WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Верхоянський район республіки Саха - Курсова робота

Верхоянський район республіки Саха - Курсова робота

Загальна захворюємо ость: 751.1.У порівнянні з 2006 роком зменшилася. Первинна захворюваність - 62,4.Первинний вихід на інвалідність - людина.

Захворюваність на туберкульоз в районі на 100 тисяч н аселенія - 137,5.Вперше взяті на облік - 18.Бацилярних хворих по району - 2 особи, вперше виявлених. Охоплення ФЛГ обстеженням - 65%.

9. Утворення

В районі функціонує 21 школа: 13 середніх шкіл, 1 основна, 1 корекційна, 3 школи-ДОУ3. Всього учнів - 2579. Дошкільних освітніх установ - 23, вихованців - 1197. 4 додаткових освітніх установи: 2 - ДЮСШ, 1 - УДЦ, 1 - ЦДЮТіК. Всього педагогів-642, з них вчителів-466, вихователів ДОУ-176.

63,5% вчителів мають вищу освіту, 34% - середню спеціальну освіту. 47% вчителів мають вищу та першу категорії. МУ УО щорічно укладає договори з випускниками навчальних закладів. У 2005-2006 навч / рік прибуло 13 молодих фахівців з вищою освітою - 8, з середньою спеціальною - 5. У 2006-2007 навч / рік прибуло - 28, з вищою - 16, з середньою спеціальною - 12.

Створені та діють Рада керівників освітніх установ, муніципальними радами по реалізації національного проекту, Центр дистанційної освіти, піклувальні ради, громадське наукове товариство вчителів, учнів (наукових співробітників), Асоціації вчителів-предметників, Асоціація молодих вчителів.

Розроблені та прийняті Комплексна програма розвитку освіти на період 2005-2010 рр.., Програма "Профілактика бездоглядності" та правопорушень серед неповнолітніх, програма формування культури здорового життя в освітніх закладах на період 2004-2008 рр..

У районі 14 освітніх установ працюють в режимі експериментального майданчика, з них 4 мають статус республіканської експериментального майданчика, 3-статус кандидата на РЕП, 8-статус муніципальної експериментального майданчика.

Прийняли участь на всеросійському конкурсі шкіл, активно впроваджують інноваційні освітні проекти. Володарем гранту Президента РФ стала Борулахская загальноосвітня агротехнічна середня школа.

Школи району працюють за навчальними планами РС (Я), по базисного навчального плану (2005р.) працюють 8 шкіл. Навчальні програми з усіх предметів виконані повністю.

Профільне навчання в Верхоянськ районі в 2006-2007 навчальному році.У 2006-2007 навчальному році в Верхоянськ районі функціонували 4 профільні школи: Верхоянская, Борулахская, Батагайская і Ельгетская середні загальноосвітні школи, в яких навчалися у профільних класах 148 учнів.У Батагайской середній загальноосвітній школі чотири профільних десятих класи: природничо-науковий (18 учнів), гуманітарний (19 учнів), фізико-математичний (21 учнів) і педагогічний клас (8 учнів).

Результати засвоєння державних програм.

Класи

Успішність

Якість

1-1У класи

99,7%

54,7%

У-!Х класи

98,3%

35%

Х-Х1 класи

99,7%

32%

По району

99,3%

41%

Охоплення дошкільною освітою по району-82, 1%, у тому числі дітей 5-річного віку-98, 7%.

Результати підсумкової атестації учнів.

Випускники

Всього на кінець року

Пройшли підсумкову атестацію і отримали атестати

Усього

У т.ч. особливого зразка

Кількість

%

Кількість

%

1.Основного загальної освіти (9 клас)

244

240

98,3%

1

0,4

2. Середньої (повної) загальної освіти (11 клас)

264

264

100%

4

1,5

Разом:

508

504

99,2%

5

1,9

Отримали загальну середню освіту 264 випускників, з них надійшли: У ВНЗ-и-91 (34,5%), ССУЗ-и-88 (33,3%), НВО-49 (18,5%)

З метою пропаганди ЗСЖ, фізичної культури і спорту, підвищення масовості, майстерності учнів проводяться різні заходи.

10. Екологія та охорона природи

За звітний період Верхоянський ТКОП в галузі охорони атмосферного повітря проведено перевірку ВАТ "Янгеологія", під час перевірки з'ясувалося, що проект ПДВ по атмосферному повітрю написаний і знаходиться на експертизі, а проект ПДВ по відходах через скрутне фінансове положення оплатили тільки в лютому 2007 і в даний момент на стадії розробки.

При плановій перевірці в ході санітарного двомісячника, було перевірено 2 склади ПММ: ВАТ "Сахаенерго" і Філії Батагайской нафтобази ВАТ "Саханефтегазсбит" на території даних підприємств були незначні забруднення і патьоки ПММ, видані приписи були виконані в строк.

З охорони тваринного світу Верхоянський ТКОП проведено 28 перевірок, всього виявлено 12 порушень тваринного світу. У ході перевірок проведено 16 рейдів по мисливських угідь і по ООПТ. Перевірено 27 фізичних осіб на предмет браконьєрства. Були виявлені порушення.

