WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Земельний кадастр і аналіз проекту використання земель Космацької сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

Земельний кадастр і аналіз проекту використання земель Космацької сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

сільське господарство молодої України було найвідсталішою галуззю народного господарства. Особливо потерпіло тваринництво. Для тогощоб поправити своє економічне становище, господарства почали масовий вивіз тварин на забійні пункти. Внаслідок чого поголів'я великої рогатої худоби дуже знизилося, що відбилося на виробництві тваринницької продукції. Наявність поголів'я великої рогатої худоби в не державних сільськогосподарських підприємствах та в індивідуальному секторі Космацької сільської ради наводимо в таблиці 16.
Наявність поголів'я великої рогатої худоби і птиці.
Таблиця 16.
Групи і види худоби та птиці Вихідне поголів'я в тому числі по виробничих підрозділах
Станом на 1985 р. І ІІ ІІІ
ВРХ - всього:
Корови
Молодняк 1036
20
1016 406
20
385 300
-
300 330
-
330
Свині - всього:
Свиноматки 20
7 20
7 -
- -
-
Вівці - всього:
Вівцематки 1800
671 1800
671 -
- -
-
Коні - всього:
Робочі 70
50 30
20 20
15 20
15
Як видно із таблиці 16. поголів'я великої рогатої худоби в тодішньому колгоспі "Верховина" і теперішньому ТзОВ "Верховина" різко знизилося, особливо молочне стадо, проте можливо в індивідуальному секторі з року в рік поголів'я худоби почне збільшуватися. Новостворені не державні сільськогосподарські підприємства, а саме фермер Гуменюк Я.М, тільки починає розвивати галузь тваринництва, в основному відгодівлю тварин. Збільшення поголів'я великої рогатої худоби і особливо продуктивності тваринництва відстає від потреб промисловості і не зовсім задовольняє попит населення на продукти тваринництва.
Велика рогата худоба дає крім молока і м'яса, цінну сировину для легкої, хімічної та фармацевтичної промисловості. А також виробляє гній та сечовину, які використовуються як цінні органічні добрива. Встановлено прямий зв'язок між родючістю ґрунтів і щільністю поголів'я худоби в господарствах, при правильному використанні гною.
Проте темпи зростання поголів'я і продуктивності тваринництва в не державних господарствах сільської ради значно відстають від потреб розвитку регіону, не задовольняючи потреб населення регіону продуктами тваринництва. А часто вони бувають економічно не доступні більшості населення. Тому необхідно звернути увагу на всіх рівнях особливо перед виборами нового Парламенту України, що до розвитку тваринництва, як життєво-необхідної галузі народного господарства.
?
5. Екологічна придатність земель для вирощування сільськогосподарських культур
Відповідно до статті 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Використання землі в Україні, як головного засобу виробництва в сільському господарстві, відбувається на правах власності ( приватної, державної, комунальної) та користування ( постійне, тимчасове) у формі різних угідь.
Правильна організація використання сільськогосподарських угідь - визначає господарське призначення і характер використання кожної земельної ділянки. Організація використання угідь тісно пов'язана з організацією всього сільськогосподарського виробництва оскільки воно відображає спеціалізацію підприємства, рівень інтенсивності, технічні процеси виробничих зв'язків, які існують і розвиваються. Завданням організації використання сільськогосподарських угідь е створення максимальної зручності для раціонального співвідношення і розвитку галузей рослинництва і тваринництва, підвищення продуктивності праці, збереження та підвищення продуктивності землі.
Структура сільськогосподарських угідь по Космацькій сільській раді наводиться в таблиці 17.
Структура сільськогосподарських угідь.
Таблиця 17.
Назва сільськогосподарських угідь площа
га %
Землі всього 1600,0 100,0
в т. ч. сільськогосподарські угіддя 758,1652 48
з них: рілля 458,5286 28
багаторічні насадження 12,2000 0,5
Сіножаті 61,7786 3,5
Пасовища 191,0490 10
Як видно із таблиці 17. найбільшу питому вагу сільськогосподарських угідь складає рілля - 28%, найменшу - багаторічні насадження - 0,5. В сільськогосподарському використанні задіяні 760,7362 га сільськогосподарських земель та 758,1652 га сільськогосподарських угідь, що складає 48% земель сільської ради, з них 28% становить рілля.
Сільськогосподарські угіддя на території Космацької сільської ради, які передані в оренду недержавним сільськогосподарським підприємствам, наводяться у таблиці 18, а їх структура в таблиці 19.
Сільськогосподарські угіддя у розрізі недержавних сільськогосподарських підприємств.
Таблиця 18.
Назва новостворених недержавних сільськогосподарських підприємств Кількість власників земельних часток (паїв) Загальна площа земель, га
ТоЗВ "Верховина" 1 45,3000
Фермерське господарство Гуменюка Я.М. 1 10,8000
Громадяни, що ведуть товарне сільськогосподарське виробництво 5 0,5086
Розподіл сільськогосподарських угідь за агроформуваннями
Угіддя Площа,
га в тому числі
ТоЗВ "Верховина" Фермерське господарство Гуменюка Я.М. Громадяни, що ведуть товарне сг виробництво
Сільськогосподарські угіддя, всього 758,1652 45,3000 10,8000 0,5086
в тому числі :
рілля 458,5286 45,3000
10,8000 -
багаторічні насадж. 12,2000
- - -
сіножаття 61,7786
- - -
пасовища 191,0490
- - -
Таблиця 19.
Як бачимо із таблиці 19. найбільше сільськогосподарських угідь на території Космацької сільської ради використовує ТоЗВ "Верховина", що вирощують сільськогосподарські культури.
Але наявність кількості земель, ще не дає характеристику їх ефективного використання. Для обґрунтування ефективного використання земель необхідно застосовувати дані земельного кадастру, який передбачає обґрунтування заходів щодо трансформації малопродуктивних угідь для залучення їх в інтенсивний обіг та науково обґрунтоване розміщення посівів сільськогосподарських культур шляхом організації системи сівозмін.
Організація системи сівозмін являється однією з найбільш важливих складових частин землеустрою, головна задача якої полягає в створенні територіальних умов для підвищення культури землеробства, відтворення і підвищення родючості ґрунтів, більш раціонального використання землі, техніки і робочої сили. Кінцева ціль організації системи сівозмін є забезпечення більш ефективнішого використання землі, більш раціональнішого проведення виробничих процесів, підвищення родючості ґрунту.
Підвищення ефективності використання землі в системі сівозмін досягнуто в проекті за рахунок більш раціонального, господарсько-направленого, науково обґрунтованого введення системи сівозмін та розміщення посівів сільськогосподарських культур на землях найпридатніших для їх використання.
Для підвищення родючості ґрунтів важливу роль має науково обґрунтована організація системи сівозмін, так як на екологічно-однотипних землях забезпечується найбільш висока ефективність

 
 

Цікаве

Загрузка...