WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Боротьба з втратами газу - Реферат

Боротьба з втратами газу - Реферат

робітників , які користуються газовими приладами або відповіаючих за роботу агрегатів і установок .
Виникають наступні втрати
1) Кран газової плитки , який надає прохід газу до камфори , відкривається , камфора запалюється . Замість крана камфори яку планували відкрити , відкриваємо інший кран камфори яку не запалюють . Витікаючий не підпалений газ спалахує при з'єднанні з плаям що горить, відбувається спалах , а іноді вибух.
2) При включенні в роботу водонагрівника , не маючого блокування безпеки, кип'ятильника , відкривають кран і з великим запізненням підносять запалений сірник до горілки . Газ витікає і при піднесені сірника вибухає.
3) Таке явище але в більших розмірах виникає в тому випадку коли котли або печі не провентильовані . Газ займає вільний простір а сірник підноситься значно пізніше.
Неминучі втрати
Неминучі втрати газу не призводять до яких-небудь наслідків крім розтрати газу.
Час від часу імпульсні лінії , які з'єднують прилади вимірювання , регулювання і управління , потребують продувки , Особливо часто мають продуватись лінії які з'єднують манометри з газопроводами .
Враховуючи до уваги те , що вказані лінії мають невеликий діаметр і довжину , кількість газу , використаного на продувку окремо кожної лінії , невелика . В загальному ж по господарству або підприємству такі продувки складають величину яка потребує підрахунку.
Неминучою є і втрата газу який використовують для продувки конденсатозбірників середнього або високого тиску, а також під час відкачки конденсатозбірників низького тиску.
Кількість витікаючого в цих випадках в атмосферу газу в кожному окремому випадку складає приблизно від 1до 10 куб. м.
До числа неминучих втрат газу варто віднести також слідуючи втрати :
А) Вільний вихід чистого газу під час закінчення продувки газопроводів, ввід , внутрішніх сіток при вводі їх в експлуатацію або після консервації або ремонту.
В) Вільний вихід газу в атмосферу під час продуву газопроводів або вводів для видалення з них водяних пробок або засорів.
Правила і засоби знаходження і подолання втрат газу
За багато десятиліть експлуатації міських систем газопостачання утворились певні способі знаходження і подолання втрат газу з газопроводів різного призначення , внутрішньо домових , внутрішньо цехових , газових приладів і газового обладнання
Деякі з практичних прийомів ввійшли в правила, утверджені для оперування ними в якості головних
Правила дають інструкції , які стосуються головним чином техніки безпеки при веденні експлуатаційних, ремонтних і частково монтажних робіт , і не можуть бути інструкцією для їх
виготовлення.
Правила Загального характеру
1. Інженерно - технічні працівники , зайняті на будівництві , експлуатації , ремонті газопроводів , агрегатів і приладів , використовуючи газ , повинні мати посвідчення про складання екзамену на знання правил безпеки в об'ємі виконуючих ними робіт.
Повторна пробірка знань проводиться не рідше ніж один раз на три роки.
Робітники допускаються до роботи тільки після їх навчання і складання екзаменів комісії , яку назначає керівництво компанії , і отримання спеціального посвідчення .
Незалежно від складання екзамену робітники при виконанні певної роботи повинні отримати безпосередньо на робочому місці інструктаж по техніці безпеки від інженерно - технічного працівника, відповідаючого за виконання роботи.
Повторна пробірка знання правил безпеки працівниками проводиться щорічно. Перед пробіркою , адміністрація зобов'язана організувати підготовку працівників для повторення правил безпеки.
Як інженерно - технічні працівники, так і робітники при переході в іншу організацію або підприємство , незалежно від того , що вони на новому місці будуть виконувати стару роботу , вони повинні пройти повторне навчання і здати екзамени по правилам техніки безпеки .
2. На кожний газопровід і ввід організація газового господарства або підприємство повинні мати паспорт, в якому адміністрація відмічає стан газо проводу , і перелік ремонтних і аварійних робіт.
До паспорту повинна додаватись технічна документація : план і профіль укладання газопроводу або вводу, схема з вказаними відстанями між спайками труб .
В технічній документації сучасно відбиваються всі зміни і доповнення, які можуть відбутись на трасі газопроводу або вводу: поява нових споруд , пересікання або паралельна прокладка інших підземних споруд ( каналізації , теплотраси , водопроводу ). Наявність в складі технічної документації профілю завжди приносить користь , але не обов'язково в тому випадку , коли він не входив в об'єм газопроводу або вводу. В останньому випадку слід вказати на плані глибину залягання .
3. У організацій і підприємств , управляючих експлуатацією газового обладнання житлових споруд , повинна бути в наявності документація , до складу якої входять : план і детальна аксонометрична схема розташування всіх розвідних газопроводів в середині будівлі , з вказаними на ній місцями приєднання до них інших газопроводів , які проводять газ до приладів або агрегатів , місць розташування вимикачів і т.п. При повній або частковій реконструкцій мережі або її участків , при перестановці приладів або агрегатів , в плані повинні відмічатись відповідні зміни.
4. План і схема пункту підрахунку газу повинні бути відмічені на відповідному плані , на якому вказані типи встановленого обладнання . До вказаної документації прилягають і зберігаються паспорта і обладнання : регулятори , захисні клапани , лічильники - розхідоміри , контрольно - вимірювальні прилади.
В випадку заміни обладнання , паспорти на нього відповідно замінюються , причому робиться відмітка про причини заміни і термін служби заміненого обладнання .
5. Поряд зі схемою газового обладнання агрегатів і установок , використовуючих газ , до технічної документації прилягають і повинні зберігатись креслення головних з'єднань : апарати газо горілих установок , обладнання приладами безпеки , регулювання ,

 
 

Цікаве

Загрузка...