WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Фізико-географічна характеристика Івано-Франківської області - Курсова робота

Фізико-географічна характеристика Івано-Франківської області - Курсова робота


Курсова робота з фізичної географії
Фізико-географічна характеристика Івано-Франківської області.
ЗМІСТ
Вступ
Розділ І
Фізико-географічна характеристика території дослідження.
1.1. Географічне положення
1.2. Геологічна будова
1.3. Геоморфологія
1.4. Водні ресурси
1.5. Грунти
1.6. Клімат
1.7. Рослинний світ
1.8. Тваринний світ
Висновки
Література
?
ВСТУП
Україну часто називають квітучим краєм. Це - земля, де знання, досвід людей і їх любов до природи можуть творити чудеса, тому дбайливе ставлення до природи мусить бути невід'ємною рисою характеру кожної молодої людини.
Невід'ємною частиною природи е птахи. Птахи - одні із найцікавіших створінь природи, які здавна приваблюють людину своїм умінням літати, поведінкою, барвами оперення, винятковим розмаїттям. Це - скарб, який природа дарує людству, це - наша спадщина, наші обереги і нести відповідальність за долю птахів. У лісі, на луках, у полі, в парку, саду, біля житла - скрізь вони привертають нашу увагу. Ми спостерігаємо, як одні з них у пошуках їжі стрибають по землі, інші - обстежують гілки й стовбури дерев. Ми милуємося їх польотом, формою тіла, красою оперення, дивуємося з їхньої поведінки. Не можемо уявити собі лісу без співу птахів, нас зачаровує пісня солов'я, жайворонка, навіть тихеньке тенькання якоїсь непомітної серед рослинних хащів пташки радує нас, створює добрий настрій.
Птахи - окраса природи. А яку велику користь приносять невтомні крилаті захисники полів, лісів, лук, садів! Хижі птахи живляться гризунами, які завдають на полях шкоди, зерноїдні-насінням бур'янів. Особливо корисні комахоїдні птахи, які поїдають дуже багато комах-шкідників. Серед птахів є мисливсько-промислові - людина використовує їх м'ясо, пір'я, пух. Деяких птахів людина приручила й одомашнила. За багато років завдяки штучному добору створено чимало порід свійських курей. Так, лише в СНГ їх налічується близько п'ятнадцяти. Усі вони походять від птахів одного виду - банківської курки, або курки джунглів, що й тепер водиться в лісах Індії, Бірми, Малайського архіпелагу.
Птахи становлять велику й. різноманітну групу тварин. Вони поширені скрізь, де для них є їжа, сприятливі для життя умови. На земній кулі налічується 9400 видів птахів і 1000 з них перебуває зараз під загрозою. Ця цифра вказує і на загальне погіршення стану нашого довкілля. В Україні зареєстровано близько 400 видів птахів, 67 з них занесено до Червоної книги України "Тваринний світ". 17% птахів можуть зникнути на наших очах, як уже практично зникли: орел степовий, дрохва, хохітва. Наприклад, до Червоної книги України занесено дятла великого строкатого, лелеку чорного, яструба, канадка сокола, зозулю, балабана, Філіна, дятла зеленого, сову вухату тощо. Отже, тепер людство усвідомлює, що екологічна проблема є надзвичайно важливою, бо небезпека загрожує існуванню цивілізації. Відновлення і збереження довкілля стало важливим завданням і розв'язати його можна, лише об'єднавши зусилля всіх країн світу.
Усіх птахів поділяють на 28 рядів. Найчисленнішим є ряд горобиних - (близько 4000 видів). За місцем оселення птахів поділяють на синантропних, або птахів культурного ландшафту, птахів лісу, лук, степу, берегових урвищ та ярів, птахів-водолюбів. Поділ на ці екологічні групи умовний, бо деякі птахи можуть оселятися в різних місцях. Наприклад, перепел гніздиться в степу і на луці, ОДУД - У будівлях і в лісі. Але більшість птахів дотримується певних рослинних угруповань, певного ланд-шафту.
