WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Характеристика й особливості розвитку Дніпропетровської області - Курсова робота

Характеристика й особливості розвитку Дніпропетровської області - Курсова робота

Паливно - енергетичний комплекс

Основними напрямками роботи з питань енергозбереження у 2005 році були: використання альтернативних та відновлювальних видів енергетичних ресурсів;установлення нормативів витрат енергоресурсів при виробництві промислової продукції, а також лімітів їх споживання бюджетними установами;проведення роз'яснювальної роботи щодо переваги ощадливого енергокористування серед широких верств населення, споживачів та виробників паливно-енергетичних ресурсів, підвищення кваліфікації спеціалістів у сфері енергозбереження. Здійснено комплекс заходів щодо забезпечення раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів, у тому числі : проведено реабілітацію діючих енергетичних об'єктів з орієнтацією на розвиток маневрових потужностей, а саме: забезпечення модернізації блоку №10 і реконструкції газоходів електрофільтрів блоку №10 на Придніпровській ТЕС та модернізації блоку №4 та реконструкції електрофільтрів блоку №4 на Криворізькій ТЕС. Завдяки проведеній модернізації знизилися питомі витрати палива на вироблену 1кВт.год. електроенергії в середньому по Придніпровській ТЕС – на 0,34 г/кВт.год., по Криворізькій ТЕС – на 2,5 г/кВт.год.;впроваджено ресурсозберігаючу технологію виробництва агломерату, продовжено реконструкцію коксових батарей № 3 та № 4 на ВАТ "Мітал Стіл Кривий Ріг" (економічний ефект більш 3,0 млн. грн./рік) та проведено модернізацію повітряно-розподільної установки КАР-30М1 станції №7 (зниження собівартості кисню на 20-22 грн./1000 м), а також впроваджено технологію доставки та нагрівання зливків у нагрівальних колодязях (економія технологічного палива становить більш 5 кг умовного палива на тонну зливків, або 9,0 млн. грн./рік);на ВАТ "Інгулецький ГЗК" проведено оновлення та модернізацію основного технологічного обладнання, виконано реконструкцію транспортної технологічної схеми глибоких горизонтів кар'єру, що дозволить значно зменшити витрати на транспортування руди з кар'єру;на ВАТ "Новомосковський трубний завод" впроваджено локальну термічну обробку зварного шва труб на стані 159-529, при цьому значно зменшились витрати енергоресурсів;на ВАТ "Комінмет" введено в експлуатацію генератор індукційного зварювання;на ВАТ "Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е.Дзержинського"проведено капітальний ремонт з реконструкцією доменної печі №10 (що дозволить знизити питомі витрати скіпового коксу 20-25 кг/тн).Завдяки виконанню заходів, передбачених Комплексною програмою енергозбереження Дніпропетровської області забезпечено економію 800 тис. тонн умовного палива, що відповідає програмним показникам.

Хімічна і нафтохімічна промисловість

Хімічна і нафтохімічна промисловість - це 46 підприємств, на які приходиться 5,3% об'єму промислового виробництва області і 13,2% від виробництва даної продукції в Україні. Чисельність працюючих -

21,6 тис. чол.

На ВАТ "Дніпрошина" виробляється 24,3% загальнодержавного випуску шин. Тут освоєно понад 130 типорозмірів шин, зокрема великогабаритних і низького тиску для сучасної сільськогосподарської техніки. Вони експортуються в. 30 країн світу.

Лакофарбове виробництво є одним із найбільших в Україні (43% від загального об'єму виробництва). З урахуванням екологічно чистих нових технологій на ВАТ "Дніпропетровський лакофарбовий завод", ВАТ "Завод "Спектр", ТОВ ПП "ЗІП" освоєно понад 120 видів лакофарбової продукції.

На ВАТ "Дніпроазот" виробляється 14,9% загальноукраїнського випуску мінеральних добрив і 11,1% - аміаку.

