WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → АПК Північного Кавказу - Курсова робота

АПК Північного Кавказу - Курсова робота

Таким чином, потреби республік Північного Кавказу і Калмикії в продуктах харчування забезпечуються переважно за рахунок неформального сектору (особисті підсобні господарства), поставок продуктів з Краснодарського та Ставропольського країв, а також імпорту.

Реалізація пріоритетного національного проекту "Розвиток агропромислового комплексу" в суб'єктах Російської Федерації, розташованих в межах Південного федерального округу, в першому півріччі 2007 року

Однією з головних цілей національного проекту "Розвиток АПК" є прискорений розвиток тваринництва.

Для досягнення поставлених цілей за цільовими показниками розвитку тваринництва національним проектом визначено заходи щодо розширення доступності кредитних ресурсів для товаровиробників агропромислового комплексу в 2007 році, на які передбачено виділення у 2007 році 815,8 млн. рублів на субсидування процентних ставок за інвестиційними кредитами, що залучаються на термін до 8 років.

З 2007 року в пріоритетний національний проект "Розвиток агропромислового комплексу" включені додаткові заходи щодо державної підтримки вівчарства, північного оленярства, табунною конярства та розвитку промислового рибництва, а також розширенню доступності кредитних ресурсів на придбання племінної худоби, техніки та обладнання для обслуговування та розвитку тваринництва ( кредити на термін до 5 років).У поточному році на ці цілі передбачено виділити суб'єктам Півдня Росії 962,4 млн. рублів з федерального бюджету, в тому числі:

придбання племінної худоби, техніки та обладнання для обслуговування та розвитку тваринництва - 338,1 млн. рублів;

підтримка племінного тваринництва - 322,6 млн. рублів;

державна підтримка вівчарства - 248,7 млн. рублів;

розвитку промислового рибництва - 53,0 млн. рублів.

Станом на 1 липня 2007 року об'єм виданих кредитних коштів через ВАТ "Россельхозбанк" на розвиток тваринництва в агропромисловому комплексі Півдня Росії склав близько 2,3 млрд. рублів. Всього за перший квартал 2007 філії ВАТ "Россельхозбанк" у Південному федеральному окрузі видали:

51 кредит на будівництво, реконструкцію та модернізацію тваринницьких комплексів на суму 1965 млн. рублів. Найбільша кількість видано в Краснодарському краї (29 кредитів на суму 1374 млн. рублів), Ростовській області (6 кредитів - 20,9 млн. рублів), Республіці Північна Осетія-Аланія (4 кредиту на суму 87,2 млн. рублів).;

31 кредит на покупку племінної худоби на суму 330 млн. рублів, у тому числі найбільша кількість у Краснодарському краї - 10 кредитів на суму 202,5 млн. рублів і Ростовської області - 8 кредитів на 36,7 млн. рублів.

ВАТ "Росагролізинг" у першому кварталі 2007 року уклало договори на постачання 7045 голів великої рогатої худоби та 100 голів свиней в регіони Півдня Росії на загальну суму 451,33 млн. рублів, крім цього було закуплено 2372 голови великої рогатої худоби та 535 голів дрібної рогатої худоби (овець) на суму 132,05 млн. рублів. Станом на 1 липня 2007 року в суб'єкти Російської Федерації, розташовані в межах Південного федерального округу, поставлено 2500 голів великої рогатої худоби, 750 голів свиней, 535 голів дрібної рогатої худоби (овець) на загальну суму 157,38 млн. рублів.

У першому півріччі 2007 року тільки Республікою Адигея і Волгоградській областю через ВАТ "Росагролізинг" укладено договори на постачання обладнання для створення 28421 скотомісця на суму 125,14 млн. рублів .Станом на 1 липня 2007 року поставлено обладнання для устаткування 3280 скотомісць на загальну суму 18,95 млн. рублів.

З 2007 року в пріоритетний національний проект "Розвиток агропромислового комплексу" включені додаткові заходи щодо державної підтримки вівчарства, північного оленярства, табунною конярства та розвитку промислового рибництва, а також розширенню доступності кредитних ресурсів на придбання племінної худоби, техніки та обладнання для обслуговування та розвитку тваринництва ( кредити на термін до 5 років).Необхідно відзначити, що в першому півріччі 2007 року тільки Краснодарський край оформив 1 кредит у розмірі 1,2 млн. рублів під будівництво об'єкту промислового тваринництва. В інших суб'єктах дуже слабо опрацьовується висновок кредитних договорів, в основній своїй масі перешкодою служить відсутність заставної бази.

За пріоритетному напряму "Стимулювання малих форм господарювання в агропромисловому комплексі" у Південному федеральному окрузі в першому півріччі 2007 року створено 149 сільськогосподарських споживчих кооперативу, у тому числі кредитних - 52.

