WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Бразілія як країна світу - Курсова робота

Бразілія як країна світу - Курсова робота

Індіанське населення Бразилії ( 3-5 мільйони на час відкриття її європейцями ) було у великій мірі винищене або асимільоване в португальське населення. З початку колонізації шлюби між португальцями та індіанцями були звичайними. Зараз у Бразилії проживає біля 700 000 індіанців, що складає менш ніж 1 % з населення країни, але це число значно більше у Північному регіоні.

Бразилія має значну долю чорного населення, що походить з африканських рабів, яких ввозили до країни з 16-го до 19-го століть. Більш, ніж 3 мільйони африканців були завезені до Бразилії протягом існування рабства, яке було скасоване в 1850 році. Раби переважно завозилися з Анголи, Нігерії, Беніну, Того, Гани, Берега слонової кості і Сан-Томе-і-Прінсіпе. Африканське населення Бразилії у значній мірі змішалося з португальським, приводячи до змішаного сучасного населення.

Починаючи з 19-го століття бразильський уряд стимулював європейську імміграцію, щоб замістити людський ресурс колишніх рабів. Перші непортугальські іммігранти, які оселилися в Бразилії в 1824 році, були німцями. З 1869 року прибувають перші польські іммігранти. Проте, значна європейська імміграція до Бразилії почалася тільки після 1875 року, коли значно зросла імміграція з Італії, Португалії і Іспанії.

Між 1870 і 1953 роками, Бразилія привернула приблизно 5,5 мільйонів іммігрантів — приблизно 1,55 млн. італійців, 1,47 млн. португальців, 650 тис. іспанців, 210 тис. німців, 190 тис. японців, 120 тис. поляків і 650 тис. іммігрантів інших національностей. Ці цифри можуть бути значно недооціненими, тому що жінки та діти часто не рахувалися, багато іммігрантів селилися нелегально, замінюючи прізвища, щоб сховати своє походження, а бразильська система обліку була досить недосконалою. Бразилія стала домом найбільшої італійської діаспори за межами Італії, маючи 25 млн. бразильців італійського походження. Бразилія також є домом найбільшого ліванського співтовариства в світі, близько 8 мільйонів.

Починаючи з початку 20-го століття, Бразилія отримала значну кількість азіатських іммігрантів: корейців, китайців, тайванців і японців. Японці — найбільша азіатська меншина в Бразилії, а бразильці японського походження складають найбільше японське населення за межами Японії ( 1,5 млн. ).

Етнічний та расовий склад.

Населення Бразилії сконцентроване уздовж узбережжя. Населення південних штатів має переважно європейське походження, але більшість мешканців Півночі представляють собою індіанське населення, а мешканців Північного сходу — суміш африканців та європейців.

Згідно конституції Бразилії 1988, расизм є тяжким злочином, цей закон сприймається у Бразилії дуже серйозно.

Понад 90 млн. людей в Бразилії мають коріння в масових хвилях європейської імміграції. Найбільші етнічні групи — іберійці, італійці і німці. Менші групи включають слов'ян ( здебільш чехів, поляків, українців і росіяни ). Серед найменших етнічних груп — литовці, вірмени, фіни, французи, греки, угорці, румуни, британці, ірландці та євреї. Крім європейців, бразильське населення включає 79 млн. африканців та мулатів, 13 млн. арабів, 1,6 млн. азіатів та 700 тис. американських індіанців.

Мови.

Португальська мова – єдина державна мова Бразилії. Нею розмовляє практично все населення і фактично тільки ця мова використовується в школах, газетах, радіо, телебаченні та для всіх ділових і адміністративних цілей. Окрім того, Бразилія є єдиною, португальсько-мовною країною в Америці, роблячи мови частиною бразильської національної самосвідомості.

Португальська мова Бразилії розвинулася незалежно від європейської португальської мови, та пройшла менші фонетичні зміни, ніж мова, розмовна в Португалії, тому часто кажуть, що мова Камоенса, португальського поета 16-го століття, фонетично нагадує сучасну бразильсько-португальську мову, але не мова, якою розмовляють в Португалії зараз, і це його роботи слід читати за бразильськими правилами. На бразильсько-португальську мову також мають деякий вплив індіанські та африканські мови. У самій Бразилії мова досить однорідна, носії різних регіональних діалектів легко розуміють один одного, але між ними існує кілько помітних фонологічних, лексичних та орфографічних відмінностей.

Багато тубільних мов ще позмовляються в тубільних суспільствах, перш за все в Північній Бразилії. Хоча багато хто з цих суспільств має істотний контакт з португальською мовою, сьогодні є стимул для вивчання рідних мов. Деякі іноземні мови позмовляються нащадками іммігрантів, які зазвичай двомовні, в маленьких сільських суспільствах в Південній Бразилії. Найголовніші з них — бразильські німецькі діалекти, померанська мова і талійська мова, заснувала на італійському венеціанському діалекті. У місті Сан-Пауло, японська мова також існує в районах переселенців, таких як Лібердрад.

