WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Фізико-географічна характеристика озер Північної Америки - Курсова робота

Фізико-географічна характеристика озер Північної Америки - Курсова робота

Озеро Онтаріо – найменше (19 т кв км) з системи Великих озер але глибоке, максимальна глибина 244м. Береги невисокі, покриті густим листяним лісом. В південно-східній частині зустрічаються загострені скелі, в північно-східній високі дюни, круто що спливає в озеро. Велика частина південного і південно-західного побережжя зайнято садами і виноградниками. На північному канадському побережжі розташовані крупні промислові міста: Гамільтон, Торонто, Оттава, Кабург і ін. На побережжі США і канади є національні парки. З Онтаріо витікає річка Святого Лаврентія, по якій здійснюється стік з Великих озер.

В даний час тривогу людства викликає забруднення навколишнього середовища. Забруднюються атмосфера, Світовий океан, води суші. Забруднення також торкнулося і Великих американських озер, особливо в районах з розвинутою промисловістю, інтенсивним сільським господарством і великою густиною населення. Це – Ері, Онтаріо, південна частина озера Мічіган. Тільки річка Детройт щодоби скидає в озеро Ері 7,5 млн. м куб. стічних вод. Щорічно в озеро поступає 46 млн. т твердих речовин 4 млн. т хлоридів, 27 тис. тонн фосфатів, 160 тис. тонн азотних продуктів.

Вже сьогодні ці озера настільки забруднені, що буде потрібно не менше 500 років для того, щоб стан їх став задовільним. Звичайно, мається на увазі, що скидання стічних вод буде заборонено. Оскільки озера забруднюються швидше, ніж річки, тому що відрізняються сповільненим водообміном. Існує ще фізичне забруднення озерних вод, тобто забруднення за рахунок тепла. На електростанціях для охолоджування використовується озерна вода. При цьому назад скидається підігріта на 8-12 градусів. А це веде до зниження розчиненого у воді кисню, уповільнює процес її саме очищення, сприяє бурхливому розвитку водоростей і зрештою веде до погіршення якості води.

Погіршення якості води озер в результаті діяльності людини примусило його шукати шляху оздоровлення озер. Показовою в цьому значенні є історія Великих американських озер. Їх стан в результаті проведених заходів покращав, але про добру екологічну обстановку говорити поки рано. Адже ця програма розрахована на декілька десятиріч. Але пам'ятати про це щодня і берегти озера.

Адже озера є невід'ємною частиною ландшафту, живою клітинкою природи. А яку красу нам дарують ці озера! І на скільки потьмяніли б барви природи, якби раптом зникли ці озера.

Знамениті на весь світ Великі озера є унікальною екологічною системою, що складається з п'яти прісних озер. Потрібно сказати, що подібного природного явища більше немає ніде в світі, площа, яку займають озера, складає більш ніж дев'яносто п'ять тисяч квадратних миль. Свого часу Великі озера грали дуже важливу роль в житті, розвитку і історії двох країн – Сполучених штатів Америки і Канади. В той історичний період Великі озера служили транспортним каналом, по якому переправляли хутра, тим самим, дозволяючи регіону розвиватися. Так було декілька століть назад, але і зараз, знаменита на весь світ "прекрасна п'ятірка" служить одним з основних транспортних шляхів. Сьогодні по Великих озерах відправляють сталь, масло, нафту, зерно, американські автомобілі і ще незліченну безліч видів сировини і готової продукції. Довжина прибережної смуги Великих озер складає приблизно десять тисяч миль, в цій унікальній екологічній системі живе більше 350 видів риб. Також, хотілося б відзначити, що одним з найважливіших чинників є те, що ця унікальна екологічна система, якої ви просто не знайдете ніде в світі, забезпечує прісною, придатною для пиття водою населення в більш ніж сорок мільйонів чоловік.

