WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Фізико-географічна характеристика озер Північної Америки - Курсова робота

Фізико-географічна характеристика озер Північної Америки - Курсова робота

Озеро Ері має час формування озера 2.6 років, яке є найкоротшим зі всіх Великих озер.

Як і решта частини Великих озер, рівні Ері коливаються залежно від сезонів року, з найнижчими рівнями в січні і лютому, і найвищим - в червні або липні. Його середні щорічні рівні також змінюються залежно від довгострокових змін опадів, з рівнями, падаючими протягом засухи і що підвищуються протягом періодів незвичайно великих опадів.

Короткострокові зміни рівня озера Ері часто підкоряються погоді, оскільки його дрібність і напрям з південного заходу на північний схід його подовжньої осі роблять озеро особливо схильним до сейшам, особливо під час сильних південно-західних вітрів, коли вода озера має тенденцію нагромаджуватися в одному кінці озера. Це може привести до великих штормових хвиль, потенційно приносячи збитки берегової лінії. Протягом одного шторму в листопаді 2003 року рівень води в Буффало підвищився на 7 футів (2.1м) з хвилями 10-15 футів (3-4.5 м) додатково до всього, сукупне підвищення складало цілих 22 фути (6.7 м). Тим часом, Толедо в західному кінці озера фіксував подібні зниження у водному рівні. Після штормової ситуації вода поволі ходитиме назад і вперед, подібно такому ефекту у ванні, поки рівновага не буде знов встановлена.

Корені американці. Перед приїздом європейців, існувало декілька племен, які жили по берегах озера Ері. Плем'я Ері (на честь якого озеро бере свою назву) жило по південному краю, тоді як Нейтрали (також відомі як Аттавандарони) жили по північному берегу. Обидва племена були завойовано і винищилися протягом Бобрових воєн в 1655 році плем'ям Ірокезів.

Через багато років після цієї війни земля навкруги озера Ері залишалася нежилою і використовувалася Ірокезами як мисливське угіддя, до загасання їх влади приблизно в 1700 році. У той час дещо інших племен індійців перейшли на порожню землю, а саме, Оттава, Оджібве, Вайандот, і племена Мінго.

Європейське Дослідження і Поселення. В 1669 році француз Луї Джолліт був першим зареєстрованим європейцем, який побачив озеро Ері, хоча є припущення, що Етьен Бруль, можливо, натрапив на нього в 1615 році. Озеро Ері було останнім з Великих озер, які досліджувалися європейцями, оскільки Ірокези, які зайняли річкову область Ніагари, були в конфлікті з французами, і не дозволяли дослідникам або торговцям проходити в цю область.

Недавня Історія. Озеро Ері стало дуже забрудненим в 1960-х і 1970-х роках. Міська легенда описувала його як мертве озеро, але і спорт, і комерційний вилов риби продовжуються без переривання до сьогоднішнього дня. На забруднення озера не обертали великого увага до Великої Пожежі на річці Кайохода в червні 1969 року. Забруднення з Клівленда і інших міст штату Огайо так забруднило цю притоку озера Ері нафтохімічними речовинами, що воно фактично спалахувало. Пожежа збентежила державних офіційних осіб і спонукала американський Конгрес створити Чистий Водний закон в 1972 році.

3.3. Верхнє озеро

Верхнє озеро справді унікально, це одне з найбільших природних сховищ прісної води. На щастя, це озеро не так сильно постраждало від урбанізації, забруднення і розвитку техніки, як інші з Великих озер. Завдяки такій ось своєї унікальності Міжнародна з'єднана комісія (International Joint Commission) видала рекомендації, що стосуються того, щоб Верхнє озеро, стало всесвітнім надбанням. Таким чином, був заборонено скидання в це озеро різних забруднювачів, у тому числі і отруйних речовин. Причому, багато хто з цих отруйних речовин потрапляє в організм людини і у водоймища через рослини, оскільки рослини здібні до акумуляції. Саме тому, завдяки ухваленому рішення, Сполучені Штати Америки і Канада створили і розвинули спеціальну програму, яка торкається двох держав. Метою цієї програми стало відновлення і захист Верхнього озера, створення всіх умов, щоб екосистема Верхнього озера залишилася в первозданному вигляді, принаймні, зробити все можливе, щоб в екосистему озера не було втручання людини. Ця програма, яка торкається двох держав – Сполучених штатів Америки і Канади, сконцентрована на тому, щоб зберегти у Верхньому озері те неповторне і унікальне повітря, ландшафт, якість води і живу первозданну природу. Урядові і інші організації, у тому числі і екологічні, вжили достатньо продуктивним заходам, завдяки яким були відновлені потерпілі території, і була захищена поверхня озера. Цих результатів вдалося добитися завдяки тому, що на державному рівні було заборонено забруднення озера, а також були посилені заходи по регулюванню і упроваджені програми очищення озера. Урядами цих двох держав були профінансовані дії, направлені на запобігання забруднення. Також, були проведені дослідження для того, щоб охарактеризувати екосистему озера і ідентифікувати джерела забруднення. Таким чином, ґрунтуючись на проведених дослідженнях, стало можливим очищення, відновлення і захист крихкої екосистеми Верхнього озера (Додаток 2).