Англійська мова – частина офіційного шкільного учбового плану, але дуже небагато бразильців вільно володіють нею. Іспанська мова також часто викладається в школах та розуміється до різних ступенів самими носіями португальської мови, завдяки великій схожості між двома мовами.

К у л ь т у р а Б р а з и л і ї

Культура Бразилії перш за все походить від культури Португалії. Португальські колоністи і іммігранти принесли католицьку віру, португальську мову і багато традицій, які все ще створюють значний вплив на сучасну бразильську культуру. Як багатонаціональна країна, на її культуру також вплинули інші народи. Американські індіанці значно вплинули на кухню Бразилії та на її мову, а африканці, привезені як раби, в значній мірі вплинули на бразильську музику, танці, кухню. Італійські і німецькі іммігранти, які у великій кількості переселялися до Бразилії, також створили значний вплив на різні аспекти життя, але їх вплив найсильніший на півдні країни.

Культура Бразилії представлена :

1. Бразильським карнавалом

2. Бразильською кухнею

3. Бразильською літературою

4. Бразильською музикою

5. Бразильським кіно

6. Бразильськими святами

Релігія.

Згідно перепису Бразильського інституту географії та статистики:

73,6 % населення — католики, що робить Бразилію країною з найбільшим числом прихильників цієї концесії у світі.

15,4 % – протестанти, їх число зараз зростає. Рахуючи їх разом з католиками, Бразилія займає друге місце за числом християн у світі після США.

7.4 % населення вважають себе атеїстами або агностиками.

1,3 % – прихильники спіритизму.

1,8 % – прихильники інших релігій ( мормони, свідки Ієгови, буддисти, юдаїсти, мусульмани ).

0,3 % – прихильники традиційних африканських релігій, таких як кандомбле, макуба та умбанда.

Деякі сповідують суміш релігій, наприклад католицизму, кандомбле та індіанських релігій.

Спорт.

Найпопулярніший вид спорту в Бразилії — футбол, країна знаменита на весь світ своїми гравцями, такими як: Роналдо, Пеле, Роберто Карлос,

Гарінча, Кака, Рональдіньо, Рубіньо, Рівалдо. Бразильська національна збірна ставала чемпіоном світу рекордні п'ять разів.

Бразилія також добилася успіхів в інших видах спорту, переважно у волейболі, баскетболі, тенісі, гімнастиці і авто-гонках.

Багато видів спорту зародилися в Бразилії, наприклад :

  • Пляжний футбол

  • Футволей – суміш футболу й волейболу.

  • Вале-тудо – вид боротьби.

  • Капоейра – військове мистецтво африканської спадщини.

  • Бірібол – водна варіація волейболу.

  • Бразильське Діжу-джицу – варіація японського дзюдо.

Ц і к а в а і н ф о р м а ц і я д л я т у р и с т і в

Традиційні покупки – цікаві сувеніри: індійський посуд, африканські амулети, вироби з червоного дерева пау-бразил. Найкраще місце для купівлі сувенірів – ярмарка " Хіпі ",

яка проходить по неділях. В місті Ріо багато великих торгових центрів – Ріо Сул і Бар бара Шоппінг. Серйозні покупки, які потрібно робити саме в Бразилії – натуральні дорогоцінні камені: бриліанти, рубіни, топази.

Бразилія входить в десятку най кримінальніших країн світу. Не рекомендується носити дорогих ювелірних прикрас, великі суми грошей, залишати на пляжі без нагляду

одяг, фотоапарати і гаманці, приймати запрошення від малознайомих людей. Ніколи не залишайте документи, гроші і ювелірні прикраси в номері готелю ( готелі не несуть відповідальності за зникнення речей із номера ).

Чаєві в дорогих ресторанах і барах складають 10 % від рахунку ( якщо в нього не входить плата за обслуговування ); в дешевих закусочних – 1-2 реала; в кафе на пляжі чаєві не прийняті; носію в готелі або в аеропорті дають 1 реал; таксисту округлюють рахунок в більшу сторону.

Цікаві місця Бразилії.

Історичні квартали міста Оре-Прету відреставровані і в теперішній час

охороняються як національне достоїнство Бразилії і пам'ятник світового значення.

В столиці – Дворець Ітамараті, кафедральний собор, Музей сьогодешнього мистецтва, Індійський музей, Етнографічний музей та інше.

Символом Ріо-де-Жанейро є гора Корковадо

зі статуєю ХрестаСпасителя. На весь світ знаменитий Бразильський карнавал.


 
 

Цікаве

Загрузка...