WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Економіко-географічна характеристика Великої Британії - Реферат

Економіко-географічна характеристика Великої Британії - Реферат

Реферат
на тему:
Економіко-географічна
характеристика Великої Британії
План
1. Загальні відомості
2. Географічне положення та природно-ресурсний потенціал.
3. Населення
4. Господарства (промисловість, сільське господарство).
5. Зовнішньоекономічні зв'язки.
1. Загальні відомості
Великобританія - парламентська монархія. Належить до семи найрозвинутіших країн світу, є членом Євросоюзу та НАТО,
Площа - 244 тис. км2.
Населення - 58,1 млн. чоловік.
Столиця - Лондон.
Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії (офіційна назва країни) складається з Англії та пізніше завойованих і приєднаних до неї Уельсу, Шотландії і Північної Ірландії (Ольстер). Найближчими сусідами, що знаходяться на материку Євразія, є Франція та Бельгія. На заході держава межує з Ірландією, що була 700 років колонією Великобританії. Звільнення Ірландії відбулось у 1949 році. 6 графств Ольстера залишились у складі Великобританії.
2. Географічне положення та природно-ресурсний потенціал.
Великобританія - острівна країна, що розташована на північному сході Євразії. Межує з Бельгією, Люксембургом, ФРН, Іспанією, Швейцарією, Ірландією, Монако, Андорою. Більш північніше розташування Великобританії сприяє холоднішому клімату (помірний, морський). У Великобританії є значні запаси нафти, які добувають на шельфі Північного моря, а також каоліну, калійної і кам'яної солі. Решта корисних копалин - кам'яне вугілля, залізна руда, олово, свинцево-цинкова руда відігравали велику роль у минулому. Країна багата на гідроресурси. Їй характерна густа мережа річок: Северн, Темза, Мерсей, Трент, Уай та інші. Грунти на півдні і заході переважно гірсько-лісові і підзолисті, на сході і південному-сході - бурі-лісові, в південно-східній частині Англії - перегнійно-карбонатні і алювіальні.
3. Населення
Великобританія - високо урбанізована країна (75%). Складається з англійців, шотландців, уельсців, ірландців, вихідців з країн Співдружності. Основою англійської мови, якою спілкується населення країни, є мова древніх кельтів. У Великобританії низька народжуваність на фоні значної тривалості життя, тому для країни характерне так зване "старіння нації". Середня густота населення - 250 осіб на 1 км2.
Найбільші агломерації - Манчестерська, Лондонська, Бірмінгенська. В країні спостерігається великий потік мігрантів, які щоденно виїжджають на роботу до міст. Проте, значна частка безробітних (13% економічно активного населення) ускладнює суспільні відносини країни.
4. Господарства (промисловість, сільське господарство).
Промисловість Великобританії хоч і є провідною галуззю господарства, все ж за темпами росту та продуктивністю праці поступається іншим провідним країнам світу. Це стосується також новітніх галузейпромисловості. За обсягом промислового виробництва країна посідає 7 місце у світі. Нині в структурі промисловості помітна тенденція зростання частки машинобудування та зменшення частки традиційних гірничодобувної і текстильної галузей. Тваринництво різко переважає над рослинництвом (70%). Розвинуте скотарство, свинарство, птахівництво. В рослинництві використовують високоврожайні сорти пшениці, ячменю, цукрових буряків, картоплі. Серед видів транспорту в країні провідне місце належить морському (86% вантажообороту), що забезпечує міжнародні та внутрішньодержавні зв'язки країни. На автомобільний транспорт припадає 75% внутрішніх перевезень, на залізниці - близько 20%. Головна автомагістраль Лондон-Манчестер-Глазго. Зростає роль трубопроводів. Близько третини продукції імпортується. Експорт - різноманітний, але переважають хімічні продукти та машини.
Найпотужнішим промисловим районом з розвинутим портових господарством є Південна Англія. Тут розташована могутня агломерація Великий Лондон, славетні університетські центри Оксфорд, Кембридж, а на узбережжі - курортні міста. Переважно аграрною є Північна Англія. Уельс, Шотландія, Північна Ірландія - національні окраїни, що переживають складні економічні проблеми. Для них характерні значні проблеми із зайнятістю населення. Північна Ірландія (Ольстер) - найбільша соціальна проблема Великобританії внаслідок протистояння католиків і протестантів. Тут найнижчі показники економічного розвитку та найвищий рівень безробіття.
5. Зовнішньоекономічні зв'язки
Оскільки Велика Британія є членом Європейського Союзу, то в першу чергу економічні зовнішні зв'язки її відбуваються з країнами ЄС.
Окрім цього Великобританія тісно взаємодіє з такими розвинутими країнами, як: США, Японія, Греція, Канада та інші країни світу.
В певній мірі Велика Британія контактує з Україною та колишніми країнами Радянського Союзу. Однак загальна частка цих зовнішньоекономічних зв'язків досить мала.
Головна експортна продукція країни: продукція машинобудування, фармацевтики, легкої промисловості тощо.
Використана література
1. Соціально-економічна географія світу. Підручник. - К., 1999.
2. Словник-довідник з соціально-економічної географії. - К., 1996.
Зміст
1. Загальні відомості ............................................................................2
2. Географічне положення та природно-ресурсний потенціал....3
3. Населення..........................................................................................4
4. Господарства (промисловість, сільське господарство)............5-6
5. Зовнішньоекономічні зв'язки........................................................6

 
 

Цікаве

Загрузка...