WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Сучасна Японія - Курсова робота

Сучасна Японія - Курсова робота

Для дітей і дорослих, люблячі розваги, кілька слів про Токіо Діснейленд. Він був відкритий у 1983 році за зразком розважального парку, створеного Уолтом Діснеєм у США. Розташований у 10 кілометрах від центра Токіо і розкинутий на території близько 48 гектарах, парк складається із семи тематичних зон. Тут можна веселитися на різних атракціонах, насолоджуватися їжею і шоппінгом, але із собою заборонено приносити їжу і напої. Ви зможете помилуватися парадом персонажів, нічним парадом з підсвічуванням, музичними концертами, феєрверками і тому подібними розвагами.

Перша тематична зона називається Світовий базар і в ній розташовані магазини, ресторани, кафе. Друга - Країна пригод, де можна покататися на човнах маршрутами "Круїз через джунглі" чи "Карибські пірати". Третя зона, Великий захід, - це "Американські гірки" і паровоз "Марко Твен". Наступна, Світ малі тварин, - макети і ляльки тварин - героїв мультфільмів Діснея, а також користується найбільшим попитом у дітей і молоді спуск по крутому потоці на човнику. Країна фантазії розташована навколо символу парку - замка Золушки. У місті Toontown можна зайти в будиночки мультиплікаційних героїв. А в Завтрашній країні ви випробуєте космічний політ і інші досвіди в "середовищі" об'ємних зображень.

Імператорський палац Госе в Кіото спочатку був побудований у 794 році при імператорі Камму і неодноразово відновлювався після пожеж. У нинішньому виді він був побудований у 1855 році. 11 гектарів землі оточені високою і широкою глинобитною стіною, що зверху покрита черепицею. У стіні зроблені шість воріт. Головні Південні ворота відкриваються двічі в рік, але крім імператора ніхто не має права проходити через них. Відвідувачі попадають у палац як правило через ворота Сейсемон. Госе - це "зразок сполучення китайської пишності і японської вишуканості". Його центр - церемоніальний зал Сисинден. До нього примикає двір, засипаний білою галькою. Територія двору оточена з двох сторін галереєю, "білий простір стін якої розбите стрункими золотаво-червоними колонами". Усередині залу знаходиться трон імператора, зроблений з лакованого червоного сандалового дерева з перламутровою інкрустацією. трон прикрашений емблемою імператорського будинку - квіткою шестнадцятипелюсткової хризантеми. Серед інших визначних пам'яток палацу не останнє місце займає "Палата спокою і прохолоді". У ній під час церемоніалу імператор сидів під шовковим балдахіном. З кожної сторони сходів, що веде до помосту, стоять два дерев'яних лев. Вони як би охороняли імператорів від злих геніїв: на підлоги існувала спеціальна дошка, наступивши на який незваний гість попереджав про свою появу, спрацьовувало спеціальний пристрій і піднімалася тривога.

"Перевернений світ"

Зір іноді грає з людиною злі жарти. Відомо, що відповідно до закону оптики минаюча крізь хрусталик ока зображення предметів відбивається на сітківці ока переверненим, але особлива програма іозга перевертає зображення. Якщо надягти спеціальні окуляри, що перевертають зображення до того, як воно попадає в отвір хрусталика, то на сітківці воно відіб'ється не в переверненому, а в "нормальному" виді. Але потім мозок по звичці переверне зображення, і вам буде здаватися, що ви стоїте догори ногами. Саме цією особливістю людського організму скористався Сюсаку Аракава при створенні свого парку. У "Переверненому світі" немає жодного рівної ділянки, усе нахилено і перекошено, усюди штучні дерева різних розмірів. Тому в будь-якого відвідувача зникає почуття реальності, людина гарячково намагається відновити почуття пропорційності. Немає ніяких спеціальних доріжок, а екскурсовод до того ж поведе вас таким маршрутом, що тільки підсилює "відчуття викривленості світу". Відвідувачі нерідко падають, а іноді навіть ламають кінцівки. Тому службовці парку стали видавати спеціальні шолому, спортивне взуття, а так само листівки, що призивають бути уважніше. Проте, незважаючи на деякі незручності, Кількість бажаючих потрапити в дивний перевернений світ у середньому за рік досягає 140000 чоловік. Їдуть не тільки з усіх кінців Японії, але і з-за кордону. Таку популярність Сюсаку Аракава пояснює тим, що в "Переверненому світі" "люди можуть без впливу наркотиків звільнитися від здорового глузду і, якщо повезе, "перевернути" долю.

