WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Ісландія - Курсова робота

Ісландія - Курсова робота

Ісландія

Зміст

1. Географічне положення країни та опис її території

2. Унікальні природні явища та об'єкти країни

3. Форма правління, державні органи влади та адміністративно-територіальний поділ

4. Економічна характеристика країни та інші особливості

1. Географічне положення країни та опис її території

Ісландія, офіційна назва Республіка Ісландія (ісл. Lveldi sland) – держава та однойменний острів у північній Атлантиці, розташований на південь від полярного кола між Гренландією і Норвегією, в північній частині Атлантичного океану.

Ісландія – найзахідніша європейська країна із найпівнічнішою столицею світу. Вона має площу 103000 кв. км., з півночі на південь її протяжність складає 306 км., а з заходу на схід – 480 км. Територія держави складається з острову Ісландія та невеликих островів навколо нього. Назва країни дослівно означає льодова країна.

Рельєф: льодовики і лавові поля займають 75% країни, діючі вулкани, гейзери, гарячі джерела, біля берега виникають нові острови (у 1963 Суртсей); підвищує температуру Гольфстрім.

В адміністративному відношенні поділяється на 21 район (сисла).

Площа – 103 тис. кв. км. (приблизно дорівнює площі Болгарії, Ірландії чи Ростовської області РФ), з них 11,8 тис. кв. км. вкрито льодовиками.

Клімат Ісландії субарктичний морський, сильно пом'якшений впливом теплої течії Гольфстрім. Через прогріву повітря його водами, які приносяться з екваторіальних широт, клімат значно м'якший, ніж цього можна було б очікувати на цій широті, але дуже вітряний. Сильний вітер дме практично постійно.

Середня по країні температура серпня близько +10 С, січня -1 С, у Рейк'явіку середні температури січня близько 0 С, липня – +11 С. У гірських районах клімат значно холодніший в будь-який час року, особливо на східних і північно-східних схилах. Опадів випадає від 500 до 4000 мм. на рік.

2. Унікальні природні явища та об'єкти країни

Візитна картка острова – химерні вулканічні ландшафти з численними крихітним озерами, річками і водоспадами. Десятки активних і сплячих вулканів розкидані по всій країні, а численні Гейзерні поля і грязьові вулкани надають місцевим ландшафту зовсім фантастичний вигляд.

Столиця Ісландії – Рейк'явік ("димний Бухта") – була заслужено оголошена однією з культурних столиць світу в 2000 році. Це маленьке і затишне місто, оточене з трьох сторін морем і має зовсім нехарактерну для столиці забудову, вважається одним з самих незвичайних міст світу. Центр міста, так званий "Старий Рейк'явік", являє собою широкий зелений простір галявин і озер, які переплітаються з традиційними будинками старої споруди, що зберегло багато ознак ранньоскандинавскої архітектури. Тут до сих пір можна зустріти вівчарні і хліви, прибудованих до основного будинку, в якому проживають люди. Природно, і худобу, в них не тримають вже багато років і більшість з них переобладнані в магазинчики і кафе, але колишнє призначення цих будівель вгадується без праці. Серед старовинних будівель Рейк'явік цікаві Будинок Парламенту (1881 р.) та стара Будівля Уряду (XVIII ст.), розташовані між гаванню і озером.

Саме місто розташоване на місці, де вікінгами Інголфура Арнарсона було побудовано перше постійне поселення на острові (874 р.). До цих пір в Рейк'явіку немає промислових об'єктів (будинки обігріваються водою гарячих термальних джерел), що робить повітря цієї самої північної столиці світу дивовижно чистим.

Сучасний Рейк'явік розтягнувся на схід від старого міста. Цікаві Національна галерея Ісландії, Національний музей з унікальною історичної колекцій і Міський художній музей Рейк'явіку. Відразу за Національним музеєм знаходиться Інститут Арни Магнуссон, де містяться унікальні стародавні книги з традиційними переказами-сагами, а також великі колекції історичних робіт. Арберский народний музей експонують ряд старих будинків Рейк'явік, реконструйований в оригінальній манері, – церква в традиційному ісландському стилі з дахом, вкрита дерном, а також фермерські будиночки XIX і початку XX століть. Однією з головних визначних пам'яток вважається центральна церква Рейк'явік – Халлгрімскіркья, в якій, крім її оригінальної архітектурної форми, цікавий унікальний орган в стилі модерн. Перед церквою стоїть пам'ятник вікінгів – першовідкривачів Америки.

