WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Розповідь про Португалію - Курсова робота

Розповідь про Португалію - Курсова робота

Португалія — індустріально-аграрна країна. Більшість регіонів Португалії, за винятком столиці Лісабона і міста Порту, є однією з найбідніших і відсталих в Європі.

Останніми роками (2002—2006) економіку характеризують стагнація і поступове погіршення економічних показників.

У зв'язку із зміною тексту конституції (1990 р.) був прийнятий закон про приватизацію (приватизовувалися підприємства, націоналізовані після 1974 г.; роль державного регулювання в економіці зменшилася; приватні інвестиції португальських громадян у вітчизняні підприємства були дозволені). Держава зобов'язалася сприяти реструктуризації нерентабельних підприємств і розвитку португальського ринку капіталів.

Економічна політика направлена на лібералізацію і модернізацію економіки, подальшу приватизацію державних компаній, структурну перебудову банківського і телекомунікаційного секторів. Податково-бюджетна сфера після податкової реформи забезпечила притоку державних доходів і скорочення бюджетного дефіциту за 1996—2003 рр. з 5 до 2,4 % ВВП. В грошово-кредитній сфері проводилися заходи щодо бюджетно-фінансової стабільності. Бюджетні доходи склали 45 млрд долл., витрати — 48 млрд долл. В 1996—2003 рр. річні темпи інфляції знизилися з 7,8 до 3,1 %. Соціальна політика направлена на реформування системи соціально-трудових відносин і забезпечення зайнятості. В 2002 р. рівень безробіття склав 4,7 %, індекс людського розвитку — 0,925.

Частка у ВНП (1994 %): промисловість 40, сільське господарство 6. Добування піритов, вольфраму, урану, олово, залізняку, вугливши. Виробництво електроенергії 33,3 млрд кВтч (1995), головним чином на ГЕС.

Галузі промисловості

Найважливіші традиційні галузі промисловості — текстильна (бавовняна і шерстяна), швейна, виноробство, виробництво оливкового масла, рибних консервів, обробка пробкової кори (що веде місце в світі). Чорна і кольорова металургія, машинобудування (суднобудування і судноремонт, автоскладання, електротехнічне); розвивається хімічна, нафтопереробна і нафтохімічна, цементна, скляно-керамічна (виробництво синьої облицювальної плитки) промисловість. В сільському господарстві переважає землеробство. Ок. половини оброблюваних земель зайнято ріллею; виноградарство, плодівництво, оливкові насадження. В тваринництві розведення великої рогатої худоби, вівчарство, свиноводство. Рибальство (улов 253,9 тис. метрич. т в 1994, головним чином сардини).

Експорт: текстильні і швейні вироби, продовольчі товари, пробка, судна, електроустаткування, хімічна продукція.

Основні зовнішньоторговельні партнери — країни європейського співтовариства.

Іноземний туризм (до 10 млн. чолов. в рік).

Інфраструктура

Довжина залізниць (2000г) — 3,6 тис. км.

Довжина автодоріг (2000г) — 70,1 тис. км.

Населення Португалії

Чисельність

1961 р. — 9,1 млн. чіл.

1976 р. — 9,7 млн. чіл.

1986 р. — 10,3 млн. чіл.

1998 р. — 9,8 млн. чіл.

2007 р. — 10,6 млн. чіл.

Вікова структура: з 0-14 років : 16,4 % (м.. — 912,995 / ж.. — 835,715) з 15-64 років : 66,2 % (м.. — 3,514,905 / ж.. — 3,555,097) з 65 років : 17,4 % (м.. — 764,443 / ж.. — 1,093,755).

Середній ст.— 39,1 років (для чоловіків — 37 років; для жінок — 41,3 роки). Річний приріст рівний 0,305 %. Народжуваність — 10,45 (на тисячу чоловік). Смертність — 10,62 (на тисячу чоловік).

Культура Португалії

Свята і вихідні дні:

Новий рік — 1 січня;

Карнавальний вівторок — лютий/березень, день напередодні Попелястого Середовища, першого дня Великого Поста;

Велика П'ятниця — березень/квітень, п'ятниця на Пристрасному Тижні;

День Свободи — 25 квітня, роковини революції 1974 року;

День праці — 1 травня;

Свято тіла Хрістова — травень/червень, дев'ятий четвер після Паски;

День Португалії — 10 червня;

Свято Першої Пречистої Богородиці — 15 серпня;

День Республіки — 5 жовтня, роковини проголошення в 1910 році Республіки Португалія;

День всіх Святих — 1 листопаду;

День Незалежності — 1 грудня, роковини проголошення незалежності від Іспанії в 1640 році;

Свято непорочного Зачаття — 8 грудня;

Різдво — 25 грудня.

