WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Земельний кадастр і аналіз проекту використання земель Космацької сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

Земельний кадастр і аналіз проекту використання земель Космацької сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

здатну вибрати вигідне місце для пункту і без надбудов і перебудов, побудувати сигнал належної висоти.
Керівником комплексної ланки назначається інженер -рекогнасціровщик, який за допомогою будівельників швидко організує установку віх або мачт і замітить їх з вибудованих сигналів.
Установлені віхи повинні бути добре спостережувані на відстані 13-20км, для чого на верхньому кінці віх закріплюється візирна ціль із заготовлених матеріалів, які чітко відрізняються від фону, на який вона проектується. Візирні цілі віх і мачт повинні бути підняті на 3м вище лісу. Для вивчення поля зору місцевості геодезисти піднімаються на старі сигнали, пожежні вишки, дзвіниці церков і інші висотні споруди. Такі піднімання слід робити обережно, з страховкою, так як деякі з них можуть бути трухлявими, що може привести до травматизму людей.
Іноді рекогностуючому потрібно підніматись на дерева за допомогою сибірських кігтів і страх вального поясу з карабінами на кінцях, з двома шнурами. Другий шнур потрібний для обходу сучків дерева. Вільним шнуром обводять дерево вище сучків і затикають карабін на кільце поясу. Тільки після того карабін шнура, розміщений нижче сучка, відчіпляють. Запобіжний пояс, шнур, карабін і кільце повинні щорічно перевірятися на навантаження 300кг.
При підніманні на мачту рекогнастировщик не повинен мати при собі вантажу. Як виключення допускається за плечима в рюкзаку вантаж не більше 6кг.
Надійним засобом для піднімання знаків - є драбина. Разом з використання автотранспорту почали використовувати драбини розміщені на автомобілях, надійно закріплені у кузові автомобіля, які утримують у вертикальному положенні за допомогою висоти розтяжок. Широко використовується 22 - метрова драбина Н.В.Шрейбера, спеціально побудована для рекогнастування пунктів тріангуляції в складних лісових районах. Вона монтується на землі із дев'яти секцій і піднімається двома робітниками за допомогою "падаючої стріли". Вся драбина утримується трьома ярусами розтяжок. На верхній секції є пристосування для роботи рекогностування. І страхуючи його від падіння.
Для побудови геодезичних сигналів лісоматеріали необхідно заготовити завчасно. При роботі в лісових районах геодезистам приходиться виконувати лісорубні роботи при рекогнасціровці, розчистці площадки для сигналів, виготовленням мачт, віх, при прорубці просік і візирок, при маркуванні розпізнавальних знаків, при організації табору, при побудові зимівок, міст і переправ.
Побудова тріангуляційних сигналів з самою трудомісткою, дорогою і небезпечною частиною робіт по тріангуляції . Крім того вона рахується роботою підвищеної небезпеки і дає найбільший коефіцієнт важкості.
Ускладнення збільшується при будівництві високих (30-40м)сигналів у лісі з підйомом сигналу зібраному вигляді масою 20 т. Робота по будівництві геодезичних сигналів потребує добре підготовленого персоналу, що пройшов певну курсову перепідготовку з вивченням безпечних прийомів роботи по будові і підйому сигналу.
На вершинах високогірних районів не потрібна побудова високих сигналів , так як із землі відкривається широкий огляд місцевості, але сходження на гірські вершини з матеріалами для будівництва кам'яних турів є досить складним і небезпечним альпіністським завданням .
Вмістах будують сучасні висотні будинки, вони перешкоджають взаємному баченню між існуючою сіткою, тому геодезисти.
Лісозаготовчі роботи.
Для виконання лісозаготовок організується спеціальна партія, забезпеченням необхідними засобами транспорту, інструментами і обладнанням. Більшість нещасних випадків на лісозаготовчих роботах відбувається в зв'язку з падінням сучків, небезпечних дерев, завалом шляхів і інше.
Тому в першу чергу лісозаготівельники повинні підготовити площадку: очистити ділянку лісосіки від небезпечних дерев і відмежувати небезпечні зони, а також розбити місце лісозаготівель на лісосіки, встановити шляхи трільовки, лісовозні дороги, ділянки зрізання відходів ,сучків, провести побудову складів лісу.
Підготовка до робіт проводиться під керівництвом бригадира, а контролює і перевіряє підготовку міроприємств керівник робіт і інженер по техніці безпеки і охороні праці.
Лісорубні бригади працюють так, щоб вони не наближались ближче 50м. Кожна бригада забезпечена справними інструментами: бензопилою з гідроклином, вилкою, домкратом, сокирою, сучкорізкою, лебідкою і інше. До початку робіт бригада повинна підготувати робоче місце: вирубати молоді дерева і кущі, розчистити дороги для відходу від пня в момент падіння дерева на відстань 4-5м під кутом 45С до осі падіння дерев. В зимовий час при зрубуванні дерев потрібно розчистити сніг на шляху відходу від пня .Не можна залишати високі пні , так як вони будуть мішати при трільовці лісу.
Зрізання починається з підрізу дерева з боку, на який намічено його падіння. Дерево звалюють вилкою, деревовалом, домкратом, гідроклином. Після валки приступають до обрізування сучків. Обрізчик повинен розміститися з протилежного боку дерева, де обрізають сучки. Починають зрізати від основи дерева до його вершини. Вивіз лісу відбувається за допомогою трактора волоком по очищеній території. Навантажують на залізно дорожні платформи і автомашини за допомогою лебідок, трактором через спеціально побудовані мачти з блоками, вимушені створювати нову геодезичну основу міста і будувати нові сигнали на будинках висотних домів міста. Така робота вимагає відповідних мір безпеки.
Робота по будівництві геодезичних сигналів вимагає добре підготовленого персоналу, що пройшов спеціальну курсову підготовку з вивченням безпечних методів роботи на висоті. Всі відповідальні роботи по будівництві і підніманню сигналу від початку до кінця здійснюється при безпосередньою участю керівника робіт.
Місця будівництва, тип висоту знаків установлює інженер, його завдання записує в перший розділ карточки побудови знаку. Типи знаків бувають різні в залежності від матеріалів, висоти і географічних умов місцевості. Звичайно бувають дерев'яні сигнали, рідше металічні, а в горах кам'яні тури.
Керівник робіт вибирає місце для таборуна відстані від будуючого пункту не менше 3-х висот сигналу. Розміщення складів матеріалів, механізмів, транспортних засобів не ближче від однієї висоти знаків .на такій ж відстані від місця побудови ділянку розчищають від кущів і вирівнюють її від ям і горбів. Чистота на площадці підтримується щоденно до кінця роботи. Робота по будівництві, збиранні і підніманні складних сигналів повинна виконуватись із дотримання правил техніки безпеки .
Через деякий час виникає необхідність ремонту і заміни старих знаків.
Степінь обновлення установлюється при обслідуванні старих знаків, обслідування виконується кваліфікованими геодезистами , що мають спеціальну підготовку по техніці безпеки. Огляд починається з огляду основних кріплень, драбин і інших деталей . Сигнали, у яких основні стовпи підгнили менше 1/7 діаметра, можуть бути поновлені шляхом

 
 

Цікаве

Загрузка...