WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Господарство Тернопільської області (пошукова робота) - Реферат

Господарство Тернопільської області (пошукова робота) - Реферат

виробів), компанія "Терланд Агро" (українсько-ірландське) і "Ліндеванг" (українсько-датське з виробництва сільськогосподарської продукції та ін.).
Провідне місце серед галузей промисловості займає харчова. У ній виділяються цукрова, м'ясна, молочна, спиртово-горілчана, тютюнова, кондитерська, плодоовочеконсервна, борошномельна та інші галузі. На першому місці серед них за обсягом продукції - цукрова промисловість. В області діє 9 цукрових заводів (Велика Березовиця, Борщів, Бучач, Збараж, Ланівці, Козова, Кременець, Хоростків, Чортків). Найпотужніші з них - Чортківський, Кременецький, Хоростківський. Виробництво цукру постійно збільшувалось до 1990 р. У 1990 р. воно становило 442 тис. т. До 2002 р. обсяги виробництва зменшилися до 105,7 тис. т, заводи працюють не на повну потужність.
Плодоовочеконсервна промисловість розвивається, як і цукрова, на місцевій сировині. Переробка овочів і фруктів здійснюється на 10 консервних заводах (Підгайці, Мельниця-Подільська, Скала-Подільська, Вишнівець, Теребовля, Копичинці, Заліщики, Гримайлів, Бережани, Підволочиськ), Залізцівському заводі продтоварів та ін. Значне зменшення потреб населення, зумовлене низькою купівельною спроможністю, впливають на зменшення потужностей заводів, значна частина сировини не переробляється. Це ж стосується і виробництва мінеральних вод і прохолодних напоїв.
В області виробляється спирт, лікеро-горілчані вироби (м. Чортків, с. Новосілка Підволочиського району, с. Козлів Козівського району, с. Ковалівка Монастириського району, с. Струсів Теребовлянського району, с. Мишковичі Тернопільського району та ін.), крохмаль (с. Пробіжна Чортківського району), харчові концентрати (с. Колиндяни), пиво (Микулинці, Тернопіль), тютюнові вироби (с. Ягільниця Чортківського району, Монастириська, Борщів).
Молочна промисловість виробляє масло, сир, свіжомолочні продукти, сухе знежирене молоко. Найбільшими підприємствами цієї галузі є Тернопільський молокозавод, Чортківський, Козівський, Монастириський, Бучаць-кий, Борщівський сирзаводи, маслозаводи - Шумський, Хоростківський, Підгаєцький, Підволочиський, Бережанський, Лановецький, Заліщицький, завод сухого знежиреного молока у Теребовлі. Виробництво продукції на цих підприємствах значно зменшилося порівняно з 1990 р (молока- у 12 разів, масла - у 5 разів, сиру - у 2,2 рази), водночас поліпшилась якість фасування, розширився асортимент продукції. Упродовж останніх років виникло чимало невеликих підприємств галузі, що розміщені як у містах, так і у сільській місцевості.
М'ясна промисловість представлена Тернопільським і Чортківським м'ясокомбінатами, а також цехами, які переробляють м'ясо, та виробництвом окремими підприємцями. Основна продукція - м'ясні консерви, ковбаси, копченості, субпродукти, а також м'ясокісткове борошно, желатин, ферменти тощо.
Підприємства борошномельної, кондитерської та інших галузей харчової промисловості розміщені майже рівномірно на всій території області.
Легка промисловість використовує місцеву (шкіра) і довізну сировину (бавовна, шерсть, текстиль тощо). У ній виділяються текстильна, швейна, галантерейна промисловість. Текстильна виробляє бавовняні тканини, пряжу, вату, текстильні вироби. її найбільшими підприємствами є виробниче об'єднання "Текстерно" в м. Тернополі, фабрика "Ватин" у м. Кременці, фабрика "Вілія" у Шумську. Але вони працюють не на повну потужність.
Швейна промисловість виробляє третину продукції легкої промисловості області. Швейні фабрики розташовані у Тернополі, Почаєві, Чорткові, Монастириській. Існує ряд цехів та ательє індивідуального пошиття одягу в багатьох населених пунктах.
