WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Тернопільська область (пошукова робота) - Реферат

Тернопільська область (пошукова робота) - Реферат

фабрики розташовані у Тернополі, Почаєві, Чорткові, Монастириській. Існує ряд цехів та ательє індивідуального пошиття одягу в багатьох населених пунктах.
Галантерейна промисловість випускає шкіряні й текстильні вироби широкого вжитку. Найбільшими підприємствами є шкіргалантерейна фабрика у смт. Вишнівець, фабрика "Подолянка" у Тернополі та "Галантерея" у м. Заліщики. Випуск продукції цієї галузі зменшився порівняно з 1990 р. у 9 разів.
Взуттєва промисловість раніше розвивалась у Тернополі, Теребовлі та Почаєві. У роки економічної кризи ця галузь повністю занепала. Тепер вона відроджується в Теребовлі завдяки інвестиціям з Італії.
Товари легкої промисловості (одяг, тканини) значною мірою відправляються за межі області, зокрема у країни СНД, Канаду, Польщу, Угорщину, Румунію, Німеччину та ін.
Машинобудування і металообробка є важливою галуззю важкої промисловості, яка донедавна розвивалась прискореними темпами. Усі підприємства працюють на довізному металі й випускають трудомістку продукцію- електротехнічні прилади, апаратуру для запису і відтворення звуку, світлотехнічне обладнання, бурякозбиральні комбайни тощо.
Найбільші підприємства- виробничі об'єднання "Оріон", "Промінь", "Ватра", "Комбайновий завод". В останні роки вони значно скоротили випуск продукції. Науково-технічне підприємство "Промінь" (у минулому "Сатурн") налагодило випуск антенних систем для супутникового телебачення і зв'язку. Металообробка має місцеве значення. Металообробні підприємства є в Тернополі, Чорткові, Бучачі, Підгайцях, Збаражі, Товстому. Вони невеликі, основна їхня продукція - литво, цвяхи, металевий та емальований посуд тощо. Функціонує ряд підприємств з ремонту сільськогосподарської техніки (Чортків, Збараж, Гусятин, Підгайці, Бучач тощо), вантажних та легкових автомобілів, автобусів (Тернопіль, Великі Бірки). Виробництво вентиляційних і охолоджувальних промислових установок налагоджено у Микулинцях, вимірювальних приладів у Підволочиську, машин для переробки сільськогосподарської продукції - у Великій Березовиці.
У виробництві промислової продукції області поступово знижується частка деревообробної промисловості. Це пов'язано зі зменшенням кількості місцевої і довізної сировини (переважно з півночі Європейської частини Росії"). Основна продукція галузі - меблі, тара, столярні вироби, будівельні матеріали, її випускають Тернопільська, Кременецька, Бережанська меблеві фабрики, виробниче об'єднання "Технотерн", тернопільська фірма "Нова", Потуторський, Озернянський деревообробні заводи, Козівська фабрика "Темп", чимало приватних підприємств.
Промисловість будівельних матеріалів сформувалась на основі використання місцевих нерудних корисних копалин. Випускаються залізобетонні конструкції, цегла, вапно, гіпс, асфальт тощо. Підприємства цієї галузі рівномірно розміщені на всій території області, але внаслідок зменшення обсягів будівництва випуск продукції значно скоротився. Найбільші підприємства з виробництва збірних залізобетонних конструкцій розміщені у Тернополі, смт. Дружба і Велика Березовиця, кахлю і керамічної плитки - смт. Монастириській, видобутку і обробки каменю - Тернополі, Теребовлі, Бережанах, Скалі-Подільській, смт. Дружба, селах Застіночне, Струсів і Слобідка.
Будівельне скло і скляний посуд виробляють на склозаводі у Бережанах, скляну тару - у селах Плотича Тернопільського району та Госулівка Чортківського району, а фарфоро-фаянсовий посуд - ум. Тернополі. Продукція цих підприємств - скляні та фарфорово-фаянсові вироби, відповідають світовим зразкам і користуються попитом як на внутрішньому ринку, так і за кордоном.
