WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Земельний кадастр і аналіз проекту використання земель Космацької сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

Земельний кадастр і аналіз проекту використання земель Космацької сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

були прийматися не радами, а Фондом державного майна України, його регіональними відділеннями і представництвами за участю Державного комітету України з земельних ресурсів, його органів на місцях.
Логіка розвитку земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва привела до зміни характеру приватизації сільськогосподарських земель. До 1997 р.приватизація здійснювалася шляхом передачі земель державної власності у колективну власність сільськогосподарських підприємств, а також у приватну власність громадян. Але після прийняття Указу Президента України від 3 грудня 1999 року "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектору України" проголошено курс на реструктуризацію колективних сільськогосподарських підприємств у господарські формування ринкового типу, що здійснюють свою діяльність на основі приватної власності. Відбулася передача розпайованих сільськогосподарських угідь із колективної власності сільськогосподарських підприємств у приватну власність їх членів.
Проведення реструктуризації сільгосппідприємств потребує внесення істотних змін у напрямі та змісті діяльності держави щодо забезпечення земельної реформи. На перший план постали питання створення такого механізму земельної реформи, який стимулював би перетворення колективних сільськогосподарських підприємств у господарські формування ринкового типу, що здійснюють свою діяльність на основі приватної власності на землю і майно.
За десять років реформування земельного ладу в Україні виконано значний обсяг робіт, однак кінцевої мети реформи - забезпечення економічно ефективного та екологічно безпечного землекористування ще не досягнуто. Держава втратила монополію на землю. В результаті перерозподілу земель у державній власності залишилось 48,2% загальної площі земель країни.
Здійснено паювання 29,5 млн. га земель колективної власності в 10967 господарствах. Власниками права на земельну частку (пай) стали 6,4млн. Середній розмір паю складає 4,0 га. Отримали земельні ділянки у розмірі паю в натурі 102,6 тис. громадян. Створено резервний фонд земель на площі 3 млн. 58 тис. га. За роки земельної реформи приватизували свої земельні ділянки 10,6 млн. громадян на площі 3 млн. 174 тис. га. 35,5 тис. фермерських господарств використовують 1 млн. 117 тис. га сільськогосподарських угідь. Досить швидко розвинулось особисте підсобне землекористування, садівництво, городництво, що дало забезпечити виробництво на їх базі близько 2/3 обсягу сільськогосподарської продукції країни. Завдяки приватному сільськогосподарському сектору продовольчий ринок країни наповнений значною мірою вітчизняною продукцією.
Згідно з Указом Президента від 3 грудня 1999 року впродовж кількох місяців було реформовано колективні сільськогосподарські підприємства і на їх базі створено понад 14 тисяч агроформувань ринкового типу, а 72 тисячам селян уже видано державні акти на право приватної власності на землю. Збулася споконвічна мрія українських хліборобів - бути реальними господарями на власній землі. Майже на дві тисячі зросла кількість фермерських господарств (порівняно з минулим роком) та вдвічі збільшилась частка землі, яку сьогодні вони використовують. Фермерські угіддя займають 4,7 відсотка загальної площі сільськогосподарських угідь країни.
За період виконання Указу Президента від 3 грудня 1999 року частка господарських товариств у структурі аграрних підприємств збільшилася з 14 до 47 відсотків, приватних підприємств - з 4 до 20 відсотків. Близько чверті господарств є сільськогосподарськими кооперативами.
Нові агроструктури, сформовані на умовах оренди, використовують нині 21,4 млн. гектарів землі, а це 5,3 млн. паїв. Близько 500 цих підприємств зобов'язалися сплачувати за оренду понад 2 відсотки від встановленої вартості земельних часток. 1317 орендарів платитимуть від 1 до 2 відсотків. 10562 агроструктури - 1 відсоток і 687 підприємств - трохи менше одного відсотка. Внаслідок цього, орендодавці одержать 1,5 млрд. грн. (у тому числі пенсіонери - 760 млн. грн.) орендної плати. Середня вартість орендної плати за один пай становить 280 грн.
Але, незважаючи на ряд досягнень, земельна реформа не привела до рішучого й ефективного оновлення сільськогосподарського виробництва, пожвавлення інвестиційних процесів в інших галузях виробництва, не створила умов раціонального і ефективного використання земель, підвищення добробуту населення. Це викликає необхідність комплексного цілеспрямованого вирішення проблеми реформування земельних відносин на ринкових засадах у тісному спорідненні з реформуванням економічного ладу країни в цілому.
На території Космацької ради були проведені всі основні роботи, які були в завданні земельної реформи, однак як і земельній реформі по всій Україні завдання земельної реформи не привело до рішучого й ефективного оновлення сільськогосподарського виробництва та інші проблеми.
4.1.1.Формування території, встановлення меж сільської ради і населеного пункту.
В 1992 році Івано-Франківським філіалом інституту землеустрою УААН розроблений проект встановлення меж сільських населених пунктів Космацької сільської ради. Відповідно до цього проекту до земель населених пунктів були віднесені площі, встановлені виходячи із розміру земельних ділянок землевласників і землекористувачів, відносилися:
- зони житлової забудови з ділянками для ведення особистого підсобного господарства;
- територій загального користування з громадськими будівлями, зеленими насадженнями, водоймищами, громадськими площами, вулицями, проїздами;
- ділянки для розміщення об'єктів комунального призначення (водозаборів, очисних споруд тощо);
- в окремих випадках виробничої зони, де розміщені тваринницькі приміщення з комплексом будівель по їх експлуатації, машинно-тракторні двори, комунально-побутовий сектор, складські приміщення та інші;
- земель, що надані в установленому порядку організаціям, підприємствам, установам;
- рекреаційні зони, що безпосередньо примикають до населеного пункту;
- санітарно-захисні зони, що забезпечують необхідні санітарно-гігієнічні, зооветеринарні протипожежні та інші розриви між жилою і виробничими зонами;
- наявні в межах жилих, виробничих та санітарно-захисних зон сільськогосподарські угіддя незалежно від того кому вони належать;
- ділянки надані для розширення особистого підсобного господарства без розміщення житлового будівництва, випасу худоби, якщо вони безпосередньо примикають до населеного пункту;
- резервні території необхідні для розширення забудови сільських населених пунктів у відповідності з перспективою їх розвитку і архітектурно-планіровочної структури населеного пункту.
В результаті встановлення меж населених пунктів визначена загальна площа : с. Космач 1720,4 га, дані за 1994 рік..
Відповідно до розробленої Івано-Франківським філіалом інституту землеустрою УААН проектної документації загальна площа Космацької сільської ради становить

 
 

Цікаве

Загрузка...