Періодичні видання Португалії

Маяк Португалії — "Маяк Португалії" - російськомовна газета для іммігрантів з Східної Європи

Correio da Manha — Корею та Манья

Diario de Noticias — Діаріо де Нотісиаш

Expresso — еспрессо

Publico — Публіко

Jornal de Coimbra — Журнал де Коїмбра

Література

Серед найзнаменитіших і значущих творів Середньовіччя в португальській літературі можна відзначити епічну поему Луїзіада, написану в 1572 році Луісом де Камоенсом. Цей перший твір, що описує географічні відкриття, народ Португалії і традиції. Можна сказати, що саме тоді португальці починають ідентифікувати себе як етнос.

В сучасній португальській літературі немає центральної і очолюючої течії. В цілому вона орієнтується на французькі зразки (символіст Еуженіо де Каштро, містик і імпресіоналіст Раул Брандао, Венсеслао де Морайш). Антоніо Коррейа д'Олівейра і Афонсо Лопеш Вієйра звертаються до релігійної тематики, вдаються до символізму. Після падіння монархії в 1910 році відбувається диференціація буржуазної інтелігенції. Крайній правий фланг займає Антоніо Сардінья і Мануел Рібейро, Тейшейра де Пашкуайш і Жайме Кортезао. В опозиції — літературний напрям лівацького і пацифіста настрою. Його представники — Акиліно Рібейро і Піно де Морайш, Езекиел де Кампуш. Селянську ідеалогію представляють Раул Брандао, Самуел Мапа, Іпполіто Репозо, Антоніо Ферро. Але найяскравішим явищем в португальській літературі XX століття можна, по праву, рахувати письменника Жозе Сарамаго. Член ніколи забороненій Комуністичній партії Португалії, Сарамаго незмінно тяжіє до лівого флангу. Його фантасмагорична проза виконана ідеєю уселюдської рівності і глибоким гуманізмом. Антіклеріканськіє переконання автора не раз викликали запеклі звинувачення Католицької церкви, що не перешкодило йому після публікації романа "Євангеліє від Ісуса" стати лауреатом Нобелівської премії по літературі 1998 року.

Мова

Португалія є моноязичною країною з єдиною державною офіційною мовою — португальським. На ньому говорять близько 184 млн чолост.у всьому світі на трьох континентах: в Європі, Азії і Латинській Америці. Португальський схожий з іспанською мовою, оскільки обидва належать до іберійсько-романської підгрупи романської групи мов, але існують значні граматичні відмінності і відмінності у вимові. Величезний вплив на формування мови надали німецькі племена і араби (маври), у яких португальська мова запозичила багато слів, а також контакти мандрівників, першовідкривачів і купців з азіатськими народами.

Релігія

Близько 94 % населення країни сповідає католицизм. Це зв'язано, в першу чергу з історією, романізацією і сусідством Іспанії ("суперкатолицької" країни). Церква відокремлена від держави, тобто, зокрема, не одержує ніякої прямої фінансової підтримки. Протестанти складають близько 1 % населення. В Лісабоні і в Порту є іудейські общини, які налічують в сумі приблизно 200 тис. жителів. За даними опитів, близько 4,5 % вважають себе атеїстами.

Не дивлячись на високий відсоток віруючих католиків, відвідувана церкви різко знизилася, особливо з крупних містах і на півдні країни. Католицизм в Португалії завжди був пов'язаний з місцевими традиціями, населення поклонялося багатьом популярним місцевим святим, чиї пам'ятні дні наголошуються урочисто, як церковні свята. Навіть давно померлі відомі доктори і цілителі почитали як святі. Селище Фатіма, де в 1917 діва Марія з'явилася трьом дітям, стало популярним місцем паломництва. Святинею є також церква Носа-Сеньора-ду-Ремедіуш поблизу Ламегу, побудована у стилі барокко.

Озброєні сили Португалії

Армія, Навігація (Португальський Морський Флот, включаючи Морське командування), Повітряні військові сили (Повітряні Сили Португалії — FAP), Національна Охорона Республіки. Добровольці можуть піти на військову службу з 18 років, оскільки загальна обов'язкова військова служба була відмінена в 2004 році. Жінкам дозволено служити у військових силах Португалії, в морському флоті з 1993 року, але забороняється знаходитися на яких-небудь бойових спеціальностях (наказ 2005 року).

Людські ресурси для озброєних сил: чоловіків (16-49 років) - 2,573,913; жінок (16-49) — 2,498,262.

Людські ресурси годні для служби в озброєних силах Португалії: чоловіків (16-49) — 2,099,647; жінок (16-49) — 2,060,559.

Щорічно у вс Португалії поступають 64,910 чоловіків (віку від 16 до 49 років) і 58,599 жінок (у віці від 16 до 49 років).

Військові витрати складають 2,3 % від річного ВВП.


 
 

Цікаве

Загрузка...