Найбільша кількість кооперативів усіх видів створено у Волгоградській області (26 од.), Краснодарському краї (22 од.), Республіці Інгушетія (20 од.), Ростовській області (18 од.). За кількістю кредитних кооперативів лідирують Волгоградська область (13 од.) І Краснодарський край (9 од.).

За станом на 1.07.07г. обсяг виданих кредитних коштів малих форм господарювання в агропромисловому комплексі Півдня Росії склав більше 6 млрд. рублів, у тому числі ВАТ "Россельхозбанк" видав кредитів 4,7 млрд. рублів, Ощадбанк 1,3 млрд. рублів.

В цілому за перше півріччя 2007 філії ВАТ "Россельхозбанк" у Південному федеральному окрузі видали:

- 20 тис. кредитів особистим підсобним господарствам на суму 3,4 млрд. рублей. Найбільша кількість видано в Краснодарському краї (6,3 тис. кредитів на суму 931,7 млн. рублів), Ростовській області (2,7 тис. кредитів на суму 403,4 млн. рублів);

- 1,2 тис. кредитів селянським (фермерським) господарствам на суму 1,1 млрд. рублів. Найбільш активно в січні-червні 2007 року отримували кредити в Краснодарському краї (видано 402 кредиту на суму 334,9 млн.рублів), Ростовській області (264 кредиту на суму 99,4 млн. рублів), Республіці Калмикія (164 кредиту на суму 195 , 1 млн.рублів),;

- 23 кредиту сільськогосподарським кооперативам споживчим на суму 111 млн. рублів;

- 44 кредиту сільськогосподарським кредитним споживчим кооперативам на суму 148 млн. рублів.

У регіонах земельно-іпотечне кредитування здійснюється шляхом проведення ВАТ "Россельхозбанк" пілотного земельно-іпотечного кредитування. За станом на 01.07.07г. по Південному федеральному округу сільгосптоваровиробникам різних організаційно-правових форм регіональними філіями ВАТ "Россельхозбанк" надано 8 кредитів на суму 9 млн.рублів під заставу земель сільськогосподарського призначення.

У першому півріччі 2007 року ВАТ "Россельхозбанк" не приймав участь в діяльностісільськогосподарських кредитних споживчих кооперативів у якості асоційованого членаВ 2007 році суб'єктам Російської Федерації, розташованим в межах Південного федерального округу виділено понад 1,4 млрд. рублів бюджетних коштів на субсидування процентної ставки і для стимулювання створення та розвитку мережі сільськогосподарських споживчих кооперативів. Перераховано за довідками-розрахунками 171,8 млн. рублів.

За напрямком "Забезпечення доступним житлом молодих фахівців (та їх сімей) на селі" суб'єктами Російської Федерації, розташованими в межах Південного федерального округу планується ввести 140,6 тис. кв. метрів житла, забезпечити житлом 2415 молодих фахівців та їх сімей на селі.

У першому півріччі 2007 року фактично введено 16,6 тис.кв.м та поліпшено житлові умови 144 молодим спеціалістам на селі.

Лідерами в даному напрямі є Карачаєво-Черкеська Республіка, Ставропольський край, Ростовська область.

Закінчення

Сільське господарство - це зовсім особлива сфера виробництва, головна особливість якого - наявність землі як основного засобу виробництва. Земля на відміну від інших засобів виробництва - не продукт праці людини, її розміри не можуть бути збільшені; при правильному її використанні в сільському господарстві земля не лише не втрачає своїх якостей, але навіть покращує їх, у той час як всі інші засоби виробництва поступово застарівають морально і фізично, замінюються іншими. Земля, будучи засобом виробництва, виступає і як засіб праці, і як предмет праці.

Активно в АПК йде формування нових форм господарювання. В даний час вони представлені селянськими господарствами, асоціаціями селянських господарств, агрокооператівамі, агрокомбінату, агроконсорціумамі, агрофірмами. Вибір тієї чи іншої форми залежить від конкретних умов місцевості, здійснюється на строго добровільній основі, а критерієм переваги може бути лише економічна ефективність.

Список використаної літератури

1. Алтупов І.А. "Новий аграрний лад Росії ". М; РОТА; 1996

2. Відятіна В.М. "Економічна географія Росії: підручник для вузів". М; ИНФРА-М; 1999

3. Веслярів В.Є. "Коротка характеристика економічних регіонів Росії". Москва; Вища школа; 1999

4. Петренко І.А. "Економіка сільського господарства ".М; Вища школа; 1999

5. Родіонова М.А. "Економічна географія Росії ". М; Московський ліцей; 2002

6. Матеріали Росстату РФ

5


 
 

Цікаве

Загрузка...