Птахами цікавляться люди різних професій і різного віку. Вивченням же біології птахів займаються вчені-орнітологи. Вони спостерігають за ними в природних умовах, вивчають їх за допомогою різних приладів, зокрема радіопередатчиків і радіолокаторів, з допомогою кільцювання, ставлять різні експерименти в природі й лабораторіях.
Проте життя птахів вивчене ще недостатньо. Ученим, безумовно, можуть допомогти учні, юні натуралісти. Ознайомившись з фауною птахів своєї місцевості, можна перейти до дослідницької роботи: .вести спосте-реження, коли прилітають птахи того чи іншого виду, вивчати поведінку їх під час прильоту на місця гніздування, їхнє гніздове життя (час будування гнізда, початок відкладання яєць, час вилуплення пташенят, кількість прильотів батьків з їжею до гнізда), значення птахів у сільському й лісовому господарствах (за характером живлення), способи приваблювання й охорони птахів тощо.
Спершу слід ознайомитися з будовою птахів, пристосуваннями їх до польоту та життя в різних умовах середовища на заняттях гуртків юних натуралістів у школах, на біологічних станціях, у палацах піонерів, зоопарках. Потім можна перейти до вивчення птахів у природі, до лабораторного експерименту. Цікаве й корисне заняття - фотографування птахів.
Юннати нашої країни беруть найактивнішу участь у проведенні Дня птахів, приділяють велику увагу охороні птахів, приваблюють їх у сади, парки, ліси, підгодовують у зимовий період. Вони повинні роз'яснювати всім, особливо учням молодших класів, яке велике значення мають птахи, як важливо оберігати їхні гнізда, дотримувати тиші в природі у той час, коли виводяться пташенята (червень - місяць тиші в природі). Адже наші пернаті друзі заслуговують на те, щоб ми постійно дбали про них.
1. ФІЗИКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРИТОРІЇ ДОСЛІДЖЕННЯ
Географічне положення
Площа Івано-Франківської області дорівнює 13,9 тис. квадратних кілометрів. Її конфігурація нагадує ромбовидну форму, витягнену по довгій осі з півночі на південь по меридіану 24о 45'. Загальна протяжність території від крайньої північної точки до крайньої південної досягає понад 185 км, а з заходу на схід в найбільш розширеній частині - майже 150 км.
Найбільш компактний масив області розташований між 46 і 49о15' північної широти. На північ і південь від цих широт територія різко звужується, утворюючи два виступи, які нагадують півострови. Північний Опільський виступ шириною 25-30 км і довжиною 30-35 км, знаходиться на лівому березі Дністра, охоплюючи басейни рр.. Тилої Липи і Свіжу. Південний Чорноморський виступ, довжиною близько 50 км, на рівні с. Жаб'є має 35-40 км ширини, а на південь звужується, вклинюючись у верхів'я Білого і Чорного Черемоші.
Границі Івано-Франківської області завдяки своєрідній конфігурації території і особливостям природних рубежів (гірські хребти, ріки) дуже звивисті і мають велику загальну протяжність - приблизно 760 км,, майже дорівнюючи віддалі від Івано-Франківська до Києва. На півночі і заході на протязі 200 км. Івано-Франківщина межує з Львівською областю. Північний відрізок цієї границі проходить здебільшого по Прикарпатський горбистій рівнині, а південний (45 км.) - майже меридіонально по Карпатських хребтах.
Економічно-географічне положення Івано-Франківщини дуже вигідне. Вона має густу сітку шляхів сполучення з багатьма важливими економічними районами країн і зсусідніми країнами.
Коломийщина розташована в трьох різних за своєю природою ландшафтних зонах: Придністров'я, Передкарпаття, Українські Карпати.
Придністров'я (Придністровське Покуття)

 
 

Цікаве

Загрузка...