Серед інших визначних пам'яток привабливі невеликий Ботанічний сад, парк відпочинку, а також ряд музеїв, присвячених діяльності провідних ісландських артистів.

У місті велика кількість басейнів, в тому числі і відкритих, з температурою води до +27 С, безліч нічних клубів, дискотек, ботанічний сад, драматичні, оперні та балетні театри та кінотеатри, а також чарівний зелений район вздовж берегів річки Еллідаар, що протікає через східну частину столиці, яка вважається однією з найбагатших ісландські річок, де водиться лосось.

Поблизу міста розташована громада "мертвого" вулкану Есья (906 м.) – відмінного місця для трекінгу та активного відпочинку. Ще далі на південь розташоване велике озеро Блаулоун або Льодовикова Лагуна, об'єднане протокою з океаном. Тут, серед унікальних каменно-мохових пустинь з реліктовою рослинністю і гігантськими льодовиковими мовами, розташовані прекрасні пішохідні маршрути, лишають відчуття подорожі по безлюдний скельним пустинях часів "коли планета була ще молодій". У 100 км. на схід від Рейк'явік, у підніжжя льодовика Лаунгйекулль, лежить унікальна долина гейзерів – Хаукадалур.

Саме тут знаходиться знаменитий Великий Гейзер, чий триметровим кратер то заповнюється перегрітою сильно мінералізованою водою дивовижно бірюзового кольору, то пересихає, оголюючи дно з туфів порід. Головна особливість Великого Гейзера – будова десятиминутне виверження пару, що піднімається на висоту до 40–60 метрів, яка, на жаль, останнім часом стають все більш і більш рідкісними. Навколо розташовані десятки інших гейзерів.

Не менш цікавий район Хенгіл близько Рейк'явік, гаряча вода якого в даний час використовується для опалення столиці та численних відкритих басейнів. У долині на схід Гейзерних полів знаходиться місце становлення ісландський державності – описані в сагах Тінгвеллір (поля Тінга), на яких проходили зборів жителів острова на зорі його заселення.

Гейзерні поля самі по собі – одна з візитних карток країни. Всього їх виявлено тут понад 250 груп, що включають більш ніж 7 тис. окремих гарячих джерел – це найбільша кількість гейзерів на одиницю площі в світі. Навіть саме слово "гейзер" ісландська походження і означає "б'є струменем". Обширне Гейзерне поле Хаудакалур лежить на півдні Ісландії, де розташований колись найбільший гейзер країни – Гейсер (Великий Гейзер), але більш-менш періодично тут вивергається тільки гейзер Строккур. Навколо нього лежить безліч виходів підземних гарячих вод у вигляді бездонних колодязів, наповнених до країв дивно блакитний прозорою водою. Не менш колоритний район льодовика торфу на схід від вулкана Гекла, вулкан Кверкфьелль, район Грімскіх озер у льодовику Ватні, райони Нама, Керлінгарскіх і Кверкскіх гір, затоки Кріса, геотермальні поля Кьелюр, Ландманналейгар, Несявеллір, Онавфельснес, Рейкір та інші, а також гарячі джерела і поля "різнокольорової землі" біля міста Хверагерді. Деякі джерела викидають на поверхню воду, перегріту в підземних "котлах" до температури близько 750 С. Приміром, найбільш гаряче джерело в Ісландії – Дейльдартунгухвер, дає щомиті більше 150 літрів киплячої води. Місцеві жителі використовують підземний окріп для обігріву осель і випарювання солі з морської води, а також для створення численних басейнів з гарячою водою, настільки популярних в тутешніх холодному кліматі.


 
 

Цікаве

Загрузка...