WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Місто Долина та Долинський район: фізико-географічна та економічна характеристика (науковий реферат) - Реферат

Місто Долина та Долинський район: фізико-географічна та економічна характеристика (науковий реферат) - Реферат

трудові ресурси
Трудовий потенціал району - 43,2 тис. чол, або 60% від загальної чисельності населення. Всього в працездатному віці в районі нараховується близько 36,1 тис. чол. У виробничій сфері працює більша половина населення, зайнятого у всіх галузях народногосподарського комплексу району (близько 16 тис. чол.), а зокрема у промисловому виробництві - 6,1 тис. чол.
Надлишок трудових ресурсів відзначається в таких галузях матеріального виробництва, як легка та деревообробна промисловості, а також на підприємствах будівельної галузі та транспорту.
Станом на 01.01.2000 р. цей показник по району досить високий і складає 9,2% до працездатного населення.
Надлишок робочої сили в районі при сприятливих економічних умовах та наявній сировинній базі можна використовувати при розвитку нових підприємств.
Табл.4.
Розрахунок чисельності зайнятого населення станом на 01.01.2000 р.
Всього трудових ресурсів в тому числі: 43210
- Працездатне населення в працездатному віці 36189
- Особи старшого віку і підлітки, зайняті в народному господарстві 3818
Розподіл трудових ресурсів
Зайнято в усіх сферах економічної діяльності в тому числі: 27050
- Робітники і службовці, зайняті на підприємствах, в установах, організаціях та громадських об'єднаннях 12170
- Зайнято на малих та спільних підприємствах 1473
- Зайнято на підприємствах споживчої кооперації 472
- Зайнято в селянських фермерських господарствах 36
- Зайняті в особистому підсобномугосподарстві 6361
- Зайняті в інших сферах економічної діяльності 6538
Безробітні
Незайняте працездатне населення у працездатному віці 15571
в % до трудових ресурсів 36.0
4. Господарство краю
Наш район - один із основних промислових районів області. Завдяки наявності дуже важливих корисних копалин його народногосподарський комплекс має багатогалузевий характер.
Найдавнішою галуззю промислового виробництва є солеваріння. Промисловою розробкою соляних родовищ району в даний час займається Долинський солеварний комбінат.
Дуже важливе значення для розвитку району мало відкриття покладів нафти і газу. Розпочата в 1948 році експлуатація нафтогазових родовищ триває донині, а об'єм видобутих нафти і газу складає близько 55% від загального обсягу товарної продукції, що виробляється промисловим комплексом району.
Багатий район і на поклади торфу. Розробляється родовище в с Одиниця, розвідане біля с. Княжолука.
На території району знаходяться поклади гідромінеральних ресурсів, деякі із родовищ використовуються для випуску столової та лікувальних вод.
Також наявні поклади горючих сланців, залізної та мінеральних руд, які в даний час не розробляються.
Для розвитку будівельної галузі є запаси гравію, глини і каменю та значні лісові ресурси.
Лісовий фонд району складає 90901,4 га. Раціональним використанням лісових ресурсів, веденням державного обліку лісів, державного лісового кадастру, організацією проведення рубок головного користування, санітарних рубок займається Вигодське державне лісогосподарське підприємство та
Долинське спеціалізоване міжгосподарське підприємство по веденню лісового господарства.
В гірських карпатських лісах багато природних ягідників суниці, малини, ожини, чорниці, брусниці, а також багата фауна (олені, ведмеді, козулі, рисі, куниці тощо).
Природозаповідний фонд Долинщини - 4928,6 га.
Економіка району багатогранна і представлена такими галузями матеріального виробництва: промисловість, будівництво, сільське господарство, транспорт, побутово-торговельне обслуговування.
Нематеріальна сфера- це освіта, здоров'я, соціальні служби, житлово-комунальне господарство і ін.
Провідною галуззю економіки району, в якій сконцентрована більша частина виробничих фондів і в якій зайнята значна кількість населення району, є промисловість,
1. Промисловість
Промисловий потенціал району станом на 01.01.2000 р. нараховує 21 промислове підприємство з чисельністю працівників 6081 чоловік та річним обсягом промислового виробництва близько 133130 тис. грн. Промисловий потенціал включає різні галузі промисловості.
До основних відносяться:
Нафтогазова та деревообробна промисловості. Це такі підприємства, як НГВУ "Долинанафтогаз", "Долинський газопереробний завод", ДП "Деревообробний завод" і ТОВ "Уніплит", ВАТ "Вигодський лісокомбінат", ВАТ "Долинський ДОЗ". Основна спеціалізація - видобуток нафти, газу (природного і попутного), виробництво відбензиненого газу, стабільного газового бензину, віконних та дверних блоків, плити ДВП, паркету.
Промисловість будматеріалів, до якої відносяться такі підприємства, як ВАТ "Будзалізобетон", ВАТ "Волинський завод залізобетонних виробів". Вони виробляють збірний залізобетон, бетонні блоки, товарний бетон.
Легка промисловість, підприємства якої виробляють пряжу, вату, швейні та інші вироби (ВАТ "Волинська бавовнопрядильна фабрика", КП "Довіра", ЗАТ фірма "Спецодяг", ЗАТ Долинська фабрика "Едельвейс").
Порівняно невисокий відсоток у структурі промислового виробництва займає харчова промисловість (0,5%).
Із продуктів харчування в районі виробляється молочна продукція, виварювальна кухонна сіль та хлібобулочні вироби.
Лісохімічну промисловість представляє ВАТ "Живиця", що продукує реагенти для буріння, карбомідоформальдегідні смоли. В нашому районі можна отримати також поліграфічні послуги (ВКП "Долинська друкарня", п/п Кузьмінчук).
Нафтогазовидобувне управління "Долинанафтогаз"
Півстоліття минуло з тих пір, як 30 серпня 1950 року на околиці Долини із свердловини № 1 вдарив потужний нафтовий фонтан, підтвердивши прогнози геологів проте, що Долинська земля багата не тільки добірними карпатськими лісами, соляними джерелами, а й потужними родовищами чорного золота. Від того дня розпочався для Долини і її мешканців новий відлік часу - початок оновлення старовинного міста і його околиць, бурхливий розвиток нафтогазової промисловості, будівельної індустрії, соціально-культурної сфери тощо.
Про наявність нафти у надрах прикарпатської землі було відомо ще понад сто років тому, а в селі Ріпному колишнього Долинського повіту нафту почали видобувати в кінці XIX століття.
Відкриття нових нафтових родовищ, що започаткувалося фонтаном із свердловини № 1, вивело Волинський нафтопромисловий район в число найбільших в Украйні. В 1963 році було досягнуто максимального видобутку газу - 1,2 млрд. кубометрів, а в 1966 році -2 млн. тонн нафти.
Всього за 50 років на родовищах Долинського нафтового регіону видобуто 49 мільйонів тонн нафти і 19 мільярдів кубометрів газу. Нафтогазовидобувне управління "Долинанафтогаз" виросло в сучасне підприємство з розгалуженою

 
 

Цікаве

Загрузка...