WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Рідний край Україна - Реферат

Рідний край Україна - Реферат

загальнодержавне значення. Загальна площа всіх природно-заповідних територій понад 7 696 га.
Законодавством України природно-заповідний фонд охороняється як національне надбання. На заповідних територіях забороняється проводити рубку дерев, будівництво, знищення рослин, гнізд птахів. Особи, винні в порушенні природоохоронного законодавства, притягаються до відповідальності.
Заказники. Серед них озеро Вербне, Дачне та Межигірське урочища, "Біла діброва", "Березовий гай" та "Рибне" місцевого значення. Заказник "Лісники" має загальнодержавне значення. Це лісовий масив із переважанням сосни, дуба, клена, ясена та лучною рослинністю. Значну площу тут займають вільхові болота. Є мальовниче озеро з очеретяними заростями. В заказнику зустрічаються рослини і тварини, які занесені до Червоної книги України: вовчі ягоди пахучі, ковила дніпровська, сон чорніючий, цибуля ведмежа, сальвінія плаваюча,; пальчатокорінник, зозулинець болотний, любка дволиста, гніздівка звичайна, зозулині сльози, є поселення бобрів та орланів-білохвостів. Часто зустрічаються козуля європейська та свиня дика.
Пам'ятки природи. Не менш цінними є пам'ятки природи. В нашому місті до них належать Романівське болото, Золотоворітський сквер, бульвар ім. Т. Шевченка та окремі вікові дерева. Романівське болото розташоване в долині струмка Любка (права притока річки Ірпінь). Болото унікальне тим, що тут росте береза низька та пальчатокорінник, занесені до Червоної книги України. Крім поширених різних видів осок та очерету, тут зустрічаються синюха голуба - цінна лікарська рослина, журавлина болотна, вовче тіло - і рідкісні для Полісся види. Є поселення бобрів. Золотоворітський сквер, що у Старокиївському районі, є своєрідним комплексом у центрі міста. Тут ростуть старі гіркокаштани, в'язи, ясени плакучої форми, магнолії. На вул. Володимирській росте унікальна 500-літня липа, вул.КитаївськІй -багатовіковий каштан, вул. Суворова - 200-літній дуб. Дерева-довгожителі є й на інших вулицях міста, вони складають унікальний зелений фонд, мають історичну цінність і охороняються державою). У зв'язкуіз складною екологічною ситуацією в Києві і нестачею через економічні негаразди коштів на технічні заходи охорони довкілля різко зростає значення природних захисників - лісів, озеленених площ, водойм. Тому так важливо зберігати рослинність міста, не допускати зменшення озеленених площ.
Немало екологічних проблем у нашій місцевості. Ми повинні зробити все можливе для їх вирішення. Бережімо природу рідного краю, яка так щедро поділилась з нами своєю красою та багатствами!
VIII. ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЛЮДИНИ
Вам уже відомо, як століттями копіткою працею багатьох поколінь людей створювалося все, що нас тепер оточує. Забудовувались вулиці, прокладались шляхи, випускалась продукція, вирощувались необхідні рослини і розводились тварини, створювались духовні цінності. Все це - господарська діяльність людей. Господарство нашого міста включає промисловість, потужний будівельний комплекс, розвинуте комунальне господарство, транспорт, сучасний зв'язок, освіту, науку, культуру і спорт, охорону здоров'я і торгівлю.
Промисловість. Сукупність підприємств (шахт, фабрик, заводів, комбінатів), де добуваються корисні копалини і виготовляється різноманітна продукція (верстати, машини, меблі, одяг, продукти харчування тощо), називають промисловістю.
Київ - один з найбільших промислових центрів України. Провідне місце в його господарстві займає машинобудування: виготовлення приладів і верстатів-автоматів, телевізорів і електронно-обчислювальної техніки, літаків, морських суден, екскаваторів і мотоциклів, фотоапаратів (фотоапаратом "Київ" перший у світі космонавт Юрій Гагарін зробив найперші знімки Землі із космосу). Широко відомі такі виробничі об'єднання, як "Арсенал", "Більшовик", "Електронмаш", "Ленінська кузня", Авіаційне об'єднання ім. О. Антонова, заводи "Точелектроприлад", "Транссигнал", Дарницький вагоноремонтний та ін.
Ще декілька років назад машинобудування визначалось високим рівнем розвитку, сьогодні через кризову ситуацію в господарстві країни значно зменшилось виробництво багатьох видів продукції.
На хімічних підприємствах "Хімволокно", "Укрлакофарби", "Дарниця", "Київгума" та інших виготовляють штучні волокна, нитки, лаки, фарби, миючі засоби, ліки, синтетичні вітаміни тощо. Київський завод "Вулкан" виготовляє взуттєву гуму, штучну шкіру та іншу продукцію. Продукція заводу "Радикал"- сода, засоби захисту рослин.
У легкій промисловості працюють "Дарницький шовковий комбінат", трикотажні об'єднання "Киянка", "Роза", швейні - "Україна" і "Каштан", взуттєве - "Київ" та інші, які виготовляють тканини, взуття, шиють одяг.
У Києві розвинена харчова промисловість. Працюють хлібозаводи, макаронні фабрики. Молокозаводи виготовляють більше 70 видів молочної продукції. Київський м'ясокомбінат випускає м'ясні та ковбасні вироби, консерви, харчові жири. Відомою в Україні є кондитерська фабрика ім. Карла Маркса, яка була заснована ще в минулому столітті. В її асортименті більш як 350 найменувань кондитерських виробів, серед яких широко відомі торти "Київський", "Золоті ворота", цукерки "Вечірній Київ".
Потужна поліграфічна промисловість друкує газети, журнали, книжки. Електроенергія, яка потрібна промисловості і населенню, виробляється на Київських ГЕС, ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 (теплоелектроцентралях).
У період економічної кризи, яку зараз переживає наша держава, промислове виробництва скоротилось мало не вдвічі.
Сільське господарство має два основні напрямки: рослинництво і тваринництво, які забезпечують населення продуктами харчування, а промисловість - сировиною (шкіри, льон тощо). На полях за межами міста вирощують пшеницю, жито, овес, кукурудзу, гречку, картоплю, льон, цукрові буряки, овочі. Поширене садівництво. Розвинуте молочне і м'ясне тваринництво (розводять велику рогату худобу, свиней, курей, качок). У ставках розводять рибу.
Хто ж годує киян? Молочні вироби надходять з Бородянського, Яготинського, Кагарлицького молокозаводів. М'ясну продукцію забезпечують Київська, Житомирська, Кіровоградська та Полтавська області. Цукор виготовляється на 14 цукрових заводах Київщини. Зерно для виготовлення борошна поступає на "Київмлин" з Кіровоградської, Сумської, Миколаївської та Одеської областей. Овочами киян забезпечує Київська область. Наприклад, у господарстві "Рубежівське" та селищі Бортничі вирощують для киян полуниці, сливи, яблука, овочі, виробляють овочеві консерви і фруктові соки. Фрукти, окрім того, завозяться з Одеської, Херсонської областей та Криму.

 
 

Цікаве

Загрузка...