3.2. Визначення рівня розвитку сільськогосподарського виробництва

Виробництвом продуктів харчування і переробкою сільськогосподарських продуктів зайнято 118 основних підприємств (без урахування підсобних і малих господарств), на яких працює 27,6 тис. чол. В області виробляється 15,1% продукції з цільного молока від загального її виробництва в Україні, 13,3% - масла, 10,7% - ковбасних і 7,3% - кондитерських виробів.

На підтримку розвитку сільськогосподарського виробництва у 2005 році спрямовано 138,8 млн. грн. державних коштів. Крім того, залучено 788,0 млн. грн. кредитних ресурсів, у тому числі – 261,0 млн. грн. пільгових. На польові роботи товаровиробникам області було отримано 16,0 тис. тонн дизельного палива за пільговими цінами. Фінансова підтримка держави через здешевлення довгострокових кредитів, використання механізму фінансового лізингу та виконання програми часткової компенсації вартості складної сільськогосподарської техніки допомогли сільгосппідприємствам усіх форм власності придбати у поточному році біля 1000 одиниць техніки і обладнання вітчизняного та іноземного виробництва, на загальну суму 89,2 млн. грн. У тому числі з частковою компенсацією вартості складної техніки вітчизняного виробництва придбано 125 тракторів та 22 комбайни. Харчова промисловість і переробка сільськогосподарських продуктів

Харчова промисловість і переробка сільськогосподарських продуктів

В результаті вжитих заходів у 2005 році в агропромисловому комплексі обсяги виробництва сільськогосподарської продукції в усіх категоріях господарств склали 4,2 млрд. грн. Одним із чинників позитивної динаміки у сільському господарстві є доволі високий врожай зернових. Намолочено майже 3 млн. тонн, що дало змогу повністю задовольнити потреби внутрішнього ринку регіону та забезпечити його реалізацію на загальнодержавні та зовнішні ринки. Створено регіональний запас продовольчого зерна, який у 2 рази перевищує необхідну тримісячну не знижувальну потребу (закуплено 142,6 тис. тонн при потребі 69,0 тис. тонн).Зменшення валового збору цукрових буряків в порівнянні з 2004 роком на 17,9% пов'язане із загибеллю посівних площ (загинуло 1867 га), картоплі (на 13,5%) – через зменшення посівних площ і урожайності в господарствах населення. Більше минулорічного одержано валового збору соняшника – на 70,9%, овочів – на 1,5%, плодів і ягід – на 8,3%.Упродовж 2005 року спостерігалась тенденція нарощування продуктивності тварин і птиці, підвищення ефективності використання маточного гурту, збільшення поголів'я сільськогосподарських тварин. Збільшився надій молока, несучість птиці, середньодобові прирости великої рогатої худоби і свиней та чисельність поголів'я. Обсяг виробництва продукції тваринництва порівняно з 2004 роком зріс на 19,2%.Зросло виробництво м'яса – на 18,3%, молока – на 0,2% та яєць – на 19,5%.Здійснено реконструкцію наявних тваринницьких приміщень (ТОВ СП "Дніпроагропром" Солонянського району, ДП "Націонал-плюс" ПМП "Націонал" Царичанського району).За оренду землі і майна майже повністю проведені розрахунки, виплачено у грошовому еквіваленті 202,2 млн. грн., пайовики отримали 297,8 тис. тонн зерна. Суттєво зросла орендна плата за земельний пай, яка в середньому по області становить 1188 кг зерна.

Розвиток сільськогосподарського виробництва базується на удосконаленні структури посівних площ сільськогосподарських культур, впровадженні ґрунтозберігаючих систем, інтенсивних технологій вирощування зернових культур, цукрового буряка і соняшнику, скороченні розораності ґрунтів.

Продовжується робота щодо створення спеціалізованого молочного скотарства. У молочному скотарстві функціонують 12 племінних заводів, 31 племрепродукторів. У області працюють два племінних конезаводів, де проводиться селекційна робота і вирощування племінних коней.

