WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Місто Кременець як центр зародження та розвитку географічної освіти на Волині і Поділлі - Реферат

Місто Кременець як центр зародження та розвитку географічної освіти на Волині і Поділлі - Реферат

вчителі географії міста і області. Для учасників конференції було організовано екскурсію по місцях перебування М.М.Пржевальського в Кременці.
Після перебазування інституту в м.Тернопіль робота кабінету геології ще більше пожвавилась: створено геологічний музей, на його базі спільно з кабінетом географії обласного інституту удосконалення кваліфікації вчителів регулярно проводяться заняття з вчителями географії, які перебувають на курсах підвищення кваліфікації, семінарах, школам передаються колекції гірських порід і мінералів, зібрані студентами під час польових практик. В школах області на цей час географію викладали переважно вчителі інших спеціальностей (біологи, історики, математики), які складали близько 70% від загальної кількості тих, хто викладав географію. В кращому випадку це були біологи, колишні випускники природничо-географічного відділення Кременецького учительського інституту. Назріла нагальна потреба готувати в інституті вчителів з вищою географічною освітою. Вперше про це офіційно було заявлено тодішнім деканом природничого факультету Свинком Й.М. в інтерв'ю газеті "Вільне життя" 2 вересня 1969 р. В 1970 році піднято клопотання перед Міністерством освіти УРСР про відкриття набору на спеціальність біологія і географія. На жаль, процес цей затягнувся більше як на десять років.
В 1971 році відкрито Тернопільське відділення Географічного товариства УРСР. Його головою обрано кандидата геолого-мінералогічних наук, доцента, декана природничого факультету Свинка Й.М., секретарем завідувача кабінетом географії обласного інституту удосконалення кваліфікації вчителів Процика І.Г.
У 1972 році в інституті проведено другу міжвузівську науково-практичну конференцію з охорони природи і раціонального використання природних ресурсів Поділля в ній взяли участь близько 200 науковців з різних регіонів України.
Враховуючи велику потребу у вчителях географії і біології в Тернопільській і сусідніх областях, деканат природничого факультету, ректорат інституту неодноразово протягом 70-х років звертався у Міністерство освіти УРСР про відкриття набору на відповідну спеціальність. Нарешті, в 1981 році, коли в інституті суттєво збільшилася площа навчальних приміщень, в зв'язку з переходом в новий навчальний корпус, було відкрито набір на спеціальність "Географія з додатковою спеціальністю біологія". А через рік, у 1982 році відкрито кафедру географії, яка стала основою майбутнього географічного факультету.
Першими викладачами кафедри географії були кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент Свинко Й.М. (завідувач кафедри), кандидат географічних наук, ст. викладач Сливка Р.О. та асистент Заставецька О.В. Згодом, по мірі зростання учбового навантаження прибули кандидат географічних наук, доцент Бойко Р.Д., кандидат геолого-мінералогічних наук, ст. викладач Сивий М.Я., кандидат географічних наук, доцент Трохимчук С.В. та асистент Заставецький Б.І. Протягом 1984 року прибули: кандидат сільськогосподарських наук, ст. викладач Ковалишин Д.І., кандидат географічних наук, ст. викладач Платонова Г.Ю., кандидат педагогічних наук , доцент Процик І.Г., асистент Потокій М.В. та асистент Думка З.Т. Навчальний процес обслуговувала ст. лаборант Качковська Г.О.
Колектив кафедри інтенсивно працював над створенням матеріальної бази: було придбано необхідні прилади і обладнання для лабораторних досліджень, навчально польових практик, карти, атласи, технічні засоби навчання (кіно- і діапроектори, кодоскоп), закладено географічний майданчик, суттєво поповнено новими зразками геологічний музей, створено спеціалізовані навчальні кабінети - геології, загального землезнавства, фізичної географії та економічної та соціальної географії. Вибрано місця і успішно проводилися навчально-польові практики в різних місцях області, а для комплексної практики з фізичної та економічної географії розроблено маршрути по Карелії та Кольському півострові.
Викладачі розгорнули науково-дослідні роботи з комплексного вивчення, раціонального використання та охорони природних ресурсів Поділля. Розпочато дослідження за госпдоговірною тематикою.
Запрацювали студентські наукові гуртки. У 19885 році студентка Алферєва В.В. зайняла третє місце на республіканській олімпіаді з географії, а у 1988 р. студенти зайняли друге і третє місця з географії (Гунько С.І. і Костецький І.В.) та третє місце на олімпіаді з екології і охорони природи (Шумійчук В.М.).
В 1985 році кафедру географії розділено на дві окремі кафедри: фізичної географії та економічної та соціальної географії, які спільно продовжували вести підготовку висококваліфікованих вчителів географії і біології, а згодом - географії і біології та географії і історії.
В 1990 році створено окремий географічний факультет. В 1992 році в складі географічного факультету відкрито третю кафедру - кафедру географії України. Її укомплектовано за рахунок викладачів двох уже існуючих кафедр, фізичної географії та економічної і соціальної географії.
На початок 2002 року географічний факультет - один з найбільших в університеті. Тут навчається 450 студентів денної та заочної форм навчання. Він готує фахівців за спеціальностями: географія і біологія, географія і екологія з спеціалізаціями "краєзнавство і туризм" та "основи економічних знань" на денній формі навчання, а також за спеціальністю "географія" на заочній формі навчання.
На факультеті зосереджений високий науковий потенціал. Тут працює 1 доктор географічних наук, 3 професори та 21 кандидат наук і доцент. Відкрито магістратуру та очну аспірантуру.
Кафедри факультету проводять всеукраїнські та міжнародні конференції, співпрацюють з інститутом географії НАН України, Київським і Львівським національними університетами, Чернівецьким, Волинським, Вінницьким та іншими університетами, а також з Вищою педагогічною школою в м. Кельце (РП).
За роки існування факультету 15 випускників успішно закінчили аспірантуру, захистили кандидатські дисертації і працюють в різних навчальних і наукових закладах України (в Тернопільській академії народного господарства, Інституті географії НАН України (м.Київ), в Експериментальному інституті освіти (м.Тернопіль) та ін.), 8 випускників працює або завершує навчання в аспірантурі на рідному факультеті.
Випускник 1986 року Данилишин Богдан Михайлович успішно захистив докторську дисертацію і працює в Києві заступником директора з наукової роботи Ради по вивченню продуктивних сил НАН України.
Теоретичне навчання на географічному факультеті тісно пов'язане з набуттям студентами практичних умінь і навичок в галузі географічних досліджень. Цьому сприяють навчально-польові практики, які проводяться вКременці, на географічному стаціонарі в с.Дзвенигороді Борщівського району Тернопільської області та інших районах Поділля, Карпат і Закарпаття.
Ми горді з того, що були причетні до розвитку і примноження слави колишнього Кременецького педагогічного інституту і щиро бажаємо колективу новоствореного у Кременці педагогічного коледжу, його керівництву, нових звершень у науковій і навчально-виховній роботі, щоби наше старовинне місто Кременець не лише породжувало нові потужні навчальні заклади України, але й розбудувало і вдержало в себе новий багато профільний навчальний заклад освіти Всеукраїнського значення. Для цього, на наш погляд, є всі підстави.

 
 

Цікаве

Загрузка...