2.2. Клімат Великих озер

Клімат, який був створений на території Великих озер, обумовлений трьома чинниками: густиною повітря, територією безпосередньо самих озер і великим континентальним материком, який зменшує безпосередній вплив гір. Переважаючими є західні вітри. Типово мінлива погода – це результат чергування потоків теплого повітря, які потрапляють сюди від Мексиканської затоки і потоків холодного повітря, що прибуває з Арктики. В літній, північній території поряд з Великим озером клімат більш прохолодний, тут дмуть північно-західні канадські вітру. Південні, тропічні повітряних масах, які зустрічаються в Мексиканській затоці роблять найбільший вплив на даний субклімат. Повітряні маси, що знаходяться на перетині із затокою залишаються більш прохолодними, а в цей же час головні, більш високі шари достатньо сильно нагріті. Іноді головний, більш високий шар повітряних мас як би заманює в пастку більш прохолодне повітря, а шар повітря, яке знаходиться під ним, залучає до себе підвищену вогкість і забруднюючі речовини, тим самим вологе повітря підіймається вище і розсівається. Таке явище називається температурною інверсією, в результаті цього явища (інверсії) в середніх озерах, таких як Мічиган і Південне Онтаріо, в низинах утворюється густий туман з кіптява. Переважно, густий туман з кіптявою, тобто зміг, можна спостерігати в низинах, а також на тих територіях, де кількість промислових підприємств достатньо велика

В різні історичні періоди всюди, на території Великих озер, були те великі товсті льодовики, то тропічні ліси. Проте, ці зміни відбувалися ще до того часу, коли люди сталі селитися по берегах водоймищ. Стурбованість сучасних учених і кліматологів щодо зміни в атмосфері заснована на тому припущенні, що через те, що збільшилася кількість промислових підприємств, щодня викидаючих в атмосферу тонни вуглекислого газу, тим самим такі підприємства, точніше їх викиди можуть змінити клімат на планеті. Такий випадок зміни клімату ніколи раніше не був зафіксований за всю довгу історію розвитку планети. Сьогодні дуже часто можна почути термін "парниковий ефект", насправді, фактично, зміна клімату планети у бік потеплення, це, практично природне явище. Парниковим ефектом називають такий процес, при якому водяні пари і вуглекислий газ в атмосфері високу температуру, якій "дихає" поверхня планети. Отже, поверхня землі і прилеглий до неї шар повітря залишається теплою, цілком придатним для життя людини. В середньому температура повітря на планеті підвищилася на 2 градуси, з 16 до 18 градусів. Проте, завдяки активному втручанню людини, свій чималий внесок сюди ж вніс і прогрес, що розвивається семимильними кроками, процентне відношення вуглецю в атмосфері різко збільшилося. За даними деяких з учених, незабаром концентрація вуглецю в атмосфері, вже до середини наступного сторіччя, збільшитися в два рази в порівнянні з доіндустріальним періодом.

Кліматологи, створивши спеціальну узагальнену модель, намагаються спроектувати, яким чином, збільшення вуглецю в атмосфері вплине на клімат Великий озер. Згідно деяким з подібних моделей, що збільшення процентного змісту вуглецю в атмосфері удвічі приведе до підвищення температури повітря на два – чотири градуси. Наприклад, клімат Торонто у такому разі буде схожим з кліматом південної частини штату Огайо. З появою більш теплого клімату, відповідно, збільшитися рівень води в цілому на планеті, оскільки, знову ж таки, згідно прогнозам учених і кліматологів, почнуть танути льодовики. Це, у свою чергу приведе до тому, що збільшитися кількість випаровувань, що потрапляють в атмосферу. Наприклад, кількість опадів, які випадатимуть якраз в сезон, коли збирається урожай, зросте від півметра до двох метрів. Зниження рівня води в озерах приведе до великих проблем, особливо сильно відобразитися зниження рівня води в озері на тих, що використовує води в комерційній меті. Пароплавства і гідроелектричні енергетичні компанії почнуть терпіти колосальні збитки, також достатньо сильно постраждають гавані і причали для яхт. Проте, достовірність подібного роду тверджень, що стосуються глобального потеплення клімату і зниження рівня води в озерах викликає сумніви. Також, ученими, які дотримуються версії про згубну дію змісту вуглецю, що підвищується, в атмосфері, мовитися про те, що глобальне потеплення клімату нанесе свою непоправну утрату і здоров'ю людини. Наприклад, різку зміну погодних умов, засуху і зміну температурного режиму, в період сільськогосподарського сезону негативно відіб'ється на зернових культурах і інших вирощуваних культурах, і, відповідно, на урожаї в цілому. Зміни в атмосфері, пов'язані із забрудненням повітря, які можуть відбутися в результаті зміни клімату, можуть негативно відобразитися на здоров'я людини, викликаючи астму, і інші нові "векторні хвороби".


 
 

Цікаве

Загрузка...