WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Проблеми менеджменту екотуристичної діяльності у горах в умовах розвитку потенційно загрозливих для довкілля видів бізнесу - Реферат

Проблеми менеджменту екотуристичної діяльності у горах в умовах розвитку потенційно загрозливих для довкілля видів бізнесу - Реферат

підприємства з випуску продукції територіальна диференціація витрат на виробництво якої є незначною. Це пояснюється намаганням заощадити на витратах щодо транспортування готової продукції до споживачів в умовах неможливості заощадити на витратах на виробництво продукції. Будівельні матеріали є, як правило, малотранспортабельними, а територіальна диференціація витрат на їх випуск - порівняно незначною. Тому підприємства з випуску будівельних матеріалів орієнтуються при розміщенні на споживачів. Тому кількість таких підприємств є значною: наприклад у Німеччині приблизно 100 заводів випускають сухі будівельні суміші. В Україні під Харковом почав працювати завод, побудований німецькою компанією Henkel Bautechnik [7]. Ця фірма буде виготовляти на балаклеєвському заводі продукцію для будівельної галузі: цементуючі матеріали, клеї, системи теплоізоляції та т.п. У компанії вже є один завод - під Києвом у місті Вишгород. Більше 35% продукції, виробленої на вижгородському заводі реалізується на сході України, тому місцем будівлі нового заводу була обрана саме Харківська область, пояснюють в Henkel Bautechnik.Продукція нового заводу буде поширюватися в цьому регіоні, Криму та на півдні Росії.
На споживача орієнтуються й виробництва, де важливим є чинник культурної близькості з клієнтом. Тому, навіть у випадку компаній, які не потребують наближеності до споживача з точки зору транспортних витрат, відбувається орієнтація при розміщенні на споживачів з причини необхідності забезпечити культурну близькість. Так, компанії, які займаються в ЄС роздрібною торгівлею за допомогою телефону чи Інтернету, розміщуються в Угорщині та Болгарії, де витрати на ведення відповідного бізнесу будуть більшими, ніж, наприклад, в Індії, але не виникатимуть проблеми суттєвої відмінності у менталітеті між працівниками та клієнтами.
Традиційно на споживачів орієнтуються підприємства сфери обслуговування (готелі, магазини, ресторани тощо), послуги яких не можуть бути надані через Інтернет. Хоча і в цьому випадку проблема розміщення має свої нюанси. Так, туристичні готелі або мотелі споруджують на околиці міста, неподалік аеропорту чи автомагістралі; курортний готель має бути неподалік рекреаційного чинника (моря, річки, джерела мінеральної води тощо); діловий готель повинен розміщуватися в центральній частині міста; якщо готель клубний або з приставкою "арт", він розміщується в історичній частині міста [8]. У табл. 1 наведена зведена інформація про виробництва, які при розміщенні орієнтуються на споживачів.
Таблиця 1
Виробництва, які при розміщенні орієнтуються на споживачів
Підприємства з випуску продукції:
1. Яку утруднено перевозити на велику відстань
2. Територіальна диференціація витрат на випуск якої є незначною
3. Яка може швидко вийти з моди
4. Де важливим є чинник культурної близькості з споживачами
5. Вага (об'єм) якої значно перевищує вагу (об'єм) основної сировини
6. У вигляді послуг, які не можуть бути надані через Інтернет
Як виробництва для розміщення яких привабливими є регіони з високою якістю довкілля, так і виробництва, що тяжіють до споживачів, створюватимуть загрозу своєю діяльністю для екотуризму у Карпатському регіоні. Тому до їх спорудження та функціонування повинні ставитися доволі високі вимоги з погляду охорони навколишнього природного середовища. З іншого боку, бізнесу з високими вимогами до чистоти довкілля теж зацікавлений у жорсткому дотриманні вимог охорони навколишнього природного середовища, оскільки це важливий чинник його успішного функціонування. Таким чином, з трьох економічних секторів Карпатського регіону (екотуризм, інший бізнес з високими вимогами до чистоти довкілля та бізнес, що тяжіє до ринків збуту) два (екотуризм, інший бізнес з високими вимогами до чистоти довкілля) зацікавлені у збереженні високої якості навколишнього природного середовища, а один (бізнес, що тяжіє до ринків збуту) безпосередньої зацікавленості у цьому не має. Це означає, що власне цей третій сектор, тобто бізнес, що тяжіє до ринків збуту, має бути під посиленим контролем щодо дотримання вимог охорони навколишнього природного середовища.
Гарантією сталого розвитку екотуризму в Карпатах мало б стати і зонування їх території за критерієм можливості розвитку відповідного сектора економіки. При цьому, варто було б передбачити можливість розвитку екотуристичної діяльності в усьому Карпатському регіоні з виділенням зон екслюзивних (лише для екотуризму), спільних з економічним сектором два та спільних з економічними секторами два та три.
Дотримання наведеної схеми гарантуватиме ефективний розвиток усіх секторів економіки Карпатського регіону, а, передусім, сектору екотуризму. Варто також звернути увагу на можливість того, що об'єктами екотуризму можуть стати функціонуючі безпечно для довкілля підприємства сектора бізнесу з високими вимогами до чистоти довкілля, а навіть і сектору бізнесу, що тяжіє до ринків збуту.
Джерела:
1. Стадницький Ю.І. Економічні основи управління оздоровленням довкілля (методологія і практика). - Львів: Львівська політехніка, 1999. - 260 с.
2. Косач Н. Горілки ще додасться // Дзеркало тижня. - 2003. - № 50 (27 грудня). - С. 12.
3. Добра вода - фундамент якісної горілки // http://www.druzhe.com/technology.html
4. Вареник Н. "Солодке" свято з гірким присмаком... Кондитерська галузь потрапила в смугу потрясінь // http://www.zn.kiev.ua/nn/show/587/52756/
5. Сташевський Є. Ринок праці Східної Європи: між Африкою та Азією // http://www.zn.kiev.ua/nn/show/581/52358/
6. Официальное открытие завода Daikin в Чехии // http://daikin-cg.ru/daikinczech.shtml
7. Henkel відкриває новий завод в Україні // http://radinvest.com.ua/news/ukraine /2004/08/19/ henkel_vidkrivae_nov_423.html
8. Захарін С. Чому готель будувати невигідно// http://www.zn.kiev.ua/nn/show /614/54506/

 
 

Цікаве

Загрузка...