WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Земельний кадастр і аналіз проекту використання земель Космацької сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

Земельний кадастр і аналіз проекту використання земель Космацької сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

потужності на робочих місцях 0,5 - 1- мкВт/ см2
б) 6- ти годинний робочий день і 12-денний додатковий відпуск при густині потоку вище 10 мкВт/см2, при 6-денному робочому тижні 7-годинний робочий день,при 5-денному робочому тижні з тим же додатковим відпуском.
8. Економіка, організація і планування робіт
Загальні питання організацій робіт.
Роботи по аналізу використання земель Космацької сільської ради Богородчанського району Івано-Франкіської області проводилися на основі даних отриманих під час кадастрових зйомок даної території. Кадастрова зйомка служить основою для проведення кадастрового зонування, бонітування, економічної та грошової оцінки земель. Земельні ділянки підлягають державній реєстрації з метою створення автоматизованої системи ведення державного кадастру.
Технологічна схема робіт.
Технологічна схема кадастрових робіт та аналіз їх виконання складається:
1. підготовчі роботи;
2. організація ведення кадастру;
3. реєстрація землеволодінь і земле користувань;
4. облік кількості та якості земель;
5. бонітування ґрунтів;
6. економічна оцінка земель.
Підготовчі роботи.
В процесі підготовчих робіт визначалося завдання на виконання робіт, проводився збір вихідних даних, а саме :
- матеріали планово-картографічних матеріалів попередніх років;
- книга реєстрації землеволодінь;
- форма Державної статистичної звітності 6 - зем.
Організація ведення кадастру.
Ведення земельного кадастру зумовлене об'єктивними потребами суспільства в одержанні; необхідних відомостей про землю як першоджерело матеріальних благ та об'єкт оподаткування.
Державний земельний кадастр має важливе народногосподарське значення. Його дані служать для організації ефективного використання земель і їх охорони, планування народного господарства, управлінні земельними ресурсами, яке потребує цілеспрямованого впливу на їх використання і охорону.
Необхідність ведення державного земельного кадастру зумовлюється потребами суспільного виробництва. Стан його ведення в Україні залежить від потреб суспільного ладу в минулому і сучасних потреб переходу до ринкової економіки. Система його даних в минулому за умов соціалістичного ладу зводилася в основному до реєстрації землекористувань і кількісного обліку земель за видами угідь, що повністю задовольняло потреби соціалістичної економіки на перших етапах.
Державний земельний кадастр розглядається як єдина державна система земельно-кадастрових робіт, яка встановлює процедуру визнання факту виникнення або припинення права власності і права користування земельними ділянками та містить сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим цих ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику, розподіл серед власників землі та землекористувачів.
Державний земельний кадастр є основою для ведення кадастрів інших природних ресурсів.
Призначенням державного земельного кадастру є забезпечення необхідною інформацією органів державної влади та органів місцевого самоврядування, заінтересованих підприємств, установі організацій, а також громадян з метою регулювання земельних відносин, раціонального використання та охорони земель, визначення розміру плати за землю і цінності земель у складі природних ресурсів, контролю за використанням і охороною земель, економічного та екологічного обґрунтування бізнес планів та проектів землеустрою.
Державний земельний кадастр ведеться уповноваженим органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Порядок ведення державного земельного кадастру встановлюється законом.
Основними завданнями ведення державного земельного кадастру є:
" забезпечення повноти відомостей про всі земельні ділянки;
" застосування єдиної системи просторових координат та системи ідентифікації земельних ділянок;
" запровадження єдиної системи земельно-кадастрової інформації та її достовірності.
До організації ведення кадастру відносять:
- поділ земель на категорії;
- характеристика земель по категоріям.
За цільовим призначенням землі України поділяються на дев'ять категорій: землі сільськогосподарського призначення; землі житлової та громадської забудови; землі Природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення; землі оздоровчого призначення; землі рекреаційного призначення; землі історико-культурного призначення; землі лісового фонду; землі водного фонду; землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
Реєстрація землеволодінь і землекористувань.
До реєстрації землеволодінь і землекористувань відноситься:
- поділ земель на зони, квартали, ділянки;
- внесення відомостей до бази даних;
- формування та ведення бази даних автоматизованої системи ведення кадастру;
- заповнення реєстраційної картки земельної ділянки;
- звірення відомостей які відображені в реєстраційній картці;
- передача відомостей до центральної бази даних автоматизованої системи ведення державного кадастру.
Реєстрація - це внесення в реєстри (списки, описи, переліки, відомості, спеціальні книги) записів про особи, предмети, певні факти тощо з метою обліку, надання їм законної сили. Державна реєстрація - це процес, необхідний для виникнення, зміни, переходу, обмеження і припинення прав власності або інших прав.
Таким чином, державна реєстрація земельних ділянок - це система юридичних та технічних дій із закріплення прав І власників землі та землекористувачів на земельні ділянки та нерухомість відповідно до чинного законодавства, на основі документів, що підтверджують ці права.
Підставою для реєстрування будь-якої земельної одиниці, незалежно від її адміністративного підпорядкування, є документи, єдиного для держави зразка, серед яких: державний акт на право власності; державний акт на право постійного користування землею та договори оренди землі.
При реєстрації земельних ділянок приватної форми власності на землю спочатку реєструють землі, передані громадянам для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель (присадибна ділянка) та для ведення селянського (фермерського) господарства, для садівництва, дачного і гаражного виробництва. Окремо реєструють земельні ділянки громадян, надані їм у користування як постійне, так і тимчасове. Після цього проводиться підсумок всіх земель переданих у приватну власність і наданих у користування.
Загальну площу земельних ділянок записують на основі документів, які підтверджують право власності, право користування землею. Що до кожного виду власності і користування землею вказують назву документу, на основі якого проведена реєстрація, його номер і дату видачі власнику землі і землекористувачу або номер і дату прийняття рішення.
Після реєстрації кожної земельної ділянки залишають відповідну кількість рядків для внесення поточних

 
 

Цікаве

Загрузка...