WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Боротьба з втратами газу - Реферат

Боротьба з втратами газу - Реферат

КІП.
В складі технічної документації повинні находитись паспорти обладнання , якими обладнаний агрегат .
6. Організації і підприємства повинні мати і зберігати в справності креслення вентиляційної системи и газоходів споруди , в якій встановлені прилади і агрегати , використовуючі газ , а також , при наявності котельної установки , креслення димової труби .
Наявність вказаної вище документації постійно зберігається в порядку, це дозволяє швидко орієнтуватись при необхідності знайти місце пошкодження , локалізувати втрату , полагодити її.
Персонал , який має доступ до технічної документації , повинен бути навчений всім особливостям даного господарства , він повинен оперативно знаходити місця можливої втрати газу.
7. Під час виконання газонебезпечних робіт робітники і керівник роботи повинні мати шланговий протигаз , спеціальний пояс з причепленими до нього ременями і канатом , освітлювальними засобами в вибухобезпечному виконанні.
8. При роботі в загазованій зоні повинен використовуватись інструмент який виключає іскроутворення .
9. Категорично забороняється шукати втрати газу в приміщеннях любого призначення і об'єму , а також в камерах , тунелях , каналах, перекритих або пісних приміщеннях , траншеях за допомогою вогню .
Потреба в пошуку місця втрати газу виникає тоді коли подається відповідне повідомлення .
В заявці зазвичай повідомляється , що в такому - то місці відчувається запах газу , відбулось загорання , вибух , пожежа , отруєння, можливо зв'язані з втратою газу.
Важливо , щоб все населення включаючи дітей шкільного віку , було знайоме з характерним запахом газу , з наслідками ,які можуть трапитись в випадку якщо не буде звернена увага на характерний запах, і вчасно не буде повідомлено відповідні служби . Працівники експлуатаційних служб газового господарства повинні з особливою увагою відноситись до кожного поступаючого повідомлення про знаходження запаху газу.
Кожне повідомлення повинно провірятись на місці , Аварійна бригада повинна прибувати на місце можливої втрати газу через 10-15 хв. Після отримання виклику .
Пристосування ,інструмент і механізми , які застосовують для виявлення місць втрат газу
Арсенал різноманітних пристроїв , приладів, інструментів , механізмів і транспортних засобів застосування відповідних підрозділів служб, яким доручений контроль , спостереження і підтримка в безаварійному стані газопроводів і споруд , досить великий і різноманітний.
Не всюди, звичайно , повний перелік спорядження . Все залежить від масштабу газового господарства міста , підприємства , цеху і т.д.
Багато з переліку робіт , які треба виконувати для знаходження і ліквідації втрати газу , можна виконати і без використання спеціальних інструментів і механізмів , Але виконання робіт вручну звичайно сповільнює пошук і ліквідацію витоку газу, а відповідно збільшує степінь небезпеки , викликаної витоком газу . Тому кожна газова служба , незалежно від об'єму газового господарства , повинна бути забезпечена всім необхідним для швидкого пошуку місця витоку газу . Інструменти, прилади , механізми застосовуються при аварійних і профілактичних, попереджувального характеру роботах , різноманітні інвентарні прилади мають мати в основному універсальний характер, тобто бути придатними для виконання робіт як на підземних так і на надземних газопроводах . Порядок виконання робіт можна класифікувати наступним образом :
1) Підготовка роботи .
2) Пошук місця втрати газу.
3) Підготовка місця аварії і ліквідація витоку газу.
4) Ліквідація витоку газу.
5) Завершення роботи.
Аварійні служби міського значення
На кожні 100 км. Газопроводів включаючи вводи в будівлі на газопроводах передбачається один робочий слюсар в зміну .
Якщо загальна протяжність газопроводів менше 200км. Кількість робітників в зміну не може бути менше 2 чоловік, виходячи з правил техніки безпеки . В цьому випадку один з них повинен мати кваліфікацію слюсаря , а другий ремонтного робітника . При наявності 2-3 робочих бригад на зміні назначається старший
На кожні 10 тисяч газифікованих квартир передбачається один слюсар . При виїзді на подолання важких аварій слюсар повинен мати помічника ( слюсаря нижчої кваліфікації , ремонтного робочого).
Транспортні засоби повинні передбачатись з розрахунку доставки аварійної бригади до найбільш віддаленої точки за час 15-20 хв. Після отримання заявки . на кожні 200-300 км. Газопроводів потрібен один автомобіль легкого типу.
Для подолання різного роду аварій передбачена спеціальна техніка : компресор самохідний з відбійними молотками , екскаватор типу Є-201 або Є-153 , зварочне обладнання в комплекті на спеціальному автомобілі (рис..2.)
рис.1. Зварочний фургон.
1-корбка розподілу обертового моменту ; 2-роздаточна коробка ; 3- генератор АСБ-300 ; 4-катушка з кабелем ; 5-балони з ацетиленом.
Досить важливими є профілактичні методи боротьби з втратами газу. Так як газопроводи проходять частіше всього під землею то вони піддаються корозії . Для боротьби з цим явищем використовують різноманітні ізоляції і обмотки . але для захисту від електричної корозії складають спеціальні програми захисту.
рис.3. Протекторний захист газопроводу від електричної корозії .
1- газопровід , 2- контактний вивід , 3-наповнювач , 4- протектор
Організований відвід блукаючих токів із анодної зони, в якій лежить газопровід , при допомозі ізольованого провідника назад в рейсовий вузол електричного транспорту за допомогою дренажного пристрою.(рис.3.)
рис.3. Дренажний захист від корозії блукаючім током.
1-газопровід, 2-опірник, 3-рубильник, 4-предохранітєль, 5- фідер,
6-шлапа, 7-рельса, 8-напрямок току при виключеному дренажі.
Список використаної літератури
1) Білодворський Ю. М. "Утечки газа их причины "- "Надра",-1973р. 250с.
2) Вныоенг М. "Пути борьбы с потерями нефти и газа "Научная быблиотека ", - 1971р. 400с.

 
 

Цікаве

Загрузка...