3.4. Озеро Мічиган – зоопланктон

Зразки зоопланктону, які були зібрані в 1977 році в прибережних водах південного озера Мічиган на відстані в 400метрів від побережжя, були ретельно вивчені і проаналізовані для того, щоб виявити структуру зоопланктону, що живе на даній території. Метою виявлення даної структури було прогнозування розвитку екосистеми озера. В результаті даного дослідження була вивчена структура, видова різноманітність і розподіл планктону у водах озера. Також, була зроблена прив'язка до якості води, тобто залежно від того, забруднена вода чи ні. Насправді, достатньо важко встановити довгострокові тенденції зміни і розвитку життя у водах озера залежно від якості води. Труднощі обумовлені тим, що відсутні історичні дані про зоопланктон даної акваторії. Для того, щоб отримати відносно достовірні даним, тим самим, прогнозуючи подальший розвиток і еволюцію озера, була порівняна структура зоопланктону в прибережних водах. Потрібно відзначити, що прибережні води озера Мічиган на сьогоднішній день є достатньо забрудненими в порівнянні з пробами води, узятими з середини озера. Розподіл і достаток зоопланктону в прибережних водах південного озера Мічиган дуже сильно впливає на змішування води, розташованих далеко від прибережної зони з іншими, забрудненими вода, що поступають від прибережної гавані. Кількість виявлених ковраток (це такий мікроскопічний організм, у якого навкруги ротового отвору розташовані обертаються вії, що служать для пересування і втягування їжі) у відібраних пробах води була достатньо великою. Коловертки складали близько 95 % всього зоопланктону. Велика частина коловерток і ракоподібного планктону була поширена в прибережних водах. До речі, лужність прибережних вод, порівняно з рештою проб, узятих з різних ділянок озера, була щонайвищою (Додаток 3).

3.5 Озеро Гурон

Озеро Гурон – це третє з Великих озер, найбільше за об'ємом. Об'їм озера Онтаріо складає 3 540 квадратних кілометрів або 850 кубічних миль води. Його (озера Онтаріо) середня глибина складає 59 метрів (близько 195 футів), максимальна глибина озера – 229 метрів (або 750 футів). Басейн річки Сагино - природний, він включає річку Флінт і Сагино-бея Ситі (Saginaw-Bay City). Тут дуже добре ловити рибу (Додаток 4).

Перші кроки, які були зроблені до відтворення озера Гурон

В створеній двохнаціональній компанії Сполучені штати Америки виступили з ініціативою проведення досліджень. Метою проведення досліджень було те, що зібрати максимальні дані про екосистему озера. А на підставі отриманих даних оцінити стан водоймища, а також, визначити пріоритети для майбутніх зусиль. На чолі з Мічиганськім офісом Великих озер (Michigan Office Great Lakes), а також частково що фінансується американським Управлінням збереження навколишнього середовища (.S. Environmental Protection Agency), був створений в березні 2000 року План дії ініціативи озера Гурон (Lake Huron Initiative Action Plan). Даний план пізніше, в 2002 році був доповнений і модернізований. Цей план був спеціально розроблений і створений для того, щоб захистити і відновити екосистему озера Гурон.

3.6. Озеро Онтаріо

Фізичні і екологічні особливості озера Онтаріо. Озеро Онтаріо входить в систему Великих озер, які знаходяться на межі Канадою і Сполученими штатами Америки. Його прибережна сторона обмежена з боку Канади провінцією Онтаріо, а із сторони Сполучених штатів Америки містом Нью-Йорк. Озеро Онтаріо – найменше озеро в системі Великих озер, його площа складає 18 960 квадратних кілометрів або 7340 квадратних миль. Відмітною особливістю озера Онтаріо є те, що у нього найбільше співвідношення області вододілу до області поверхні озера. Озеро Онтаріо – це достатньо глибоке озеро, його середня глибина складає 86 метрів або 283 фути, а максимальна глибина досягає 244 метрів або 802 фути. Якщо порівнювати глибини, то озеро Онтаріо займає друге місце після Верхнього озера. Приблизно 80 відсотків всього об'єму води, в озеро Онтаріо потрапить з озера Ері і річки Ніагара. Кількість води, що залишилася, поступає в озеро Онтаріо з його приток, (тобто близько 14 відсотків від всього об'єму води) і опадів (близько 7 відсотків від загального об'єму води). Приблизно 93 відсотки від загальної кількості води озера Онтаріо потрапляє в річку Святого Лоренса (St. Lawrence), решта 7 відсотків від об'єму води випаровується.


 
 

Цікаве

Загрузка...