WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Характеристика й особливості розвитку Дніпропетровської області - Курсова робота

Характеристика й особливості розвитку Дніпропетровської області - Курсова робота

4.2. Напрямки поліпшення екологічної ситуації в області

У 2005 році в області впроваджувались заходи щодо забезпечення техногенно-екологічної та природної безпеки населення і територій області відповідно до затверджених регіональних програм "Захист населення і територій від впливу іонізуючого випромінювання та хімічно небезпечних речовин у Дніпропетровській області на період до 2005 року", "Створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків у Дніпропетровській області на 2003–2012 роки", "Запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та оперативного реагування на них у Дніпропетровській області". Проводились роботи з вилучення високоактивних джерел іонізуючого випромінювання на ВАТ "Електрон-ГАЗ" в м. Жовті Води. За рахунок коштів обласного бюджету обсягом 50,0 тис. грн. здійснено ряд невідкладних заходів щодо їх комплектації з метою подальшої безпечної підготовки і передачі на тривале захоронення спеціалізованому підприємству. З метою зменшення негативного впливу токсичних відходів на навколишнє середовище впроваджувались заходи щодо забезпечення належних умов їх зберігання, проводились роботи з перезатарення, перевезення та знешкодження заборонених, змішаних та невідомих порошкоподібних пестицидів, шкідливих і небезпечних відходів. Проведено ряд невідкладних робіт щодо захисту населення і територій від впливу іонізуючого випромінювання. Здійснено роботи з радіаційного обстеження на окремих територіях міста Жовті Води, виконано комплекс робіт з реабілітації забруднених ділянок, рекультивації земель, проведено радіаційне обстеження житлових будинків та споруд, обстеження та вимірювання концентрації радону в окремих житлових приміщеннях, здійснені протирадонові заходи. Для запобігання шкідливим діям вод проведені роботи щодо захисту від підтоплення понад 100 га територій населених пунктів, що дозволило поліпшити умови проживання населення. Для ліквідації надзвичайних ситуацій протягом року було використано 601,3 тис. грн. з резервного фонду обласного бюджету, які спрямовані на проведення невідкладних робіт з ліквідації наслідків підтоплення у c. Чаплине Васильківського району, с. Чумаки Дніпропетровського району, ліквідації наслідків стихії на території Юр'ївського району, а також проведення невідкладних робіт з ліквідації аварійного стану котельні та тепломереж у місті Дніпропетровську. Крім того, залучено кошти з резервного фонду державного бюджету обсягом 3347,0 тис. грн., які спрямовані на проведення аварійно-відбудовних робіт на відтинку водогону балка Широка – смт Просяна у Покровському районі.

ВИСНОВКИ

Дніпропетровська область є однією з найбільших областей України, область розташована в басейні середньої і нижньої течії Дніпра, доля промисловості в продукції господарського комплексу є майже 85%, природні ресурсиобласті унікальні за різноманітністю родовищ корисних копалин, триває тенденція скорочення чисельності населення, що супроводжується погіршенням його вікової структури, характерне для всіх областей України, але незважаючи на це кількість населення збільшується за рахунок мігрантів.

Загальна економічна ситуація характеризується поступовим закріпленням стабілізаційних процесів та економічним зростанням в основних сферах господарського комплексу регіону, що сприяє збільшенню зайнятості та скороченню рівня безробіття. Основа промисловості області - металургія і обробка металу.

Спостерігається тенденція збільшення випуску продукції в агропромисловому комплексі області, розвиток сільськогосподарського виробництва базується на удосконаленні структури посівних площ сільськогосподарських культур, впровадженні ґрунтозберігаючих систем, інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур, скороченні розораності ґрунтів.

Область продовжує утримувати одне з провідних місць у сфері зовнішньоекономічної діяльності України та входити до числа її провідних експортерів і посідає друге місце за обсягами експорту та імпорту товарів, проводяться заходи щодо забезпечення прискорення євроінтеграційних процесівта активізації вступу до СОТ.

Надмірне перевантаження в структурі економіки галузей важкої індустрії призвело до серйозних соціально-економічних диспропорцій, район має застарілу структуру промисловості, яка вже не відповідає вимогам науково-технічного прогресу, переважає металоємне машинобудування, застаріли основні фонди, зростає собівартість продукції, знижується рентабельність.

Впроваджуються заходи щодо поліпшення техногенно-екологічної та природної ситуації в області відповідно до затверджених регіональних програм.

Економічна і демографічна ситуація в області складна, в деяких галузях існують кризові явища, майбутнє регіону залежить від змін і перетворень, які пройдуть в економіці області, передові позиції регіон може зберегти в умовах подальшої приватизації підприємств галузі, використання в виробництві і сільському господарстві передових сучасних наукоємних технологій, прийняття Верховною Радою України прогресивних законів, зростання економічних зв'язків з іншими регіонами і зарубіжжям, прийняття довгострокової і короткострокової програми розвитку економіки області, створення умов (наприклад, пільги) для приватного сектору, залучення інвестицій, ефективна боротьба правоохоронців з економічними злочинами тощо.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ:

1 Розміщення продуктивних сил країни /За ред. Є.П.Качана. – К.: Вища школа 2004.

2 Розміщення продуктивних сил країни : Навчальний посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2006.

3 Регіональна політика України / Під ред. Н.Г.Курдюкової. – К.: Наук. думка. 2004.

4 Селезнев В.В. Основи ринкової економіки України. К.: А.С.К; 2002.

5 Мішогло Г.О. Економічна географія України з основами виробництва. – К.,2003

6 Сільське господарство України, - К.:Мін статистики України 2004.

7 Market Report Inc. Analysis of Ukrainian chemical industry & market. 2005.

8 Державний комітет статистики України www.ukrstat.gov.ua.

9 Дніпропетровська державна обласна адміністрація www.adm.dp.gov.ua.

10 Урядовий портал Кабінету Міністрів України www.kmy.gov.ua.


 
 

Цікаве

Загрузка...