріч протікала ефективно.
" Далеко не всі японці знаютьукраїнську або російську мову, тому намагайтеся супроводжувати Ваші листи або пропозиції перекладом на японську або англійську мову.
" Якщо під час Вашого перебування в Японії хто-небудь з

 
 

Цікаве

Загрузка...