В області також налагоджено виробництво штучних ялинок та ялинкових прикрас. Теребовлянська фабрика ялинкових прикрас підтримує зв'язки з підприємствами Львова, Полтави, Житомира, Польщі та Німеччини. Продукцію фабрики знають у країнах СНД, Канаді, Польщі, Угорщині тощо.
Хімічна промисловість випускає продукцію побутової хімії, штучну шкіру, вироби із пластмас. Найрозвинутіша вона у Скалаті (фабрика "Лотос" випускає мило, препарати для очищення і полірування). Штучні шкіри та вироби з них виготовляють на тернопільській фабриці "Вінітекс". Виробництво труб, пластику і профілів з пластмаси здійснюється на підприємстві "Пластик" у Почаєві, а різноманітних пластмасових виробів - на малих підприємствах у Підволочиську, Теребовлі, Бучачі, смт. Дружба, Товсте, Хоростків, Вишнівець та інших. Фармацевтичні препарати випускає Тернопільська фармацевтична фабрика, малі підприємства у Збаражі і Тернополі, а парфумерну продукцію - ус. Нагірянка Чортківського району.
Роль паливно-енергетичної промисловості у виробництві промислової продукції незначна. Це пов'язано з тим, що дана галузь не має для свого розвитку на території області жодних ресурсів. Тут діє сім маленьких гідроелектростанцій (Більче-Золотецька, Касперівська, Скородинська, Янівсь-ка, Кудринецька, П'ятничанська, Коропецька). Сумарнаїхня потужність - 8,1 тис. кВт. Енергопостачання області здійснюється від генераторів Вінницької енергосистеми (переважно від Бурштинської ДРЕС).
Природний газ поступає в область магістральними газопроводами Торжок - Долина, Дашава - Київ, Уренгой - Помари - Ужгород, "Союз".
Промисловість має певні особливості розміщення на території області. Тут сформувались такі елементи її територіальної структури: галузеві і багатогалузеві промислові центри, промисловий вузол.
Важливе місце в господарстві Тернопільської області традиційно займає агропромисловий комплекс (АПК). Для його розвитку тут є сприятливі природні й економічні умови. АПК- це міжгалузевий комплекс, який формується на основі виробництва і переробки сільськогосподарської продукції. Основою для його розвитку є сільське господарство. Воно дає сировину для легкої і харчової промисловості області, забезпечує населення продуктами харчування.
На території Тернопільської області розташовано 2,6% сільськогосподарських угідь і 2,7% орних земель, виробляється 3,0% продукції сільського господарства України. Рівень розвитку даної галузі характеризують показники виробництва сільськогосподарських продуктів на одну людину. Вони постійно знижувалися упродовж останніх років, проте залишалися дещо вищими, ніж у середньому в Україні.
У Тернопільській області виробляється в розрахунку на кожну людину значно більше, ніж у країні, зерна, картоплі, молока і м'яса, але значно менше - овочів і фруктів. В останні роки в області, як і в усій Україні, спостерігається деякий спад виробництва майже усіх сільськогосподарських продуктів. Це пов'язано значною мірою із реформуванням сільського господарства. Зазнали змін сільськогосподарські підприємства - понад 1.3 тисячі господарств, на основі майнових і земельних паїв членів господарств створено нові господарства - 322 приватних, 249 товариств з обмеженою відповідальністю, 17 сільськогосподарських кооперативів та ін. В області є 617 селянських фермерських господарств, які використовують 4% від сільськогосподарських угідь (в середньому на одне фермерське господарство припадає 63 га ріллі). Серед них є 50 великотоварних господарств, у їх володінні знаходиться понад 20 тис. га сільгоспугідь. У

 
 

Цікаве

Загрузка...