WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Земельний кадастр і аналіз проекту використання земель Космацької сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

Земельний кадастр і аналіз проекту використання земель Космацької сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

земель, і соціального захисту громадян.
Однак через відсутність належної координації контролю з боку державних органів, несвоєчасне вирішення ряду організаційних і правових питань реформування земельнихвідносин, реалізація земельних реформ стримується, її темпи залишаються незадовільними, а також відсутні роботи, які б дозволили встановити рівень використання земель на перспективу.
Основним і найскладнішим завданням земельної реформи є реалізація переходу функціонуючої системи землекористувань різних форм господарювання та землекористування на території сільської ради.
Основним змістом земельної реформи є вирішення таких питань:
- виділення фонду земель ОПГ;
- визначення земель громади села - сільськогосподарських угідь громадського користування;
- формування землеволодіння селянських (фермерських) господарств;
- формування мережі основних шляхів на території сільської ради з врахуванням нової організації території.
Вирішуючи ці питання необхідно врахувати основні положення формування здорового і продуктивного агроландшафту. Одним із основних елементів виконання цього завдання є розробка складових частин раціональної системи використання земель, в структурі угідь, доцільний виробничий напрямок господарств, структура рослинництва.
На сучасному етапі ведення державного земельного кадастру створюється система автоматизованого ведення земельного кадастру. Розроблена і постійно вдосконалюється система обліку земель (програмний комплекс "Земля"), закладено основу для створення нумерації земельних ділянок на основі класифікатора об'єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ), що забезпечує присвоєння унікального номера кожній земельній ділянці, яка знаходиться на території України, завершуються роботи по проведенні грошової оцінки земель населених пунктів і ін. Всі ці заходи дадуть змогу створити ринок земель, забезпечать можливість ведення земельного кадастру в ринкових умовах.
?
2. Характеристика об'єкту проектування
Космацька сільська рада розміщена в південно-західній частині Богородчанського району Івано-Франківської області. Космацьке землекористування складається з масивів, що мають дещо витягнуту форму з півночі на південь. На території сільської ради розміщене село Космач, що розміщене на віддалі 18 кілометрів від районного центру селища Богородчани і 33 кілометрів від залізничної станції міста Надвірна. В селі нараховується 415 дворів і проживає 1425 чоловік. Загальна площа сільської ради 1600 га. Село забудоване вздовж річки, що тече від заходу на схід. Випливає річка із двох джерел понад селом, з-під гори, що її називають Зруби або Малий Верх. Два інші верхи цієї гори Кітван і Клива. З гори можна побачити інші села: на заході село Луква або Прислуп, на південний схід Букрівку, на півдні села Яблуницю, Кривець і Кричку, а дальше село Пороги, на півночі село Росільна.
Перша письмова згадка про село є джерелах за 1785 - 1788 рр. В лютому 1915 року на території Космача стався бій між російськими та австро-угорськими військами. У 20 - 30-х роках через важке матеріальне становище з села емігрувало понад 30 осіб. В липні 1943 року через село проходили частини партизанського з'єднання під проводом С.А.Ковпака. Всі гори були вкриті смерековими та буковими лісами, оточені викопаним окопом і належали до "скарбу" тобто до держави. Сільська вулиця починалася під самим лісом на заході і йшла на схід, рівно бережно з річкою і закінчувалася при гостинці, що його звали Греблі, який ішов з півночі села Розсільної, перетинав кінець села Космача і переходив на півдні до Заріча - Солотвини. Річка перетинала гостинець і текла далі в луги і там закінчувалося село. Доми були побудовані по обох боках сільської річки й вулиці, - так що воду з річки носили до хат із однієї, і другої сторони. Криниць майже не було. Церква Св. Дмитрія була збудована в 1879 році, але перед тим була церква Заслання Св. Духа, але вона згоріла в 1860 році. Першу побудували в Космачі в 1904 році.
На території села Космача розташовано бригаду допоміжного господарства Солотвинського лісокомбінату. В селі також виявлено родовища газу. В Космачі працюють дев'ятирічна школа, бібліотека, будинок культури. Відкрито кімнату - музей бойової слави. Через територію села Космач. Проходять шосейні дороги районного і обласного значення, розміщені лінії електропередач, зв'язку, газопроводу і нафтопроводу. Інженерна інфраструктура в селі не впливає на проведення механізованих робіт. В Космачі є можливість встановлення підйомників. Це дасть поштовх для створення взаємо зв'язаної туристичної інфраструктури району в гірській місцевості. Адже однією із найбільших перспектив району являється гірськолижний туризм. Село Космач має статус гірського села. Тому збільшення туристів дасть можливість сільським ґаздам додаткового заробітку, а в подальшому - основного. Це призведе в свою чергу до подальшого розвитку села, для якого необхідно буде обов'язкове створення нових туристичних, культурних та інших об'єктів. В Космачі підготовлено до введення у експлуатацію адмінбудинки. Село Космач знаходиться в сприятливих природних умовах і відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Житловий фонд населеного пункту знаходиться в задовільному стані. В цілому благоустрій знаходиться на середньому рівні, господарські двори розміщенні в межах населеного пункту в безпосередній близькості до житлової зони. Заказників і заповідників, охоронних територій в межах місцевості немає.
2.1.Природно - кліматичні умови (рельєф, клімат, грунти, рослинний покрив).
Територія Космацької сільської ради відноситься до гірського агро-кліматичного району, головними кліматичними особливостями, якого слід вважати температурний режим і опади. Клімат помірно-континентальний, вологий. Самими теплими місяцями року є липень і серпень. За температурними показниками цю територію можна назвати помірно теплою. Середньорічна температура повітря становить 4о - 5о. Періоди з середніми добовими температурами вище нуля настають в другій декаді березня і закінчуються в кінці листопада (240 - 255 днів). Середня тривалість без морозного періоду 176 днів, а вегетаційного - 180 днів, весняні приморозки припиняються в першій декаді травня, а починаються в третій декаді жовтня. В середньому тут випадає за рік 760 - 1060 мм атмосферних опадів, при чому на теплій період випадає близько 460 - 600 мм, що становить 60% від річної кількості. Тому в літку дощі випадають часто, у вигляді злив, а також мають затяжний характер. На протязі зими сніговий покрив не стійкий.
Кліматичні умови району в цілому сприятливі для вирощування наступних сільськогосподарських культур: льону, зернових культур. Однак малосніжна зима з частими відлигами приводить до вимерзання та випрівання озимих зернових і багаторічних бобових трав, а зливні дощі влітку сприяють ерозії ґрунтів на схилах та вимоканню рослин на рівнинних ділянках, а також для

 
 

Цікаве

Загрузка...