WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Боротьба з втратами газу - Реферат

Боротьба з втратами газу - Реферат


РЕФЕРАТ
З курсу введення в спеціальність
Тема : Боротьба з втратами газу
АНОТАЦІЯ
Для експлуатаційної оцінки стану газового господарства необхідно знати джерела виникнення і причини втрат газу .
Не менш важливим є те , як добиватись усунення втрат газу в умовах діючих газопроводів і газового обладнання , і як врахувати втрати викликані різними факторами при підрахунку дійсного споживання газу споживачами .
ANOTETION
For exploitation valuing state gas mastery we must find spring the rise lose of the gas.
Very important part of gas mastery, it's remove lose of the gas in conditions works pipeline and gas equipment , and how find lose cold different factors for count up real used gas consumers.
Зміст
1) Вступ. ………………………………………………………………….5 .
2) Найхарактерніші місця втрат газу . ……………………………….5-7.
3) Правила і способи знаходження і подолання втрат газу. .............7-11.
4) Пристосування , інструменти і механізми , які застосовують для виявлення місць втрат газу. ..............................................................11-13
На практиці поняття " Втрати газу " має двоякий смисл . По- перше , це втрати з газопроводів і різноманітних споруд на них і по- друге , це умовна втрата , під якою розуміємо кількість газу , Не проданого споживачам.
Якщо боротьба з істинними втратами газу важлива для підтримки в робочому стані всіх газових комунікацій і установок , забезпечення безпеки населення і виробничого персоналу , та покращення обміну газу в кінцевому результаті допомагає підтримувати газове господарство на високому технічному рівні експлуатації .
Статистика свідчить , що 31% втрат газу з числа пошкоджених , механічно або корозією або в наслідок неякісної збірки конденсатозбірників і гідро - затворів припадає на стояки , 3% на з'єднувальні муфти і 10% припадає на втрати з-під погано завернутої глухої пробки в кран конденсатозбірників середнього або високого тиску.
Таблиця 1.
Місця втрат газу
Відсоток від сере-
дньорічної к-сті
всіх зареєстрова-
них втрат
1) З'єднання чавунних труб
2) Засуви і крани
3) Механічні пошкодження вводів конденсатозбірників
4) манометричні вводи , гідро затворів
5) 5) Механічні пошкодження на газопроводах
6) Корозійні отвори
7) Розриви сходжень сталевих труб
8) Газопроводи пошкоджені при будівництві
інших споруд
9) Трійники , муфти , сиділки з чавуну чи сталі
для приєднання сталевих труб до чавунних або
неметалічних
10) Місця переломів чавунних труб
11) Закупорки газопроводів або вводів аварійного
характеру
6) 7)
25%
15.2%
14.1%
10.3%
10%
7.1%
6.45%
2.9%
0.6%
0.35%
5%
Як бачимо з таблиці 1 , 25% всієї кількості втрат газу приходиться на втрати з з'єднань чавунних труб , і 0.6% на різноманітні конструкції з'єднання сталевих газопроводів з неметалічними або не сталевими .
Звичайно таке положення не може бути характерним для газового господарства , не маючого чавунних труб . Наслідком цього є посилена робота заміни чавунних газопроводів на сталеві.
Також значними э втрати при будівництві або ремонті певних споруд через які проходять газопроводи . Так наприклад досить небезпечними є недогляди експлуатаційного персоналу під час дорожніх робіт на проїздах де знаходяться ковери підземних установок на газопроводах.
Непоодинокі випадки ,коли асфальтом покривається кришка ківера і втрамбовується дорожнім катком . який в свою чергу пошкоджує арматуру під ківером . Як наслідок виникає втрата газу яка довгий час не замічається , і витікаючий газ шукає шлях для виходу потрапляючи в сусідні споруди . Наслідки такого проникнення неважко передбачити .
Існують і другі випадки втрат газу. Так, наприклад , слідкуючи за діями експлуатаційників , діти відкривають слабо закручені крани або пробки і підпалюють газ . пожежу , яка виникає в наслідок цього на арматурі конденсатозабірника середнього тиску важко погасити без зниження тиску в газопроводі.
Іноді такого роду загоряння виникають і без запалювання. Витікаючий газ загоряється від іскор , які вилітають з вихлопних труб автомобілів.
На кінець аварій з втратою газ які часто супроводжуються пожежами виникають при невмілому , а іноді зловмисному ( без повідомлення експлуатаційної організації) приєднанню до крана конденсатозбірника , шланга або тимчасового газопроводу для відбору газу при розігріванні мерзлих ґрунтів , бітуму і т.д. представниками будівельних організацій.
Для подолання таких і деяких інших незначних аварій використовують спеціальні заглушки або пробки (рис.1.)
рис.1. Пробки
Втрати з засувів і кранів
Кількість втрат газу в наслідок той чи іншої несправності або поломки , засувів і крані в ряду різних по характеру втрат стоїть на першому місці (табл.. 1.) після з'єднання труб.
Особливо небезпечними являються втрати з кранів , розташованих не назовні а під захисними пристосуваннями в землі.
Потенційно слабкими місцями , втрати з яких слід очікувати в першу чергу е сальник або прокладки в засувах. Дальше втрати можна очікувати з під пробки крана або з різьбового з'єднання крана з трубопроводом . Надзвичайно небезпечними є втрати газу при розриві засувів ( Відрив фланца або шейки).З тріщин в корпусах засувів виділяється надзвичайно велика кількість газу , що навіть якщо засув розташований в колодязі , газ може проникнути по вводу або по іншим поряд розташованим комунікаціям , і на кінець по неоднорідному ґрунту на відстань до 50-70 м в будинки або деякі підземні споруди.
Втрати газу в основному поділяють на дві категорії , випадкові і неминучі .
Випадкові втрати газу
Випадкові втрати газу не менш небезпечні , ніж ті що трапились в наслідок якоїсь несправності приладу або трубопроводу.
В основному випадкові втрати виникають в наслідок необережності чи неуважності , недбалості

 
 

Цікаве

Загрузка...