Підприємствами харчової промисловості постійно розробляються нові види продукції. Широко відомі в Україні і поза її межами такі підприємства, як ЗАТ "Маслоекстракційний завод" ТМ "Олейна", ЗАТ "Кондитерська фабрика" ТМ "Дніпровські зорі", Павлоградське ВАТ "Молкомбінат" ТМ "Фані", ЗАТ "Комбінат харчових концентратів".

Розширюються внутрішній і міжнародний ринки збуту продукції в країни СНД, Румунію, Німеччину, Францію та ін.

3.3. Визначення ролі місця області на економічній карті країни

Упродовж 2005 року область продовжувала утримувати одне з провідних місць у сфері зовнішньоекономічної діяльності України та входити до числа її провідних експортерів і посідає друге місце за обсягами експорту та імпорту товарів. За підсумками 11 місяців 2005 року на область припадало 17,6% загального експорту України та 7,7% – її імпорту. Зовнішньоторговельний оборот товарамиза січень-листопад 2005 року склав 7927,2 млн. дол. США і збільшився проти відповідного періоду 2004 року на 15,2%. При цьому обсяги експорту збільшились на 13,7%, імпорту на 17,3% і склали відповідно 5459,9 та 2467,3 дол. США.У 2005 році очікується зростання обсягів експорту товарів та послуг на 10,6% та імпорту – на 10,0%, що становить відповідно – 6,1 млрд. дол. США та 2,7 млрд. дол. США.У рамках регіональної програми виставково-ярмаркової діяльності у Дніпропетровській області на 2006–2010 роки та Програми реалізації державної стратегії євроінтеграції на регіональному рівні на 2005–2007 роки в області постійно ведеться робота, спрямована на відкриття нових перспектив для розвитку зовнішньоекономічного співробітництва з країнами Європи та світу. Міжрегіональному співробітництву сприяли ряд заходів: зустріч представників Американської Торгівельної палати в Україні на якій було підтримано ідею організації та проведення в області Першого Міжнародного проекту "Зроблено в Україні", який спрямовано на просування продукції українського виробництва на міжнародні ринки;візит делегації Японії – членів асоціації "РОТОБО" по торгівлі з Росією та країнами Східної Європи, до числа яких входить 190 компаній. Обговорювались можливі напрямки співробітництва, представники делегації відвідали ДП ВО "Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова";проведення Днів німецької економіки, в рамках яких відбулися чисельні переговори представників німецької сторони з представниками офіційних та ділових кіл області. У поточному році в області проводилися заходи щодо забезпечення прискорення євроінтеграційних процесівта активізації вступу до СОТ. Відзначено День Європи, проведено Другу науково-практичну конференцію "Актуальні проблеми європейської інтеграції України" де презентовано проект програми реалізації державної стратегії євроінтеграції на регіональному рівні. Результатом виконання програми стане розширення співробітництва області з країнами ЄС у зовнішньоекономічній, інвестиційній, науково-технічній, культурно-освітній, інформаційній, соціально-гуманітарній сферах. З метою розширення співробітництва з країнами ЄС було організовано участь області у міжнародній промисловій виставці "Ганновер Мессе 2005", де було представлено інформаційно-презентаційну продукцію більш як 70 підприємств регіону. У рамках проведення Року України в Республіці Польща було здійснено візит офіційної делегації області до м. Вроцлав та досягнуто домовленості про спільну розробку проектів регіонального розвитку. Робота з розвитку взаємовигідного співробітництва з регіонами Російської Федерації проводилась у рамках укладених 38 міжрегіональних угод. З метою активізації економічного та торговельного співробітництва області з регіонами Російської Федерації, область була представлена у великих спеціалізованих виставках "Металлургия. Литмаш 2005" та "Труби. Росія '2005", які проходили у червні у виставковому комплексі "Експоцентр" м. Москва. Свою продукцію презентували потужні підприємства металургійної галузі.


 
 

Цікаве

Загрузка...