Сучасна Осака

Для туристів більший інтерес викликає не старовина міста, а його прикмети нового століття. Це Кансайский міжнародний аеропорт, що вступив у лад 4 роки назад. Щорічно він здатний пропускати через свої термінали до 160 тисяч пасажирів. Але головна й унікальна особливість його не в цьому, а в тім, що це перший у світі аеропорт, побудований на воді, а вірніше на 5-кілометровому штучному острові, насипаному в морській затоці. Далі найбільший у світі міжнародний центр оптової торгівлі. Що займає 360 тисяч квадратних кілометрів, він складається з безлічі офісних будинків, виставочних і торгових павільйонів, готелів, конференц-залів, над якими зметнувся нагору 56-поверховий будинок Ринкугейт тауер - багатоцільового торгового комплексу. Це й Осакский купол, критий багатоцільовий стадіон, здатний умістити до 55 тисяч глядачів. Це і гігантський парк розваг, що після свого завершення в 2001 році буде приймати до 8 мільйонів відвідувачів щорічно і складе серйозну конкуренцію Діснейленду.

Неможна забувати і про музеї, що відіграють немаловажливу роль у культурному житті Осака. Серед них Префектуральний музей ( Осака сирицу хакубуцукан). Музей був відкритий 1 жовтня 1960 року. У великому трьохповерховому залізобетонному будинку знаходиться вісім виставочних залів. Тут зібрані коштовні експонати різних періодів розвитку міста і префектури Осака. Експозицію починає зал, що дає уявлення про древній Нанива. Головні експонати - предмети розкопок. Другий виставочний зал демонструє історію Осака від хэйанского періоду до Едо. Третій зал - це світ Осака-дайдокоро, економічного центра тогугавской Японії, період від початку правління Токугава до Мейдзи. Четвертий зал музею експонує найбагатші збори предметів народного мистецтва, використовуваних у повсякденному житті жителів Осака: кухонне начиння й аксесуари чайної церемонії, дорогоцінні цукуе і лакові вироби, різьблення по дереву і позолочені ширми з багатих інтер'єрів. Однак, мабуть, більше всього вражає п'ятий зал, у якому представлене мистецтво різних періодів історії Осака. Галерея шедеврів починається з древньої Нанива, різноманітних прикрас з металу, знайдених у розкопках, і закінчується митецькими виробами ремісничих цехів Осака токугавского періоду. Експозиція шостого залу присвячена театру Японії. Сьомий і восьмий зали - це археологічні розкопки як джерело зведень про древній Осака. Думаю, на цьому ми можемо попрощатися з містом - мегаполісом Осака.

Висновок

Отже, зробимо невеликі висновки по виконаній роботі.

Японія - це безсумнівно унікальна, ні з чим не порівнянна і зовсім загадкова країна, рівної якої у світі практично неможливо знайти. І справа не тільки в її багатій і древній спадщині - сама по собі Японія - це величезний музей.

Існує фраза: "Японія - країна контрастів", і це не просто слова. Тут храми сусідять із сучасним життям, вони не порушують загального потоку, а складають єдине ціле.

Природа і Японія складають два нерозривних поняття. Наприклад, Нару називають містом оленів. Більш тисячі шляхетному плямистому тварин вільно бродять по величезному Парку Нара і нерідко забрідають на міські вулиці. Скрізь спеціально для їхньої годівлі продається підсолене печиво, що вони беруть прямо з рук. Історія їхньої появи пов'язана з підставою синтоїського святилища Касуга, один з будинків якого присвячене божеству, доставленому з гір оленем.

Література

  1. Япония: путеводитель для туристов и бизнесменов. - Токио: Промтех, 1998. - 52 с.

2. Економічна та соціальна географія світу/ Б. П. Яценко. – К.: АртЕк, 1997.


 
 

Цікаве

Загрузка...