Проведено заходи з охорони земельних ресурсів і відходів. У п. Батагай брали участь в 24 комісіях з відведення земельних ділянок під приватні гаражі, теплиці, магазини; з комісією: улускомземом, лісгоспом, УДО та НС, ВУЦГСЕН. Проведено позапланові перевірки ВЕС ВАТ "Сахаенерго", ДЕС п. Батагай, с.Сайди, с. Бала, с.Улахан-Кюель, порушень немає.

З охорони водного фонду Верхоянський ТКОП підтверджено 3 об'єкти і 8 водокористувачів з охорони водних об'єктів, з 7 облікових одиниць підтверджено 3.За попередження протівопадовковой ситуації були перевірені склади ПММ: філії Батагайской нафтобази "Саханефтегазсбит", ДЕС с. Бетенкес, виписано припис.Перевірено Батагайская нафтобаза у зв'язку з підготовкою до навігаційного періоду, порушень немає.У ВАТ "Янгеологія" перевірені відстійники і дамби, що перекочується виливши відпрацьованих вод, порушень немає.

ВИСНОВОК.

Програма соціально-економічного розвитку МО "Верхоянський улус" на 2004-2008 роки розроблена на підставі Постанови Уряду Республіки Саха (Якутія) від 15 серпня 2002 № 412 "Про республіканську програму державної підтримки розвитку муніципальних утворень і створення умов для реалізації конституційних повноважень місцевого самоврядування".

Мета програми - створення сприятливого середовища для життя населення і діяльності господарюючих суб'єктів, підвищення рівня життя населення за рахунок збереження та розвитку галузей економіки, подальшого поліпшення їх діяльності для життєдіяльності улусу,

підвищення рівня життя населення за рахунок збереження та розвитку підприємств існуючих галузей виробництв, раціонального використання матеріальних, технічних, фінансових і трудових ресурсів, а також перетворення їх на самостійний економічний чинник розвитку всього комплексу МО "Верхоянський улус (район)".

Програма розроблена на основі аналізу умов та реальних ресурсів розвитку улусу шляхом індикативного планування, з урахуванням реальних можливостей адміністрації улусу, суб'єктів господарювання, виробничих потужностей основних галузей економіки.

У результаті реалізації основних заходів програми соціально-економічного розвитку муніципального освіти очікується збільшення наступних показників: обсяг продукції, валовий промислова продукція, валова продукція господарства, дохід на душу населення, середня заробітна плата, показники сільського господарства (поголів'я коней, поголів'я ВРХ).

У процесі реалізації Програми необхідно вирішити такі основні завдання:

 стабілізація фінансово-економічної діяльності господарюючих суб'єктів, створення передумов для подальшого розвитку галузей економіки улусу;

 на основі розроблених бізнес-проектів передбачається залучення інвесторів і надрокористувачів і домогтися прийняття Постанови Уряду республіки за пріоритетними напрямами розвитку основних галузей економіки улусу:

- гірничодобувної промисловості - перехід на освоєння рудних родовищ золота Кючус, Кисилга, В'юн, поліметалів Прогноз, Аркачан і Сентачан;

- розвиток електропостачання улусу шляхом будівництва гідроелектростанції;

- капітального будівництва - включити і призвести фінансування з Інвестиційного бюджету республіки будівництва шкіл п.Батагай, Боруля, об'єкти охорони здоров'я будівлю терапевтичного відділення ЦУБ, поліклініка м.Верхоянськ, об'єкти житла 8-ми, 48 кв. будинку п.Батагай,

- дорожнього будівництва - цілорічна дорога Батагай-Тополине, Батагай-Стрілка;

- сільського господарства - модернізація та технічне забезпечення кормозаготівельна робіт, відновлення зруйнованої повінню річним лугомеліоратівной системи;

- житлово-комунального господарства - оптимізація теплових мереж та розробка програми розвитку водопостачання та водовідведення населення улусу;

 комплексний розвиток місцевого виробництва, споживчого ринку улусу;

 визначення першочергових заходів підтримки та соціального захисту малозабезпечених верств населення, підвищення рівня життя населення.

Список використаної літератури

1.Соціально-економічне становище Верхоянського улусу за 2007 р. - Комітет державної статистики Республіки Саха (Якутія), 2007р.

2.Концепція соціально-економічного розвитку Верхоянського улусу на 2001 - 2006 роки - Адміністрація Верхоянського улусу Республіки Саха (Якусіма ку), п.Батагай, 2002

3.Статистичний щорічник Республіки Саха (Якутія). Офіцера візуальне видання - м.Якутськ,2007

4.Основні показники агропромислового комплексу РС (Я) - Міністерство с / г РФ, ФДМ "Центр ринкової інформації АПК", Дальфіл "Центр ринкової інформації АПК", Якутськ, 2006

5.Статут Верхоянського району Республіки Саха (Якутія).

6. Програма соціально-економічного розвитку МО "Верхоянський улус" на 2004-2008 роки.


 
 

Цікаве

Загрузка...