Галантерейна промисловість випускає шкіряні й текстильні вироби широкого вжитку. Найбільшими підприємствами є шкіргалантерейна фабрика у смт. Вишнівець, фабрика "Подолянка" у Тернополі та "Галантерея" у м. Заліщики. Випуск продукції цієї галузі зменшився порівняно з 1990 р. у 9 разів.
Взуттєва промисловість раніше розвивалась у Тернополі, Теребовлі та Почаєві. У роки економічної кризи ця галузь повністю занепала. Тепер вона відроджується в Теребовлі завдяки інвестиціям з Італії.
Товари легкої промисловості (одяг, тканини) значною мірою відправляються за межі області, зокрема у країни СНД, Канаду, Польщу, Угорщину, Румунію, Німеччину та ін.
Машинобудування і металообробка є важливою галуззю важкої промисловості, яка донедавна розвивалась прискореними темпами. Усі підприємства працюють на довізному металі й випускають трудомістку продукцію- електротехнічні прилади, апаратуру для запису і відтворення звуку, світлотехнічне обладнання, бурякозбиральні комбайни тощо.
Найбільші підприємства- виробничі об'єднання "Оріон", "Промінь", "Ватра", "Комбайновий завод". В останні роки вони значно скоротили випуск продукції. Науково-технічне підприємство "Промінь" (у минулому "Сатурн") налагодило випуск антенних систем для супутникового телебачення і зв'язку. Металообробка має місцеве значення. Металообробні підприємства є в Тернополі, Чорткові, Бучачі, Підгайцях, Збаражі, Товстому. Вони невеликі, основна їхня продукція - литво, цвяхи, металевий та емальований посуд тощо. Функціонує ряд підприємств з ремонту сільськогосподарської техніки (Чортків, Збараж, Гусятин, Підгайці, Бучач тощо), вантажних та легкових автомобілів, автобусів (Тернопіль, Великі Бірки). Виробництво вентиляційних і охолоджувальних промислових установок налагоджено у Микулинцях, вимірювальних приладів у Підволочиську, машин для переробки сільськогосподарської продукції - у Великій Березовиці.
У виробництві промислової продукції області поступово знижується частка деревообробної промисловості. Це пов'язано зі зменшенням кількості місцевої і довізної сировини (переважно з півночі Європейської частини Росії"). Основна продукція галузі - меблі, тара, столярні вироби, будівельні матеріали, її випускають Тернопільська, Кременецька, Бережанська меблеві фабрики, виробниче об'єднання "Технотерн", тернопільська фірма "Нова", Потуторський, Озернянський деревообробні заводи, Козівська фабрика "Темп", чимало приватних підприємств.
Промисловість будівельних матеріалів сформувалась на основі використання місцевих нерудних корисних копалин. Випускаються залізобетонні конструкції, цегла, вапно, гіпс, асфальт тощо. Підприємства цієї галузі рівномірно розміщені на всій територіїобласті, але внаслідок зменшення обсягів будівництва випуск продукції значно скоротився. Найбільші підприємства з виробництва збірних залізобетонних конструкцій розміщені у Тернополі, смт. Дружба і Велика Березовиця, кахлю і керамічної плитки - смт. Монастириській, видобутку і обробки каменю - Тернополі, Теребовлі, Бережанах, Скалі-Подільській, смт. Дружба, селах Застіночне, Струсів і Слобідка.
Будівельне скло і скляний посуд виробляють на склозаводі у Бережанах, скляну тару - у селах Плотича Тернопільського району та Госулівка Чортківського району, а фарфоро-фаянсовий посуд - ум. Тернополі. Продукція цих підприємств - скляні та фарфорово-фаянсові вироби, відповідають світовим зразкам і користуються попитом як на внутрішньому ринку, так і за кордоном.
В області також налагоджено виробництво штучних ялинок та ялинкових прикрас. Теребовлянська фабрика ялинкових прикрас підтримує зв'язки з підприємствами Львова, Полтави, Житомира, Польщі та Німеччини. Продукцію фабрики знають у країнах СНД, Канаді, Польщі, Угорщині тощо.
Хімічна промисловість випускає продукцію побутової хімії, штучну шкіру, вироби із пластмас. Найрозвинутіша вона у Скалаті (фабрика "Лотос" випускає мило, препарати для очищення і полірування). Штучні шкіри та вироби з них виготовляють на

 
 

Цікаве

Загрузка...